unnamed-010.gif

darbeicindedarbegif.gif

'Oğlan bizim kız bizim' adaleti! Nasıl serbest kaldılar?

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun da katıldığı Fatih Camii'ndeki olaylara ilişkin kurşun atan kişinin de aralarında bulunduğu 4 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınanlardan ikisinin cinsel taciz, uyuşturucu, güveni kötüye kullanmak ve yaralama suçlarından daha önceden polise geliş kayıtları olduğu belirlendi. Kılıçdaroğlu'nun önüne mermi atan şüphelinin ise şehidin dayısı olduğu öğrenildi. 4 kişi, emniyetteki ifadelerinin ardından savcılık talimatıyla serbest bırakıldı.

ÜNİFORMALI HAZIRLIK ÖRGÜTLÜ SUÇ DELİLİ DEĞİL Mİ?

CHP lideri Kılıçdaroğlu, şehit cenazesinden önce kendilerine 'cenazeye katılmayın saldırı olacak' şeklinde bir uyarı aldıklarını açıkladı. Önceden bir saldırının olacağı bilinmesine rağmen, üzerlerinde çevik kuvvet üniforması giyen zanlılar neden serbest bırakıldı?

Ortada organize bir eylem ve organize bir suç olduğu açık delillerle belli değil mi?

TCK'nın 264. maddesi, izinsiz üniforma giymenin cezası düzenleniyor.

TCK Madde 264 - (1) Bir rütbe veya kamu görevinin veya mesleğin, resmî elbisesini yetkisi olmaksızın alenen ve başkalarını yanıltacak şekilde giyen veya hakkı olmayan nişan veya madalyaları takan kimseye üç aydan bir yıla kadar hapis cezası verilir. 

(2) Elbisenin sağlayacağı kolaylık ve olanaklardan yararlanarak bir suç işlenirse, yalnız bu fiilden ötürü yukarıdaki fıkrada belirtilen cezalar üçte biri oranında artırılarak hükmolunur.

SARAY'DAN İCAZET

Öte yandan Kılıçdaroğlu'na yönelik provokatif saldırının Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ve  Saray sözcüsü İbrahim Kalın tarafından da 'Millet gereğini yapar' anlamına gelecek açıklamalar yapmaları, söz konusu eylemin hangi noktalarda himaye ördüğünü açıkça ortaya koyuyor. 

"CUMHURİYET SAVCILARI MI SARAY'IN SAVCILARI MI?"

CHP lideri Kılıçdaroğlu, bir süredir AKP'nin 'çözüm süreci' adı alrtında başlatılan süreçte PKK'nın silah ve bomba yığınağı yapmasına göz yumduğunu delilleri ile ortaya koyarak "Cesur bir savcı arıyorum. Bu konuda dava açabilecek, yürekli bir cumhuriyet savcısı yok mu?" çağrısı yapıyor. Söz konusu iddialar hakkında hiç bir işlem yapmayan savcılar, şehit cenazesinde resmi üniforma ile kamufle olarak başbakanın gözleri önünde ana muhalefet partisinin liderine kurşun atan zanlıyı ve işbirlikçilerini serbest bırakarak, bir AKP'li vekilin açıkça itiraf ettiği "Yasama da , yürütme de yargı da bizde" şeklindeki gerçeği bir kez daha kanıtladılar.

Çok Okunanlar

Erdoğan balkon konuşmasını iptal etti!

Polis korumasında oy hırsızlığı böyle görüntülendi

Sosyal medya bu görüntüyü konuşuyor: İnce'yi görünce suratını astı

Muharrem İnce'den ilk açıklama

Saldırıya uğrayan Ümit Özdağ'dan ilk açıklama

İlgili Haberler

Güncel

Vatandaşlar sandıkları almadan giden otobüsün camlarını indirdiler

Güncel

Karamollaoğlu: Bugünkü neticeden çok daha iyisini beklerdik

Güncel

İstanbul'un seçimlerdeki gerçek sonuçları!

Güncel

Eren Erdem: Manipülasyon büyük, Erdoğan %50 altına inecek

Güncel

AKP'liler müşahitlere saldırı, sandıklar okulda rehin

Güncel

KONDA Araştırma'dan seçim yorumu

Güncel

Selahattin Demirtaş'ın sandığından İnce ve HDP çıktı

Güncel

TRT seçimlere katılım oranını açıkladı

Güncel

Adil Seçim Platformu: Sandıklara sahip çıkmaya devam

Güncel

HDP: Sandıkları terk etmeyin

Güncel

Akşener: Sandıklardan ayrılmıyoruz

Güncel

HDP'den baraj açılması