unnamed-010.gif

darbeicindedarbegif.gif

Müftülük çocukları zikir ayinine ve 'şifalı çorba' içmeye davet etti!

Sultangazi Müftülüğü, 50. Yıl Mahallesi'ndeki Ravza Camisi'nde "Sabah namazı buluşmaları" adı altında bir etkinlik düzenlemeye başladı. Basın merkezlerine gönderilen bültende, "Her yaştan insan şifalı çorba için Ravza Camisi'nde buluşuyor" duyurusu yapıldı. 

İlkinin 30 Ekim Pazar günü gerçekleştirileceği etkinlikte "zikir ayini" yapılacağı ve "şifalı" olduğu söylenen ravza çorbası ikram edileceği bildirildi. 

MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ VE YARDIMCILARI DA GİDİYOR!

soL'da yer alan habere göre, çağrıda şöyle denildi: "İlçe müftüsünün yanı sıra okul-cami buluşması projesi kapsamında ilçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Demir, ilçe Milli Eğitim Müdür yardımcıları ve mahallemizin imam hatip okullarından Melahat Öztoprak imam hatip orta okulu müdür, öğretmen ve öğrencilerinin de iştirak edeceği programa çok sayıda vatandaşın katılması beklenmektedir. Kuran hatmi şerifi ile başlayacak olan program sabah namazı ve duasının arkasından zikir, tespih, tehlil ve aşrı şerif ve hadisi şerif okumalarından sonra müftü Yusuf Sarıkaya'nın kısa sohbeti ile sürecek. Sohnet sonrası tevbe-i istiğfar, dua ve işrak namazının eda edilmesiyle birlikte şifalı ravza çorbası ikram edilecek. Haftanın son gününde farklı bir atmosferde bulunmanın mutluluğu ile namazla dirilişin tadına varmak, sohbetlerden feyz almak, tesbihatlarla titremek ve farklı bir alemin hissiyatına ve kılınacak işrak namazı ile birlikte nafile hac yapmanın faziletine ermek isteyenlerin sevdikleriyle, dostlarıyla, komşularıyla Ravza Camii'ne gelmeleri yeterli olacaktır."

MÜFTÜLÜK İMZALI AFİŞ 

sabahlar2-001.png

HER PAZAR YAPILACAK

Her pazar gerçekleşeceği de ifade edilen etkinlik için Ravza Camisi Eğitim Kültür Hizmet Birimleri imzasıyla hazrılanan diğer bir afiş de şöyle:  

sabah1-001.png

Çok Okunanlar

Erdoğan balkon konuşmasını iptal etti!

Polis korumasında oy hırsızlığı böyle görüntülendi

Muharrem İnce'den ilk açıklama

İşte Adil Seçim'e göre oy oranları

Sosyal medya bu görüntüyü konuşuyor: İnce'yi görünce suratını astı

İlgili Haberler

Güncel

Daha yeni başlıyor

Güncel

TKH'dan seçim açıklaması

Güncel

Aşık Veysel'in torunu Meclis'e girebildi mi?

Güncel

Turisti taksiden atan şoför, hakkında yeni gelişme

Güncel

CHP'de 10 kişi istifa etti

Güncel

Tutuklu HDP'li üye ve yöneticiler hakkında yeni gelişme

Güncel

İran: Erdoğan'ın zaferi güzel haber

Güncel

'Kabinede MHP'li isimler mümkün'

Güncel

Abdullah Gül'den Erdoğan'a tebrik telefonu

Güncel

HDP'nin 'baraj' kutlamalarında 10'u aşkın gözaltı

Güncel

TBMM 8 Temmuz'da yemin edecek

Güncel

CHP'li Tanal: Bu millete her şey müstahak