unnamed-010.gif

darbeicindedarbegif.gif

Pakistan'da yolcu uçağı düştü

Havayolları'nın sözcüsü Danyal Gilani, kuzeydeki Chitral şehrinden başkent İslamabad'a giden uçak ile irtibatın kesildiğini söylerken Pakistan medyası uçağın kuzey bölgesinde düştüğünü belirten bir tweet attı.

Pakistan medyası ayrıca uçakta 47 kişi bulunduğunu belirtti.

Yerel kurtarma görevlileri de PK661 sefer sayılı uçağın düştüğünü doğrularken en son Havelian vilayeti civarında görüldüğünü belirtti. Yerel polis güçleri de uçağın Abbottabad yakınlarında düştüğü haberini doğruladı.

KALKIŞTAN HEMEN SONRA KAYBOLDU

AFP'ye konuşan Gilani, uçağın kalkıştan hemen sonra radardan çıktığını söyledi. Daily Pakistan gazetesine göre, uçakta 42'si yolcu 5'i mürettebat görevlisi olmak üzere 47 kişi bulunuyordu. Pakistan'ın Çitral kentinden TSİ 13.30'da havalanan uçağın 14.40'ta başkent İslamabad'a iniş yapması bekleniyordu.

YEREL HALK ENKAZDAN FOTOĞRAFLAR PAYLAŞTI

Öte yandan Abbotabad yakınlarında yaşayan yerel halk henüz yeni düşen ve yanmakta olan uçağın enkazından fotoğraflar paylaştı. Hemen enkazın bulunduğu bölgeye giden hükümet görevlisi Taj Muhammad Khan, Reuters'e yaptığı açıklamada yolcuların tanınmayacak şekilde yandığı ve kurtulan olmasının mucize olacağını söyledi. Khan, bölgeye askeri helikopterlerle birlikte kurtarma görevlilerinin gönderildiğini de belirtti.

15284904_10157917918505442_1109712446995680091_n.jpg

ACİL DURUM MERKEZİ HAREKETE GEÇTİ

Havayolarından yapılan resmi açıklamada Acil Durum Merkezi'nin harekete geçirildiğini ve kurtarma görevlilerinin yola çıktığı belirtildi. Uçağın düşüş nedeni ile ilgili henüz bir bilgi paylaşılmadı. Uçağın motor problemi nedeniyle düşmüş olabileceği belirtiliyor.

czeqzqwxeaa9g5i.jpg

YOLCU LİSTESİ YAYINLANDI

Öte yandan Daily Pakistan gazetesi, Twitter hesabından uçakta bulunan yolcu ve mürettebatın listesini yayınladı.

czex4doxcaayick.jpg

ÖLENLER ARASINDA ÜNLÜ ESKİ POP ŞARKICISI DA VAR

?Yerel kaynaklar, eski ünlü pop şarkıcısı ve yeni vaiz Cüneyt Cemşid'in de düşen uçakta olduğu ve hayatını kaybettiğini belirttiler. Şarkıcılığı bırakıp televizyon programlarında vaizlik yapamaya başlayan Cüneyt Cemşid hakkında daha önce dine hakaret suçlamasıyla dava açılmıştı.

2006'DA DA BENZER BİR KAZA YAŞANMIŞTI

Pakistan uluslararası Havayolları'na (PIA) ait 2006 yılında da bir uçak düşmüş ve uçaktaki 45 kişinin hepsi hayatını kaybetmişti. Uçağın iki motorunun da Multan Havaalanı'ndan kalktıktan sonra arıza yaptığı anlaşılmıştı. PIA'ya ait uçakların neredeyse tümünün Avrupa ülkelerine uçması 2007 yılında AB tarafından yasaklanmıştı. Buna gerekçe olarak ise havayollarının artık yıllanmış uçakları kullanmasından ötürü meydana gelebilecek güvenlik riskleri gösterilmişti. Ancak bu yasak, havayollarının filosuna yeni Airbus'lar katmasının ardından devam eden yılda kaldırılmıştı.

 

Çok Okunanlar

Avrasya Araştırma, 24 Haziran anketini açıkladı

Davutoğlu ekibi Erdoğan'a bayrak açtı

ANAR Müdürü Uslu'dan kritik iddia: Erdoğan, MHP ile...

SONAR'dan son anket: Seçim ikinci tura kalıyor

Guardian'dan çok konuşulacak yazı: Erdoğan'ı kovun...

İlgili Haberler

Dünya

Esad: Trump ile görüşmek sadece zaman kaybı olur

Dünya

İşçiler sarayın gazını kesti

Dünya

Alman Halkı ve Medyası Türkiye‘deki seçimlerle ilgili ne düşünüyor?

Dünya

Şarj olurken telefonu patlayan iş adamı hayatını kaybetti

Dünya

Parlamento bahçesinde kenevir bulundu

Dünya

Naziler, Romanlar…

Dünya

Romanya'da, Sosyal Demokrat Parti'nin liderine 3.5 yıl hapis

Dünya

F-35'leri kullanacak pilotlar ABD'de eğitim görecek

Dünya

SETA D.C.

Dünya

AGİT gözlemcisinin Türkiye'ye alınmamasına tepki

Dünya

Yunanistan'ın 'borç kurtarma programı' bitti

Dünya

Taliban 33 işçiyi kaçırdı