unnamed-010.gif

darbeicindedarbegif.gif

MİT, Erdoğan'ın Bayırbucak açıklamasını yalanladı!

Adana'daki MİT TIR'ları dosyasına ilginç biryazı ulaştı. MİT'in mahkemeye gönderdiğiyazıya göre jandarmanın dinlediği 7 telefonun, MİT'e ait olmadığı ortaya çıktı. “MİT'i dinlediniz.' diye suçlanan jandarmanın dinlediği telefonlardan 6'sının personelin şahsi telefonu, diğerinin ise personelden birinin eşine ait olduğu belirlendi. MİT'in Adana'daki mahkemeye gönderdiği yazıda, “Önleme dinlemesi kararında yer alan ve personelimize ait olan GSM numaraları personelimizin şahsi numaraları olmakla birlikte soruşturmamıza konu görevler kapsamında da kullanılmıştır.' denildi.

Devlet işiyse neden şahsi telefon kullanıldı?

MİT TIR'ları soruşturması kapsamında tutuklu bulunan Tuğgeneral Hamza Celepoğlu'nun avukatı Vural Ergül, Twitter hesabından bu belgeleri paylaşıp tepkigösterdi. Jandarmanın ihbar üzerine uyuşturucu kaçakçılığı şüphesiyle dinlediği telefonların MİT mensuplarının şahsi telefonları olduğunu belirten Ergül, “Peki o 7 MİTmensubu, devlet sırrını niçin şahsi telefonlarıyla görüşüp faş etti. Madem devlet sırrıydı, niye MİT'in adına kayıtlı kurumun kriptolu telefonlarıyla konuşmadılar da şahsitelefonlarıyla konuştular? Şimdi 30 jandarma subayı kimin adına olduğunu bilmedikleri telefonları uyuşturucu şüphesiyle dinlediği için casusluk suçuyla yargılanıyor.' şeklinde konuştu.

O 7 MİT'çi yargılanmalı

Vural Ergül, ayrıca ulusal güvenlik açısından TBMM Güvenlik İstihbarat Komisyonu'nu bu konuyu araştırmaya çağırdı. 7 MİT personelinin devlet sırrının ele geçmesine neden olan 'taksirli casusluk'tan yargılanması gerektiğini belirten Ergül, “O MİT'çileri kim, niye koruyor? Jandarmaya kurulan kumpasın açığa çıkmasından mı korkuluyor?' dedi.

Üniteler arası transfer

Dosyaya ulaşan bir başka MİT belgesinde de çarpıcı bilgiler yer aldı. Yazıda, davakonusu TIR'ların Bayıkbucak Türkmenlerine gittiği iddiaları resmen yalanlandı. Teşkilatın yurtiçi bölge üniteleri arasında TIR'larla malzeme nakli yapıldığını belirten MİT, “19 Ocak 2014 tarihinde durdurulan ve haklarında ihbar olduğundan bahisle arama yapılmak istenen 3 TIR, Milli İstihbarat Teşkilatı'na ait olup teşkilatın yurtiçi bölge üniteleri arasında malzeme nakli yapmaktadır.' ifadelerini kullandı.

Silah olsa ne olacak!

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, 24 Kasım 2015 tarihindeki konuşmasında, “O meşhur MİT TIR'ları olayını biliyorsunuz değil mi? O TIR'lar Bayırbucak Türkmenlerine gidiyordu. Oraya insanı yardım götürüyoruz diyorduk. O TIR'larda silah olsa ne olacak olmazsa ne olacak!' ifadelerini kullanmıştı. Dönemin Başbakanı Ahmet Davutoğlu ise bir konuşmasında, “O yardımlar Suriye Bayırbucak Türkmenlerine gidiyordu.' demişti.

İhsan Özkes: MİT tırlarının durdurulacağını biliyordum:

 

Kaynak: Rota Haber

 

Çok Okunanlar

Anadolu Ajansı seçim sonuçlarını 4 gün önceden açıkladı

Seçime 3 gün kala Gezici'den son anket

Ahmet Hakan, İnce için oran verdi

Konda ilk kez anket sonuçlarını açıkladı: Erdoğan ilk turda...

AA'nın ardından Milliyet de seçim sonuçlarını açıkladı 

İlgili Haberler

Güncel

24 Haziran seçimlerini izlemeye gelen gözlemci gözaltına alındı

Güncel

Ankara'da 'Vikingler' operasyonu

Güncel

İstanbul'da otele terör operasyonu

Güncel

İyi Parti milletvekili adayı hayatını kaybetti

Güncel

Yaralı askerden acı haber geldi!

Güncel

Erdoğan posteri sosyal medyanın diline düşünce kayyum yazıyı kaldırdı

Güncel

Kamyon, mescide girdi: Ölü ve yaralılar var

Güncel

Türkiye ilk F-35'ini teslim aldı

Güncel

Athena Gökhan'dan 'İnce' açıklaması

Güncel

Erciyesspor'dan Erdoğan'a seçim otobüsü

Güncel

İddiaya göre IMF Türkiye için acil durum grubu oluşturdu

Güncel

Ayı saldırdığı kişiyle uçurumdan düşüp öldü