unnamed-010.gif

darbeicindedarbegif.gif

Nuray Mert'in muhalefet sahtekarlığı kısa sürdü; Erdoğan hayranlığı deşifre oldu!

Doğan Medya CEO'su ve Aydın Doğan'ın damadı Mehmet Ali Yalçındağ'ın Berat Albayrak'a gönderdiği maillerde çarpıcı yeni bilgiler ortaya çıktı.

Doğan Medya'nın nasıl bir habercilik yaptığını ve AKP iktidarına nasıl teslim olduğunu gözler önüne seren Redhack'in yayınladığı maillerde birçok dikkat çekici ve çarpıcı ayrıntı yer aldı.

Doğan Medya CEO'su ve Aydın Doğan'ın damadı ve kendisini "AKP'li" olarak tanımladığı ortaya çıkan Mehmet Ali Yalçındağ'ın Berat Albayrak'a yolladığı "rapor" niteliğindeki maillerden birinde; Cumhuriyet gazetesi yazarı, liberal Prof. Dr. Nuray Mert'le ilgili çok çarpıcı bir ayrıntı da ortaya çıktı. Kısa bir zaman öncesine kadar "demokratik" gerekçelerle siyasal islamcılara ve AKP'ye destek veren, gerçekler ortaya cıktıktan sonra da, "niyet okuyamazdık" diyerek özeleştiri yapmaktan kaçınan Nuray Mert, AKP-Cemaat kavgasından sonra liberal kesimin muhalefete geçen isimleri arasında yer alıyordu.

Laiklik ve demokrasi arasındaki tarinsel, sosyolojik ve felsefi ilişkiyi kavrayamayan, bu nedenle gericiliğe örtülü destek vermeye devam eden Nuray Mert'in gerçekte Erdoğan hayranlığına devam ettiği de ortaya çıktı. RedHack'ın deşifre ettiği yazışmalar arasında Nuray Mert'i "iki yüzlü" diye değerlendirilebilecek nitelikte bir anekdot yer alıyor. Mert'in, Erdoğan'a destek ilanları için akademisyenler arasında yoklama yapmayı üstlendiği belirtiliyor.

"O OLMASAYDI MAHVOLMUŞTUK"

İşte Yalçındağ'ın Berat Albayrak'a gönderdiği mailden bir bölüm:

"Ahmet Hakan, Nuray Mert, Arzu (karısı Arzuhan Yalçındağ’ı kastediyor) ve ben Bodrum’da 12/ağustos cuma akşamı sohbet. Nuray Mert Sayın CB mızın hayranı olmuş, 'doğru konuşalım olmasaydı mahvolmuştuk’ der. Arzu sorar neden akademisyenler yurt dışında gazete ilanları vermiyorsunuz düşüncelerinizi anlatsanız çok hoş olur. Nuray cevaben çok doğru olur ben bir yoklayayım etrafı der.'

 

Çok Okunanlar

AKP'nin mitingine kaç kişi katıldı?

Alaattin Çakıcı'dan Meral Akşener açıklaması

Pentagon'dan Menbiç açıklaması

Tuncay Özkan da KHK'ya takıldı

İnce: Erdoğan Allah'tan korkmaz, kuldan utanmaz bir yalancı

İlgili Haberler

Medya

Twitter'a yeni özellik

Medya

Gazeteci Ece Sevim Öztürk'ün gözaltı süresi uzatıldı

Medya

TELE1 Kanalı'na "Basın Özgürlüğü Ödülü!"

Medya

Gözaltına alınan gazeteci Berzan Güneş tutuklandı

Medya

Hürriyet Okur Temsilcisi Bildirici'den Selvi'ye 'anket' eleştirisi

Medya

Vefat eden Erdoğan Demirören son yolcuğuna uğurlanıyor

Medya

Ahmet Hakan: Arapça da dünya dilidir Muharrem Bey

Medya

Zaman gazetesi davasında karar

Medya

TELE1'in borçları gerekçe gösterilerek yayını kesilmişti: D-Smart yayınları yeniden açıldı!

Medya

D-Smart TELE1'in yayınlarını durdurdu

Medya

Facebook'ta skandal hata

Medya

Doğan Medya'nın ismi değişti