unnamed-010.gif

darbeicindedarbegif.gif

Oktay Vural: Algı operasyonları başarılı olamayacak!

MHP Grup Başkanvekilliği'nden istifa eden Oktay Vural, CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun açıklamalarına cevap verdi. Vural'ın açıklamalarının satır başları şöyle:

"MHP içindeki değerlendirmelerin bir başkaları tarafından fırsat olarak görülmesi algı operasyonu yapılması MHP'nin davasına zarar vermek amacı taşımaktadır"

MHP grup başkanvekilliği görevinden istifa eden Oktay Vural, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun "Bazı MHP'li milletvekilleri AKP'ye transfer olacak" yolundaki açıklamasına tepki göstererek, "MHP içindeki değerlendirmelerin bir başkaları tarafından fırsat olarak görülmesi algı operasyonu yapılması MHP'nin davasına zarar vermek amacı taşımaktadır" dedi. Vural, "Bundan sonraki süreç içerisinde de bu konudaki değerlendirmelerin amacının Türkiye üzerinde, "Yeni Türkiye" adı altında bir dönüştürme çabası, MHP üzerine oynanan algı operasyonları başarılı olamayacak" ifadelerini kullandı.

MHP üzerindeki değerlendirmelerin nitelendirmelerin asıl amacının ülkücülük davasına hasımlık olduğunu belirtmiştim. MHP içindeki kadroları bölmeden, hareket edilmelidir.

Dün malesef Kılıçdaroğlu 'MHP'li milletvekilleri AKP'ye transfer olacak' şekilde talihsiz bir açıklama yapmıştır.
MHP içindeki değerlendirmelerin bir başkaları tarafından fırsat olarak görülmesi algı operasyonu yapılması MHP'nin davasına zarar vermek amacı taşımaktadır.MHP'yi temsil eden milletvekilleri 47 yıllık onurlu mücadelenin temsilcisi olduğunu bilincindedir.

MHP birliğini ve duruşunu bozmaya kimsenin gücü yetmez, kimse aklından bile geçirmemelidir. MHP milletvekillerini MİT'le korkutmak bir genel başkana düşmez. Bizim pabuç bırakacağımız hiçbir unsurun hiçbir yapının olmadığını herkes bilmelidir. Hangi görüşmelerden sonra bu açıklamalar yapıldı bilemiyorum. MHP ve milletvekilleri, irademiz, davamız darbecilere boyun eğmemişken cunta artıklarına, sivil darbecilere, tek adamlara, devletimizi federasyona dönüştürmek isteyenlere mi boyun eğecek? Bu zihniyet, MHP'yi temsil eden makamları ve mevkileri anlamadıklarını göstermiştir. Yaptığımız değerlendirmeler, kim ne bekliyorsa beklesin, bundan sonra da birliğimizi ve beraberliğimizi koruyarak, Türkiye'nin umudu olarak yola devam edeceğimizden kimsenin korkusu olmamalıdır. Kendi iç değerlendirmelerimizde oluşan ortamda, iç bünyemizdeki değerlendirmelerin başka partiler tarafından fırsata çevirme hevesleri, onların kursağında dün de kalmıştır, bugün de kalacaktır. Kamuoyunda değerlendirme yapanların beyanları, kendi esasımız hiçbir zaman olmamıştır. Ülkücü MHP ve onun temsilcisi sıfatını taşıyan herkes, bu siyasi mücadele tarihinde referans kaynaklarına bağlı olarak mücadelesini sürdüreceğine eminiz. MHP'yi temsil noktasında elde edilen makam ve mevkiler, unutulmasın ki 47 yıllık şerefli bir mücadelenin neticesinde olduğunu herkes bilmelidir. Bundan sonraki süreç içerisinde de bu konudaki değerlendirmelerin amacının Türkiye üzerinde, "Yeni Türkiye" adı altında bir dönüştürme çabası, MHP üzerine oynanan algı operasyonları başarılı olamayacak.

Vural, bir basın mensubunun “'Milletvekili olarak çalışmalarıma devam edeceğim' dediniz, bu aday olmayacağınız anlamına mı geliyor?' sorusunu ise yanıtsız bıraktı.

Çok Okunanlar

Muharrem İnce başkan yardımcılarını açıkladı

Sedat Peker'den Bahçeli açıklaması

Meral Akşener'den Tansu Çiller açıklaması

Sigaraya en az yüzde 50 zam geliyor

YSK genelgeyi gönderdi... O zarflar da geçerli sayılacak!

İlgili Haberler

Politika

Erdoğan'dan koalisyon açıklaması

Politika

Başbakan Yıldırım'dan Kandil açıklaması!

Politika

TSK'dan Menbiç açıklaması

Politika

Erdoğan: Parlamenter demokrasi diye bir şey söz konusu değil

Politika

Çevirmene ‘terör propagandası' davası

Politika

Karamollaoğlu'ndan AKP'ye: İstifa için adaylarımıza baskı var, acınacak haldesiniz

Politika

HDP'den Diyarbakır'da büyük miting

Politika

Ahmet Şık'tan Erdoğan'a: 'Hiç utanmadan “çözüm sürecini HDP bitirdi” diyor

Politika

Meral Akşener: Bunları onlara yedireceğiz!

Politika

Kılıçdaroğlu: Muharrem İnce iktidarın dengesini bozdu

Politika

Erdoğan ses kaydıyla oy istiyor!

Politika

F-35'leri teslim alacak Türk heyet ABD'ye ulaştı