unnamed-010.gif

darbeicindedarbegif.gif

Özgecan Parkı'nda balerin heykelleri kaldırıldı

Muğla'nın Fethiye ilçesinde belediye tarafından yaptırılan Özgecan Aslan Parkı'ndaki 4 balerin heykeli kaldırıldı. Heykellerin müstehcen bulunduğu yönünde iddialar gündeme gelirken, Fethiye Belediye Başkanı ise heykellerin Özgecan Anıtı'nı gölgede bıraktığı gerekçesiyle kaldırıldığını açıkladı.

Mersin'in Tarsus İlçesi'nde geçen yıl 11 Şubat'ta eve gitmek için bindiği dolmuşun şoförü tarafından vahşice öldürülen Özgecan Aslan'ın adı, Fethiye Belediyesi tarafından 2'nci Etap Sahil Bandı'nda yapımı devam eden parka verildi. Kadına şiddetin sembollerle anlatıldığı, başının üzerinden anka kuşu havalanan kadın figürünün yer aldığı 5 metre boyunda Özgecan Aslan Anıtı'nın da bulunduğu parka, dün saat 15.00 sıralarında polyesterden yapılma 4 balerin heykeli belediye ekipleri tarafından yerleştirildi.

ozgecan-parki039ndaki-heykel-039bacaklari-acik039-denilerek-vincle-kaldirildi.jpg

Bir çok kişinin balerin heykelleriyle fotoğraf çektirip sosyal medyada yayınlaması üzerine heykeller birkaç saat sonra vinçle kaldırıldı. Heykellerin müstehcen olduğu için kaldırıldığı iddiaları ortaya atılırken, Fethiye Belediye Başkanı DP'li Behçet Saatcı, dün öğle saatlerinde parka yerleştirildikten sonra akşam saatlerinde vinçle kaldırılan balerin heykelleri ile ilgili konuştu.

ozgecan-parki-nda-bacaklari-acikta-olan-heykeller-vincle-kaldirildi-119288-1.jpg

Balerin heykellerinin müstehcen olduğu gerekçesiyle kaldırıldığı iddialarını yalanlayan Başkan Saatcı, sosyal medyada yazılanların gerçeği yansıtmadığını söyledi. Balerin heykellerinin Özgecan Aslan Anıtı'nı gölgelediği için kaldırıldığını vurgulayan Başkan Saatcı, "Balerinler Özgecan Anıtı'nın 3- 4 katı büyüklüğünde devasa şeyler oldu. 4 köşeye de konunca anıtın özelliği ortadan kalktı. Olay tamamıyla bu" dedi.

'MÜSTEHCEN' DİYEN SAPIK RUH'

Arkasındaki anıtı gösteren Başkan Saatcı, "Ona 'müstehcen' diyen sapık ruh, Özgecan Anıtı'na bakınca da 'müstehcen' der o zaman. Böyle bir şey olabilir mi? İnsan kendini nasıl görüyorsa karşısındakini de öyle görür. Bu tamamıyla Özgecan Anıtı'nın ön plana çıkması için verilmiş bir karardır. Bu anıta bir emek verildi. Anıtın balerinlerle gölgede kalmasına müsaade etmedik hepsi bu. Balerinler Fethiye'de başka bir parkta kullanılacak" diye konuştu.

 

Çok Okunanlar

Polis korumasında oy hırsızlığı böyle görüntülendi

Sosyal medya bu görüntüyü konuşuyor: İnce'yi görünce suratını astı

Saldırıya uğrayan Ümit Özdağ'dan ilk açıklama

TRT'ye atanan Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Akış'tan tehditler: Ateş edeceğiz

İşte Adil Seçim'e göre oy oranları

İlgili Haberler

Güncel

İstanbul'un seçimlerdeki gerçek sonuçları

Güncel

Eren Erdem: Manipülasyon büyük, Erdoğan %50 altına inecek

Güncel

AKP'liler müşahitlere saldırı, sandıklar okulda rehin

Güncel

KONDA Araştırma'dan seçim yorumu

Güncel

Selahattin Demirtaş'ın sandığından İnce ve HDP çıktı

Güncel

TRT seçimlere katılım oranını açıkladı

Güncel

Adil Seçim Platformu: Sandıklara sahip çıkmaya devam

Güncel

HDP: Sandıkları terk etmeyin

Güncel

Akşener: Sandıklardan ayrılmıyoruz

Güncel

HDP'den baraj açılması

Güncel

Adil Seçim Platformu: Sonuçlar gerçeği yansıtmıyor

Güncel

Konsensus Müdürü: Rakamlar gerçeği yansıtmıyor