unnamed-010.gif

darbeicindedarbegif.gif

Milliyet, Can Dündar'a saldırı haberini sitesinden kaldırdı!

Yıllarca Milliyet gazetesinde köşe yazarlığı yapan Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar'ı hedef alan silahlı saldırıya ilişkin haber Milliyet ve Vatan'ın sitesine girdikten kısa bir süre sonra Demirören ailesinin talimatı üzerine kaldırıldığı iddia edildi.Ancak gelen tepkiler üzerine haber sansürlenerek milliyet.com.tr sitesine yeniden koyuldu ancak gazetevatan.com'da habere yer verilmedi.

TALİMAT BİZZAT BÜYÜK PATRONDAN

Can Dündar'ın vurulmasına dair haberin internet sitelerinden kaldırılması talimatını bizzat Erdoğan Demirören'in verdiği öğrenildi. Gelen talimatla neye uğğradığını şaşıran milliyet.com.tr. ve gazetevatan.com çalışanları, böyle bir haberin sitede yer almamasının büyük bir prestij kaybı ve habercilik ayıbı olduğunu söyleseler de 'Talimat en üstten' denilerek haberler her iki siteden de kaldırıldı.

TEPKİ GELİNCE SANSÜRLENEREK YENİDEN YAYINLANDI

Ancak Can Dündar'a silahlı saldırı haberinin siteden kaldırılmasının ardından Milliyet gazetesi içinde büyük bir çalkantı başladı. Okurlar telefonla santrali kitlerken, mail bombardımanı ve sosyal medyadan gelen tepkiler üzerine, Can Dündar'ın saldırı sonrası yaptığı açıklamada yer alan "Kimin yaptığını bilmiyoruz ama kimin bizi hedef gösterdiğini çok iyi biliyoruz" sözleri sansürlenerek yeniden yayına alındı.

ABDİ İPEKÇİ'NİN GAZETESİ!

Efsane genel yayın yönetmeni Abdi İpekçi'nin alçak bir saldırı ile öldürülmesine rağmen, yıllarca kendi bünyesinde çalışan bir gazeteciye yönelik silahlı saldırının sansürlenmesi ise, Demirören ailesinin gazetecilik siciline kara bir leke olarak geçti.

Fikret Bila'nın ise yaşanan bu skandalın ardından koltuğunda oturmaya devam edip etmeyeceği merak ediliyor.

cannnn.jpgcn1.jpgcn2.jpg

Milliyet ve Vatan, Can Dündarların tutuklanması hakkındaki iddianameye ilişkin haberleri de Demirören ailesinin birinci sayfasında büyütmemişti.

ERDOĞAN AĞLATMIŞTI

Mart 2013’te Milliyet’in manşetinden yayımlanan İmralı Tutanakları haberine gösterdiği tepki nedeniyle dönemin başbakanı Tayyip Erdoğan’ı telefonla aradığı ve “patron' diye hitap ettiği Erdoğan’la konuşurken ağladığı konuşma kayıtlarıyla ortaya çıkan Erdoğan Demirören ve gazete yönetiminde görev alan çocuklarının Can Dündar’a ilişkin haberlere müdahale ettikleri öğrenildi. 

Çok Okunanlar

Ahmet Hakan: Acaba o isim aday olsa yüzde kaç oy alırdı?

AKP'li kadın: Tayyip senin her yerini yerim

Abdulkadir Selvi: Çiller'e, Akşener'i sordum 

CHP'den çok konuşulacak seçim videosu

Melih Gökçek'e Twitter'da büyük anket şoku!

İlgili Haberler

Medya

Gazeteci Çiğdem Toker'in davası ertelendi

Medya

Twitter'a yeni özellik

Medya

Gazeteci Ece Sevim Öztürk'ün gözaltı süresi uzatıldı

Medya

TELE1 Kanalı'na "Basın Özgürlüğü Ödülü!"

Medya

Gözaltına alınan gazeteci Berzan Güneş tutuklandı

Medya

Hürriyet Okur Temsilcisi Bildirici'den Selvi'ye 'anket' eleştirisi

Medya

Vefat eden Erdoğan Demirören son yolcuğuna uğurlanıyor

Medya

Ahmet Hakan: Arapça da dünya dilidir Muharrem Bey

Medya

Zaman gazetesi davasında karar

Medya

TELE1'in borçları gerekçe gösterilerek yayını kesilmişti: D-Smart yayınları yeniden açıldı!

Medya

D-Smart TELE1'in yayınlarını durdurdu

Medya

Facebook'ta skandal hata