unnamed-010.gif

darbeicindedarbegif.gif

Öğretmene Çocuk Hakları Sözleşmesi dağıtma soruşturması!

ESKİŞEHİR Milli Zafer İlkokulu sınıf öğretmeni Zekai Yıldırım hakkında, CHP'li Odunpazarı Belediyesi tarafından bastırılan Resimli Çocuk Hakları Sözleşmesi kitabını öğrencilere dağıttığı için soruşturma açıldı.
Eğitim- Sen üyeleri öğretmen Zekia Yıldırım'ın görev yaptığı Milli Zafer İlkokulu önünde toplanarak basın açıklaması yaptı. Eğitim- Sen Şube Başkanı Serkan Demir, üyeleri olan öğretmen Zekai Yıldırım'ın öğrencilerine Odunpazarı Belediyesi tarafından hazırlanan Çocuk Hakları Sözleşmesi kitabını dağıttığı için hakkında soruşturma açıldığını söyleyerek şunları kaydetti:
"Milli Eğitim, okullara ve sınıflara zorla kitap satılmasını sağlarken, çocukların kendi haklarını anlattığı kitabı ücretsiz dağıtan üyemize soruşturma açılması izninin vermesi bir skandaldır ve hiç bir gerekçesi olamaz. Üyemiz, bir öğretmen duyarlılığı ile Odunpazarı Belediyesi tarafından hazırlanan ve görsel olarak desteklenen Çocuk Hakları Sözleşmesi kitabını öğrencilerinin haklarını öğrenmesi ve bilinçlenmesi için önce kendi sınıfına dağıtmıştır. Diğer öğretmenler de istediği için kitabın getirilmesine yardımcı olmuştur. Burada bir zorlama olmadığı gibi belediye reklamı yapma amacı da yoktur. Çocuk Hakları Sözleşmesi, çocukların anlayacağı bir dille özetlenip resimlendirilerek kitap haline getirilmiştir. Üstelik kitap, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından da onaylıdır. Tam da çocuk istismarlarının yoğun yaşandığı bu günlerde öğrencilerin ve ailelerinin hakları konusunda bilinçlenmelerinde ne gibi bir sakınca olabilir?"
Serkan Demir, konuyla ilgili olarak Milli Eğitim Müdürü Necmi Özen'le görüştüklerini de söyleyerek, "Sendikamız, Milli Eğitim Müdürü ile durumu görüşmüştür. Milli Eğitim'den izin alınmaması, belediye başkanının larının olması ve Türkiye'nin çekince koyduğu maddeler konusunda yanlış bilgi verilmesi gerekçe olarak sunulmuştur. Kitapta yer alan Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt'un çocuklarla çektirdiği bir ın bulunması, siyasi olarak değerlendirilmektedir. Bu belediye bir kamu kuruluşu değil midir?" dedi.

Çok Okunanlar

Muharrem İnce başkan yardımcılarını açıkladı

Sedat Peker'den Bahçeli açıklaması

Meral Akşener'den Tansu Çiller açıklaması

Sigaraya en az yüzde 50 zam geliyor

YSK genelgeyi gönderdi... O zarflar da geçerli sayılacak!

İlgili Haberler

Güncel

Rıza Sarraf New York sokaklarında

Güncel

ALES'e girecekler dikkat: YÖK yönetmelik değişikliği durduruldu

Güncel

Times: Suriyelilerin oyları seçimleri Erdoğan lehine etkileyebilir

Güncel

İki kez oy kullanan kadın serbest bırakıldı

Güncel

Kadın düşmanı dekan kendini savunursa: Harf hatasıymış

Güncel

Muğla'da gece kulübüne silahlı saldırı: Ölü ve yaralılar var

Güncel

Seçime 3 gün kala Gezici'den son anket

Güncel

Ahmet Hakan: İnce için oran verdi

Güncel

Vahşetin ardından ilk ifade ortaya çıktı

Güncel

Suruç'ta öldürülen esnaf ve oğullarının avukatlara verilmeyen otopsi raporu

Güncel

Tutuklanan gazeteci Hakan Gülseven'e tahliye

Güncel

Eskişehir'de trafik kazası: Ölü ve yaralılar var