unnamed-010.gif

darbeicindedarbegif.gif

Özgür Özel: Erdoğan kafayı kırmış!

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, “Ülkenin cumhurbaşkanının, devletin başının kırılma diye tarif ettiği şey herhalde açıkça kendisinin kafayı kırmış olmasından başka bir şey değil, ülkenin başı kafayı kırmış ve çıkıyor diyor ki 'teröristler kadar gururlu ve onurlu olmalıyız.’ Her gün kendisini tüketen, kendisini imha eden James Bond’un çantası gibi bu Cumhurbaşkanı kendini birkaç ay içinde birkaç yıl içinde imha edecektir' dedi.

Özel, TBMM’de düzenlediği basın toplantısında, “Her akşam iftar yemeğinde Cumhurbaşkanı Erdoğan ülkenin birliğine bütünlüğüne değil ayrıştırmaya, ötekileştirmeye vurgu yapan sözler söyledi' dedi.

“AÇIKÇA KENDİSİNİN KAFAYI KIRMIŞ OLMASINDAN BAŞKA BİR ŞEY DEĞİL'

Cumhurbaşkanı’nın dün akşam yaptığı açıklamalara işaret eden Özel, şöyle devam etti:

“Dün akşam iftar yemeğinde öyle şeyler söyledi ki buna bir yanıt vermemek mümkün değil.

Aynen şöyle söylüyor, 'asla teröre taviz vermeyiz, teröristler kadar bizler gururlu, onurlu olmazsak onların karşısına dikilmezsek bilesinizki bu ülkede büyük bir kırılma olur.’

Ülkenin cumhurbaşkanı, devletin başı bunları söyledikten sonra yani ülkenin Cumhurbaşkanının devletin başının kırılma diye tarif ettiği şey herhalde açıkça kendisinin kafayı kırmış olmasından başka bir şey değil, ülkenin başı kafayı kırmış ve çıkıyor diyor ki teröristler kadar gururlu ve onurlu olmalıyız.

O bunları söyledikten saatler sonra bir yerde 6 şehidimiz var, bir yerde iki şehidimiz var ve devletin başı kendi seviyesini ve ülkedeki insanların hitap ettiği bu ülkenin vatandaşlarının seviyesini teröristlerin seviyesine göre ölçekleyen, ona göre kalibre eden ona göre ayarlayan ve kendi onur ve gurur seviyemizi onların en az seviyesine kadar çıkarmamız gerektiğini söyleyen saçma sapan bir açıklamada bulunuyor.

“AHMET KAYA ŞARKISI GİBİ'

Açıklamasının bütünü okuduğunuzda bir Ahmet Kaya şarkısı gibi, nereden baksan tutarsızlık, nereden baksan tutarsızlık, nerden baksan ahmakça. Bu dili kınıyoruz. Cumhurbaşkanının bu sözlerini hızla düzeltmesi gerekiyor.

Türk Ceza Kanununa göre terörü ve teröristi övmek suçtur. Bu konuda nöbetçi panter gibi bekleyen bazı savcıların her sözden bir suç çıkarıp bir fezleke düzenleyip yollamaya çalışan savcıların bu konuda ne yapacağını gerçekten merak ediyoruz.

Cumhurbaşkanının teröristlere verdiği bu manevi destekten daha büyük bir manevi destek olabilir mi?

“JAMES BOND’UN ÇANTASI GİBİ'

Her gün gündem olmak istiyor. Onun peşine kimse takılmıyor artık. Her gün kendisini tüketen kendisini imha eden James Bond’un çantası gibi bu cumhurbaşkanı kendini birkaç ay içinde birkaç yıl içinde imha edecektir. Her dakika kendisini yiyiyor, etrafına sarıyor, kimseyi bulmasa kendi kendine bir polemik alanı yaratmaya çalışıyor ama bu kadarı da fazla artık.

Gündemi değiştireceğiz diye herkes benim söylediğim şeyleri konuşsun diye bunu yapan cumhurbaşkanına sormak isteriz, onurlu bir terörist olmak için kaç tane eylem yapmak gerekiyor, kaç insanı katledince cumhurbaşkanlığı makamının onur ve gurur madalyasına layık oluyorsunuz.'

İNGİLTERE’NİN AB KARARI

İngiltere’nin AB kararına ilişkin soruya da Özel, şu yanıtı verdi:

“İngiltere’nin Avrupa Birliği’nden ayrılmasının etkilerini zaman içinde göreceğiz. İki tane ana tez var.

İngiltere’deki referandum Avrupa’da kimleri hareketlendirdi. Avrupa Birliği karşıtı, muhafazakar, aşırı milliyetçi hatta faşist partiler 'evet bizde çıkmalıyız, Avrupa Birliği olmamalı’ dedi.

Türkiye’de de bu sözün bir benzerini gerekirse referandum yaparız, AB ile ilişkiler tıkanırsa halka sorar bu işi bitiririz diyen de Sayın Cumhurbaşkanı’ydı.

Tahmin ediyoruz AKP ve saray da bu referandumun 'hayır’ çıkmasının AB’nin sonu Türkiye’nin de AB’den daha da uzaklaşması olarak yorumlayacaklardır.

Bir referandum yapılacaksa doğru referandum şudur; Atatürk’ün muasır medeniyetler seviyesine ulaşma hedefini bir kağıda yazarız, biz o kampanyada 'evet’i savunuruz. 'Hayır’ı da çıksın meydan meydan anlatsın.'

İşte Özgür Özel'in değerlendirdiği Erdoğan'ın konuşması:

Çok Okunanlar

Erdoğan balkon konuşmasını iptal etti!

Polis korumasında oy hırsızlığı böyle görüntülendi

Muharrem İnce'den ilk açıklama

İşte Adil Seçim'e göre oy oranları

Sosyal medya bu görüntüyü konuşuyor: İnce'yi görünce suratını astı

İlgili Haberler

Politika

Kenan Sofuoğlu Meclis'e girebildi mi?

Politika

Düzce'de oylar yeniden sayılıyor

Politika

Çipras, Erdoğan'ı arayarak tebrik etti

Politika

İnce'den Erdoğan'a tebrik telefonu

Politika

Biz varız, siz de varsanız Türkiye'nin yolunu aydınlatmaya devam edeceğiz!

Politika

Akşener'in açıklama yapacağı tarih belli oldu

Politika

MHP'nin Konya'daki ilk kadın vekilinden idam çıkışı!

Politika

Seçim sonuçlarının ardından CHP'de toplu istifa

Politika

Eren Erdem'den istifa çağrısı

Politika

CHP MYK yarın toplanıyor!

Politika

AKP'den İnce'nin açıklamalarına ilk yorum

Politika

CHP'li vekilden Kılıçdaroğlu'na istifa çağrısı