unnamed-010.gif

darbeicindedarbegif.gif

Ömer Faruk Eminağaoğlu: Genelkurmay o balonları ne yapacak?

Türk Silahlı Kuvvetleri'nce 10 Kasım dolayısıyla yapılması planlanan Anıtkabir buluşmasının iptal edildiği duyuruldu... TSK'dan yapılan açıklamada, iptalin gerekçesi belirtilmedi.

Eski Yarsav Başkanı, CHP’li Ömer Faruk Eminağaoğlu bu iptal kararına tepki gösterdi…

Eminağaoğlu; "Genelkurmay provakasyon olması ihtimalinden dolayı Anıtkabir’e ilişkin yapmış olduğu çağrıyı iptal etmiş. Halk Anıtkabir’de Atatürkçü gençlik Anıtkabir’de fakat yaptığı çağrıyı iptal eden Genelkurmay’ın bu yüzden elindeki balon patlamış oldu. Halk burada Atatürk ilkelerine sahip çıktığını göstererek yarınlardaki umudun kaybolmayacağını ortaya koyuyor. Ancak Anıtkabir’e mevcut Genelkurmay Başkanı giremiyor. Bu da Genelkurmay’ın ne duruma itildiğini gösteriyor." dedi…

Anıtkabir’de CHP’den ve ADD’den kimsenin olmamasını da eleştiren Eminağaoğlu şöyle konuştu:

“Anitkabir’e giremeyen bir TSK ortaya çıktı. Halk burada, halk 'provokasyon olur mu' diye endişe etmiyor.

Bugün Anitkabir’de  bir protokol günü olarak geliştirilmesine halkın duruş gosterip, halkın buradayım diye adım attığı Atatürkü yaşadığı onunla sonsuza kadar olduğu  bunun için Anitkabir'de oldugu bir gündür.

Genelkurmay içine düştüğü durum nedeniyle o gömleği çıkarabilmek için kendini çağrı yapmak zorunda hissetti. Ancak yaptığı çağrıyı hükümet karşısında tasiyamayıp, o çağrının altında ezilip yaptığı çagriyi iptal etti. Etkinlik son anda iptal edildi. Nerede 1881 balon, nerede 1881 asker. Genelkurmay o duruma düştü ki halkla Anitkabir'e çıkmıyor, TSK ise bu Genelkurmay nedeniyle bu hükümet nedeniyle Anıtkabir'e adım atamıyor.  Ama halk Atasına,  'Cumhuriyet için biz hep buradayız Atam, Cumhuriyet hep yaşayacaktır' diyor.

 CHP Gençlik Kolları tüm örgütüyle Anıtkabir’de yok, giremiyor. Bu CHP yönetiminin CHP’yi ne duruma getirdiğini gösteriyor.  

Fenerbahçe Kulübü, Anıtkabir’i sarı lacivert haline getirmiş. Futbol her şeyin afyonu olarak gözükürken, bugün Cumhuriyet’i Fenerbahçe sahiplenmiş ve Anıtkabir sarı lacivert. Bir Cumhuriyet Halk Partisi, Fenerbahçe kadar olamıyor.

ADD Gençliği, Atatürkçü düşünceyi yaşatması gereken ADD Gençliği Anıtkabir’de değil. Bir Fenerbahçe kadar, Anıtkabir’de bulunan halk kadar, ADD varlığını ortaya koyamıyor. Oysa Cumhuriyet varsa bizler varız. Cumhuriyet için her türlü bedeli ödeyeceğimizi söylememize rağmen CHP Yönetimi, CHP vekilleri söylediklerini ortaya koyup Anıtkabir’e bu değerler uğruna her türlü bedeli ödeyeceklerini gösterip Anıtkabir’de olamıyor...

GEZİ RUHUNUN ÖTESİNDE!

Halk gezi ruhunun da ötesinde varlığını ortaya koyuyor. Anıtkabir’de halk bir taraftan girip, diğer taraftan çıkıyor ama gelen kitlede hiçbir eksilme yok. Hatta sayı giderek artıyor. Genelkurmay provokasyon diye balon patlatıyor ama öbür tarafta Ankara Büyükşehir Belediyesi kamyonlarla yolları kapatırken halk yolları açarak Anıtkabir’e ulaşıyor. Belediye’nin bir engellemesi mi var?

Belediye kamyonlarıyla yolları kapatıyor. Hiç çalışmayan belediye Anıtkabir’e yönelik bazı hatlarda trafiği engelliyor. Buna rağmen halk hala Anıtkabir’de. Ve bu tablo Cumhuriyet’in Atatürk ilke ve değerleriyle sonsuza kadar yaşatılacağını gösteriyor. Ancak bu tablo iktidarın da Muhalefetin de Genelkurmay’ın da ne duruma itildiğini gösteriyor.

GENELKURMAY O BALONLARI NE YAPACAK

Genelkurmay’ın aldığı balonlar ne olacak? Genelkurmay 1881 balon almış ve o balonlar patladı. O balonları hükümet patlattı.

Çok Okunanlar

Avrasya Araştırma, 24 Haziran anketini açıkladı

THY'nin yeni reklamında dikkat çeken Cemaat detayı

Davutoğlu ekibi Erdoğan'a bayrak açtı

ANAR Müdürü Uslu'dan kritik iddia: Erdoğan, MHP ile...

SONAR'dan son anket: Seçim ikinci tura kalıyor

İlgili Haberler

Güncel

İstanbul'da seçimde görevli olacak polis sayısı açıklandı

Güncel

Adil Öksüz'ün bacanağı yakalandı

Güncel

Bakan Fakıbaba'dan tuhaf 'patates' açıklaması

Güncel

TEMSA işçileri atılma tehdidiyle karşı karşıya

Güncel

Göçükten 6.5 saat sonra sağ çıktılar

Güncel

Van'da 4.7 büyüklüğünde deprem

Güncel

Demokrasi karşıtı bir 'Nurcu' daha AKP'ye desteğini açıkladı

Güncel

AKP'li Erdoğan: Bana üniversite mezunu değil bile dediler

Güncel

Oyuncu Doğulu'dan İnce'ye destek mesajı

Güncel

Zorunlu trafik sigortası yönetmeliğinde değişiklik

Güncel

THY'nin yeni reklamında dikkat çeken Cemaat detayı

Güncel

Muharrem İnce: FETÖ'cülerden mi öğrendiniz?