Vatandaşlara 'hayır' çağrıda bulunan Arıcı, 'Bizler Türkiye Cumhuriyeti'nin sorumlu yurttaşları ve sivil toplum kuruluşları olarak bu durumdan devletimizin, milletimizin ve nesillerimizin geleceği adına endişe duymaktayız. Milletin önüne konulan bu anayasa değişikliği, 150 yıllık demokrasi yolculuğundan, saltanata geri dönüştür. Kabul edilemez. Bizler demokratik hukuk devletinden vazgeçmiyoruz. Bu nedenle anayasa değişikliğine hayır diyor, bizimle aynı düşüncede olan tüm yurttaşlarımızı demokrasi için birliğe davet ediyoruz' diye konuştu.

", "author": { "@type": "Person", "name": "www.abcgazetesi.com" }, "publisher": { "@type": "Organization", "name": "www.abcgazetesi.com", "logo": { "@type": "ImageObject", "url": "/cdn-photo/16396/imgs/190420181810218089950.png", "width": 152, "height": 55 } } }

unnamed-010.gif

darbeicindedarbegif.gif

Mersin'de 28 dernek ve sivil toplum kuruluşundan 'hayır' çağrısı

'Anayasa değişikliğine hayır' sloganları atanlar adına açıklama yapan Av. Şerife Arıcı, Türkiye'ye Başkanlık sistemi getirilmek istendiğini söyledi.

Sistemin getireceği zararları sıralayan Arıcı, "Getirilmek istenen bu anayasa tek adam rejimini getirecek, millet egemenliğini partili bir Cumhurbaşkanına devredecek, anayasal kurumlara atama, kararname çıkarma, OHAL ilan etme, TBMM'yi feshetme, uluslararası anlaşma yapma, yasama, yargı ve yürütmeyi partili Cumhurbaşkanına bağlayacaktır. Üniter devlet federatif bölünmeye açık hale getirecektir. Karşılığında ise devletin denetimi imkansız hale gelecektir" dedi.

 

Vatandaşlara 'hayır' çağrıda bulunan Arıcı, "Bizler Türkiye Cumhuriyeti'nin sorumlu yurttaşları ve sivil toplum kuruluşları olarak bu durumdan devletimizin, milletimizin ve nesillerimizin geleceği adına endişe duymaktayız. Milletin önüne konulan bu anayasa değişikliği, 150 yıllık demokrasi yolculuğundan, saltanata geri dönüştür. Kabul edilemez. Bizler demokratik hukuk devletinden vazgeçmiyoruz. Bu nedenle anayasa değişikliğine hayır diyor, bizimle aynı düşüncede olan tüm yurttaşlarımızı demokrasi için birliğe davet ediyoruz" diye konuştu.

Çok Okunanlar

Anadolu Ajansı seçim sonuçlarını 4 gün önceden açıkladı

AA'nın ardından Milliyet de seçim sonuçlarını açıkladı 

Seçime 3 gün kala Gezici'den son anket

Ahmet Hakan, İnce için oran verdi

Konda ilk kez anket sonuçlarını açıkladı: Erdoğan ilk turda...

İlgili Haberler

Güncel

Seçim günü o seferler ücretsizler

Güncel

Sağlık emekçileri 'şiddete hayır' dedi

Güncel

Suruç olayları Meclis gündemine taşındı

Güncel

Saadet Partisi mitinginde ateş açıldı

Güncel

Gülen'in yeğeni: 'FETÖ'yü terör örgütü olarak kabul etmiyorum'

Güncel

Baykal ilk defa seyyar sandıkta oy kullanacak

Güncel

Sahipli kedi vahşice öldürüldü

Güncel

HDP'li adayın evine silahlı saldırı

Güncel

Saadet Partili kadınlar: İslamiyet bitmiş, ‘Tayyibizm' başlamış

Güncel

Yenilenen Karaköy İskelesi'nde seferler başladı

Güncel

Bir tepki de Yavaş'tan: Ankara'nın sahtekarlıkta uzman kişisi

Güncel

İyi Partili Türkkan: Bunu Ankara'nın eski kaşarı yapar