unnamed-010.gif

darbeicindedarbegif.gif

Mevlüt Yüksel kendini böyle savundu: Kumpas, tezgah...

A Haber muhabiri Mevlüt Yüksel’in, Facebook’tan buluşma teklif ettiği kişi bir haber sitesinin editörü çıkınca zor duruma düştü. Kadının gazeteci arkadaşlarını gören Yüksel, olay yerinden hızla uzaklaştı.Gazeteciler, Yüksel’in Alman ZDF kanalı önünde kullandığı “bu ülkede basın özgürlüğü var', “çekim yapıyorum', “görüyorsunuz eli ayağı titriyor' diyerek aynı üslubu kullandı.

KUMPAS, TEZGAH...
Yaşananların ardından Twitter hesabından açıklama yapan Mevlüt Yüksel, "Karşımızda,her türlü tezgahı,oyunu ve kumpası kuran,bunun için her şeyi de mübah sayan, organize bir ekip var." dedi. 

HABERİ YAPAN GAZETECİNİN AÇIKLAMASI
"A Haber muhabiri Mevlüt Yüksel’den genç kadınlara burs tuzağı!" haberini yapan Vehaber Genel Yayın yönetmeni Erdal Ergüler olayla ilgili bir açıklama yaptı. 

Açıklama şöyle:

"Sosyal medyada yaptığımız haber ile ilgili bazı talihsiz yorumları, değerlendirmeleri okudum. Aslına bakarsanız Ecem ile birlikte haberi yapmaya giderken haberin sonuçlarını biliyorduk. Kutuplaşmaların derinleştiği bir ülkede ne şekilde ele alınacağımızı biliyorduk. Paralelci, FETÖ, kumpas, vs. Bundan emindik. Adamın biri gazeteci kimliğini ön plana çıkararak günlerce arkadaşımıza yazıyor, arkadaşımız dönmüyor, ısrarla yazıyor, telefonda 'sana burs veririm’ 'ben yardımcı olurum’ diyor ama nedense tuzağı biz kurmuş, kumpası biz yapmış oluyoruz.

Arkadaşımız o gün görüşmeyi kabul etmediğinde Mevlüt Yüksel “Bugün olsun lütfen, hemen görmek istiyorum' dedi. Kumpasçı biz olduk.

Mevlüt Yüksel’in bana şebek demesi

Ben aynı zamanda hayvan özgürlüğü savunucusuyum, insan ile hissedebilen diğer canlıların eşit olduğunu düşünüyorum, veganım. Bu övgü için kendisine teşekkür ederim, Mevlüt olarak doğmuş da olabilirdim. Şebek olmak onurdur.

Ortadoğu haberi

Bir insanın hoşlandığı birine yazıp görüşmek istemesi başka birşeydir, 'ben tanınmış biriyim’, 'ünlü biriyim’, 'şu işleri yapan adamım’ demesi başka şeydir. Bunun klasik bir flört, ilişki düzeyine çekilmek istenmesi akıllara zarar bir durumdur. Yıllardır bu tarz yönetmen haberleri okuyorduk gazeteci versiyonunu da biz yapmış olduk. Sana rol veririm out, sana burs veririm in.

Sol jargondan talihsiz yorumlar: Mevlüt’ü sevmem ama haber etik değil!

Yani olayı bu eksende yorumlayan arkadaşların çoğu da kadın. İşte erkek hegemonyası, ataerki kadın eliyle bu şekilde meşrulaştırılıyor. Tecavüzler 'ne var yani bunda şimdi?’ ile başlıyor. Olay yerine gittiğimizde misafirperver olmayan bir Mevlüt Yüksel ile karşılaştık, elleri saygısızca direksiyondaydı. Biz çay ısmarlayıp burs vermesini beklerken kendisi kaçıp gitti, ayrıca haber yapma hakkımızı elimizden almaya çalıştı. Halbuki bu ülkede 'basın özgürlüğü’ var. 

O görüntüler şu şekilde;

 

 

Çok Okunanlar

Polis korumasında oy hırsızlığı böyle görüntülendi

Sosyal medya bu görüntüyü konuşuyor: İnce'yi görünce suratını astı

Saldırıya uğrayan Ümit Özdağ'dan ilk açıklama

TRT'ye atanan Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Akış'tan tehditler: Ateş edeceğiz

'AKP'ye yakın cemaat saf değiştirdi'

İlgili Haberler

Medya

Saray'dan yandaş Elif Çakır'a sert tepki

Medya

Erdoğan seçim yasağı dinlemiyor

Medya

NTV'deki hatayı kimse farketmedi

Medya

Demirören Medya Grubu'ndan Muharrem İnce açıklaması

Medya

Yandaş medya, karalama rekoruna koşuyor

Medya

Yandaşın dramı: Erdoğan şişir, İnce'yi görme

Medya

AKP'den 'muhalif kanalları silin' baskısı

Medya

Cem Küçük şimdi de AKP küskünlerini tehdit etti

Medya

RTÜK'ten TRT raporu

Medya

Sabah'ın son çırpınışları: İnce, 15 Temmuz'da tavla partisindeydi

Medya

Davutoğlu ekibi Erdoğan'a bayrak açtı

Medya

AA'nın ardından Milliyet de seçim sonuçlarını açıkladı