1999 DEPREMİNDE 2 EKİP VARDI, ŞİMDİ 36 EKİP VAR 
AKUT'un neredeyse hiç devlet kaynağı kullanmadan ayakta durduğunu söyleyen Nasuh Mahruki, 'İnsanların ölümle yaşam arasında sıkışıp kaldığı anlarda onların hayatını kurtarmak için mücadele veriyoruz. Bunu tamamen gönüllü olarak ve maalesef neredeyse devletin kaynaklarını hiç kullanmadan yapıyoruz. Ama sonuçta hayat kurtarma davası beklemez, ertelenemez. Ya müdahale edip o hayatı kurtarırsınız ya da cenazesine gidersiniz. Yaptığımız işin ne kadar hayati olduğunu çok iyi biliyoruz' dedi. 1999 Depremi sırasında sadece 2 ekipleri olduğunu belirten Mahruki, bu sayının 36'ya çıktığını ifade etti.

'BENİM SÖYLEMİMİ AKUT'A ÖDETMENİN KİME NE FAYDASI VAR'
AKUT'un Şişli'de bulunan binasının tahliyesine ilişkin konuşan Nasuh Mahruki, 'Kendi dünya görüşü olan sıradan bir vatandaşım, kendi dünya görüşümü paylaşıyorum. Ama muhalif kalınca hiç hoşlarına gitmiyor. AKUT'u baskılayıp bana hamle yapmaya çalışıyorlar. Beni taciz edip faturasını AKUT'a çıkarmaya çalışıyorlar. Burası Türkiye'nin AKUT'u. Binlerce insanın emeği var. Benim herhangi bir konuda, doğru ya da yanlış, haklı ya da haksız bir söylemimin AKUT'la ne lakası var. Bunun bedelini AKUT'a ödetmenin kime ne faydası varö ifadelerini kullandı.

 

", "author": { "@type": "Person", "name": "www.abcgazetesi.com" }, "publisher": { "@type": "Organization", "name": "www.abcgazetesi.com", "logo": { "@type": "ImageObject", "url": "/cdn-photo/16396/imgs/190420181810218089950.png", "width": 152, "height": 55 } } }

unnamed-010.gif

darbeicindedarbegif.gif

Nasuh Mahruki'den tahliye kararına tepki

Hayat kurtarmak için 2 bin 200 gönüllü ile mücadele ettiklerini söyleyen AKUT Başkanı Nasuh Mahruki, Şişli merkez binalarına gelen tahliye bildirimini değerlendirdi. Mahruki "Beni taciz edip faturasını AKUT'a çıkarmaya çalışıyorlar. Benim söylemimi AKUT'a ödetmenin kime ne faydası var" diye konuştu.   

20'inci yılını kutlayan AKUT Arama Kurtarma Derneği, arama kurtarma faaliyetleri sırasında çekilen fotoğraf karelerini bir sergide topladı. Maltepe Park Alışveriş Merkezi'nde açılan sergide konuşan AKUT Başkanı Nasuh Mahruki, 2200 gönüllü ile hayat kurtarmak için mücadele verdiklerini belirterek, "Türkiye'nin Birleşmiş Milletler tarafından akredite edilmiş, onaylanmış ilk kurtarma takımıyız. Aynı zamanda dünyanın 7'inci sivil toplum kuruluşuyuz" diye konuştu.

AKUT gönüllüleri ile serginin açılışını yapan Mahruki, ziyaretçilerle fotoğraf çektirdi.

 

1999 DEPREMİNDE 2 EKİP VARDI, ŞİMDİ 36 EKİP VAR 
AKUT'un neredeyse hiç devlet kaynağı kullanmadan ayakta durduğunu söyleyen Nasuh Mahruki, "İnsanların ölümle yaşam arasında sıkışıp kaldığı anlarda onların hayatını kurtarmak için mücadele veriyoruz. Bunu tamamen gönüllü olarak ve maalesef neredeyse devletin kaynaklarını hiç kullanmadan yapıyoruz. Ama sonuçta hayat kurtarma davası beklemez, ertelenemez. Ya müdahale edip o hayatı kurtarırsınız ya da cenazesine gidersiniz. Yaptığımız işin ne kadar hayati olduğunu çok iyi biliyoruz" dedi. 1999 Depremi sırasında sadece 2 ekipleri olduğunu belirten Mahruki, bu sayının 36'ya çıktığını ifade etti.

"BENİM SÖYLEMİMİ AKUT'A ÖDETMENİN KİME NE FAYDASI VAR"
AKUT'un Şişli'de bulunan binasının tahliyesine ilişkin konuşan Nasuh Mahruki, "Kendi dünya görüşü olan sıradan bir vatandaşım, kendi dünya görüşümü paylaşıyorum. Ama muhalif kalınca hiç hoşlarına gitmiyor. AKUT'u baskılayıp bana hamle yapmaya çalışıyorlar. Beni taciz edip faturasını AKUT'a çıkarmaya çalışıyorlar. Burası Türkiye'nin AKUT'u. Binlerce insanın emeği var. Benim herhangi bir konuda, doğru ya da yanlış, haklı ya da haksız bir söylemimin AKUT'la ne lakası var. Bunun bedelini AKUT'a ödetmenin kime ne faydası varö ifadelerini kullandı.

 

Çok Okunanlar

Ahmet Hakan: Acaba o isim aday olsa yüzde kaç oy alırdı?

AKP'li kadın: Tayyip senin her yerini yerim

Abdulkadir Selvi: Çiller'e, Akşener'i sordum 

CHP'den çok konuşulacak seçim videosu

Melih Gökçek'e Twitter'da büyük anket şoku!

İlgili Haberler

Güncel

'Gerçek cani saklanıyor'

Güncel

Ali Koç tartışma yaratan o videoyu yayından kaldırttı 

Güncel

HDP standına saldırı: Suruç gibi yapacağız

Güncel

İstanbul'da yavru kediye tecavüz eden sapık tutuklandı!

Güncel

Ataşehir'de Halk Arenası'na saldırı girişimi

Güncel

Petrol boru hattında patlama

Güncel

Söylediği şarkıda 'Kürdistan' sözcüğü yer aldığı için tutuklandı

Güncel

Erdoğan bir anda hayvansever oldu çıktı | Nahit Duru yazdı...

Güncel

MHP'nin önemli isminden İnce'ye destek

Güncel

Oyların geçersiz sayılmaması için seçim günü bunlara dikkat!

Güncel

Seçmeni, ''ezik insanlar'' diyerek aşağılayan AKP adayı özür diledi

Güncel

Demirtaş'ın seslendirdiği şarkıyı bu kez eşi Başak Demirtaş seslendirdi