unnamed-010.gif

darbeicindedarbegif.gif

Mustafa Hoş, Karaman rezaletini anlattı: Vali ve milli eğitim müdürü tutuklanmalı

ABC Gazetesi
Karaman'da Ensar Vakfı'nın ve KAİMDER'in evlerinde yaşanan taciz skandalı ile ilgili her geçen gün yeni bir skandal daha ortaya çıkıyor. Başta Tayyip Erdoğan ve AKP iktidarı ve yandaş medyanın Ensar Vakfı'nı korumak için organize bir şekilde hareket etmesi dikkat çekerken, konunun üzerine giden CHP lideri Kılıçdaroğlu ise yine aynı kesimler tarafından hedef haline getirildi.

VALİ VE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ TUTUKLANMALI

Halk TV'de Gürkan Hacır'ın 'Şimdiki Zaman' programına konuk olan gazeteci Mustafa Hoş, Karaman'da yaşanan skandalı, bu skandalın perde arkasını ve iktidarın bu rezaletin üstünü kapatma çabasını anlattı. 

Karaman'da yaşananın münferit bir olay olmadığını söyleyen Mustafa Hoş, "Başından bu yana bu rezaletin Ensar Vakfı ile ilgisi olmadığı iddia ediliyor. Ancak ortaya çıkan haberler gösteriyor ki, Ensar Vakfı başından beri bu olayların farkında ve gereğini yapmıyor. Ayrıca Karaman Valisi ve İl Milli Eğitim Müdürü o koltukta oturdukça Karaman olayı aydınlatılamaz. O iki isim derhal görevden alınmalı ve tutuklanmalıdır" dedi.

AİLELER DEŞİFRE OLMASIN DİYE

Karaman'daki ailelerin deşifre olmamak için avukatlarla görüşmediğin söyleyen Mustafa Hoş, Karaman Barosu'nun davayı üstlendiğini ancak ailelerin avukat tutmadığını söyledi. Hoş, "Karaman'da sayı tam olarak belli değil aslında. Ensar her tarafından pis kokular gelen bir lağıma dönüştü. Ancak Ensar Vakfı'nın üzerine gidilmesi dindar nesil yetiştirme projesinin hedef alınması olarak algılandığı için üzeri kapatılmaya çalışılıyor. Ama kapattırmayacağız" dedi. 

DELİ RAPORU İLE ÜSTÜNÜ KAPATMAYA ÇALIŞIYORLAR

Mustafa Hoş, sanık için 'akıl ve ruh sağlığı yerinde değil' raporu alınacağı iddiaları üzerine "Bu adam iki kez deli raporu almaya çalıştı. Çok yüksek bir ceza isteyip öfkeyi o şahsa yöneltme çabası da var. Dün Anadolu Ajansı'nın servis ettiği ve içerisinde bir çok manipülasyon barındıran haberi tüm gazeteciler titizlikle incelesinler. Bu iş kapatılamaz, bu işin peşini bırakmayacağız." dedi.

abcgazetesi.com

Çok Okunanlar

Polis korumasında oy hırsızlığı böyle görüntülendi

Sosyal medya bu görüntüyü konuşuyor: İnce'yi görünce suratını astı

Saldırıya uğrayan Ümit Özdağ'dan ilk açıklama

TRT'ye atanan Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Akış'tan tehditler: Ateş edeceğiz

'AKP'ye yakın cemaat saf değiştirdi'

İlgili Haberler

Güncel

YSK'ya giden yollar kamyonla kapatıldı

Güncel

Saadet Partisi'nden ilk seçim açıklaması

Güncel

AKP'li anketçiden son çırpınışlar

Güncel

DHA, Erzurum'da öldürülen İyi Partiliyi 'Kan davası' diye gördü

Güncel

İHD'den il il seçim ihlalleri raporu

Güncel

Hürriyet seçim usulsüzlüklerini görmedi

Güncel

Urfa'dan sonra Erzurum'da da toplu oy kullanımı

Güncel

AKP'den sahte müşahit kartları

Güncel

Ahmet Şık, yürüyemeyen kadını sandığa taşıdı

Güncel

Bu mahallede oy verme işlemi 30 dakika sürdü

Güncel

Bakırköy'de seçim günü elektrik kesintisi

Güncel

HDP adaylarından Suruç çağrısı