unnamed-010.gif

darbeicindedarbegif.gif

Muhtarlar da FETÖ kurbanı !

Kendilerini asker polis ve savcı olarak tanıtarak vatandaşları  "Hesabınız terör örgütü FETÖ/PDY  şebekesinin eline geçti.Banka hesabınızı boşaltacaklar,onlara operasyon düzenlememiz için bize yardım edin,Vereceğimiz hesaba paranızı aktarın" şeklinde vatandaşlara telefon açarak kandıran dolandırıcıların son kurbanları da Nazilli’de iki mahalle muhtarı oldu.

“HESABINIZ FET֒NÜN ELİNE GEÇTİ'

Aydın’ın Nazilli  İlçesi’nde yaşayan kırsal Aşağı örencik Mahalle Muhtarı Haydar Kırbaş (51) ile Yukarı örencik Mahalle Muhtarı İsmail Aşçı(43) birkaç saat arayla aynı yöntemle dolandırıldıktan sonra soluğu polis karakolunda aldı.

 Aşağı örencik Muhtarı Kırbaş’ın telefonu sabah sahtelerinde tarlada çalışırken çaldı.Kendisini Jandarma karakol komutanı olarak tanıtan kişi Kırbaş’ın bir özel bankada bulunan hesabının FETÖ /PDY terör örgütünün eline geçtiğini ve kendisini birazdan Cumhuriyet savcısının arayacağını söyledikten sonra telefonu kapadı.

Bir süre sonra farklı bir numaradan aranan Kırbaş’ın telefonda karşısına çıkan kişi kendisini Cumhuriyet savcısı olarak tanıttıktan sonra ;' Paralelci Ali Tekin isimli şahsı yakaladık,Üzerinden sizin kimlik bilgileriniz çıktı bankadaki hesabınızı boşaltarak yurt dışına kaçacaklar,biz de Vali beyin talimatıyla bir havuz hesabı açtık,mevduat hesabınızdaki tüm paraları  size vereceğimiz hesap numarasına aktarın örgüt üyelerine operasyon düzenleyeceğiz' dedi.

6cb_muhtar.jpg

Korkudan heyecana kapılan Muhtar Kırbaş otomobiline binerek Nazilli’deki banka şubesine geldi.Hesabındaki 29 Bin TL’yi Hafız Yavuz adına İstanbul’da bir banka şubesinde açılan hesaba EFT yaptı.

Daha sonra dolandırıldığını anlayan Kırbaş karakola giderek şikayetçi oldu.

Dolandırıcıların diğer bir kurbanı da yukarı örencik muhtarı İsmail Aşçı oldu.Aynı yöntemle kanırılan Aşçı da 17 Bin TL’sini verilen hesaba aktardıktan sonra dolandırıldığını anlayıp şikayetçi oldu.(Nazilli Postası)

Çok Okunanlar

THY'nin yeni reklamında dikkat çeken Cemaat detayı

Avrasya Araştırma, 24 Haziran anketini açıkladı

Davutoğlu ekibi Erdoğan'a bayrak açtı

ANAR Müdürü Uslu'dan kritik iddia: Erdoğan, MHP ile...

SONAR'dan son anket: Seçim ikinci tura kalıyor

İlgili Haberler

3.Sayfa

Kırıkkale'de zincirleme kaza: 11 araç birbirine girdi

3.Sayfa

WhatsApp üzerinden uyuşturucu ticareti

3.Sayfa

Hayvan katilleri...Bu nasıl bir canilik?

3.Sayfa

Antalya'da feci kaza: Hepsi yaşamını yitirdi

3.Sayfa

Konya'da otomobil tıra çarptı: 2 ölü, 5 yaralı

3.Sayfa

Şarjda bırakılan batarya yangına neden oldu

3.Sayfa

Doğumdan 7 saat sonra yaşamını yitirdi

3.Sayfa

Anne ve oğlunun ölümüne neden olan sürücü tutuklandı

3.Sayfa

Bir esnaf borcundan dolayı intihar etti

3.Sayfa

Üzerine ağaç devrilen çocuk hayatını kaybetti

3.Sayfa

Alanya'da Alman şarkıcı cinayetten tutuklandı

3.Sayfa

İstanbul'daki iplik fabrikasında yangın çıktı