unnamed-010.gif

darbeicindedarbegif.gif

Pelikan bildirisini Cemil Barlas'ın yazdığı iddia edildi

BirGün Gazetesi Yayın Danışmanı ve yazarı Barış İnce, Twitter hesabından "Reisçilerle kısa adamcılar bu pelikan bildirisi ile kavgayı ortaya saçtı ya. Barlas'ın oğlu yazdı onu ve yanında çalışan biri paylaştı" diye yazdı. Yazı için Cemil Barlas'ı işaret eden İnce'nin Barlas'ın yanında çalıştığını ve yazıyı paylaştığını söylediği isim ise Ekin Gün'dü.

Barış İnce şunları yazdı:

"Reisçilerle kısa adamcılar bu pelikan bildirisi ile kavgayı ortaya saçtı ya. Barlas'ın oğlu yazdı onu ve yanında çalışan biri paylaştı. Bu yanında çalışan ve tweeti atan çocuk, adı solcu adı olduğu için aklımda kaldı. Erdoğancı olmuş bu. Eskiden epey bir solcu gibiydi. Şimdi 'Reisçi' olan ve yazıyı ortaya atan bu çocuk 5 sene önce solcu gibiyken, bana ve gazeteme hakaretler ederdi. Saklamışım ben. Bu #PelikanBildirisi denen şeyi Twitter'da yayan çocuk 2012'de biz 19 Mayıs kutlu olsun yazdık diye kızmıştı. Aynı çocuk bir yıl içinde soldan sıyrılıp bizim AKP ile Feto'nun arasını bozmaya çalıştığımızı iddia etti. Beş sene önce bu 'pelikan' sol liberal iken bana da dalınca ben biraz gençtim biraz sıkıntı oluştuydu. Onları paylaşmayım şimdi. Sonra bu demokrathaber'de yürüdü, olmadı DSİP gibi oldu BirGün'de sövdü hepsi gibi, yetmedi Taraf'a yamandı. Sonra Barlas'ın oğlu işe almış. Kısa adama çakılan yazıda gazeteci dili kullanılmış. Bir yerde de reisi savunanlar diye kimi 'gazeteci' isimleri geçiyor :) Barlasın oğlu dayanamamış kendi ismini de orada geçirmiş. Sonra bu çalıştırdığı zırtapoza demiş ki bunu yay. Bu zaten Altınok geni taşır. Yani Pelikan Cemil. Ama öyle hırslı ki adını yazıda geçiriyor :) Bu arada bize küfür ederek yükselen ve onun yamağı olan çocuğun da... gerisini isteyen gönlünce tamamlar. Tüm bu pisliği Haziran/Gezi Türkiyesi temizler diye bitireyim. İyi günler."

BİLDİRİDE NE DİYORDU

John Grisham’ın filme de uyarlanan kitabından esinlenildiği belli olan “Pelikan Dosyası' adlı bir blogda Davutoğlu- Erdoğan kavgası ile ilgili çok çarpıcı bir yazı yayımlandı.

“Selam Olsun!' başlığıyla imzasız olarak yayımlanan yazıda; Erdoğan – Davutoğlu arasındaki kavgaya kendi deyimleriyle “Reis', yani Erdoğan cephesinden bakıyor. Bunu yaparken de doğruluğu henüz bilinmeyen birçok iddiada bulunuyor.

cemil.jpg

Öte yandan bazı isimler ise yazıyı, bir süre önce AKP'nin artık Ahmet Davutoğlu ile yola devam edemeyeceğini söyleyen Nasuhi Güngör'ün yazdığını iddia etti.

cemil.gif

Çok Okunanlar

Ahmet Hakan: Acaba o isim aday olsa yüzde kaç oy alırdı?

Alaattin Çakıcı'dan Meral Akşener açıklaması

AKP'nin mitingine kaç kişi katıldı?

AKP'li kadın: Tayyip senin her yerini yerim

Abdulkadir Selvi: Çiller'e, Akşener'i sordum 

İlgili Haberler

Politika

İnce'den Erdoğan'a, Ömer Halisdemir cevabı: Yine çuvalladın!

Politika

Kılıçdaroğlu'ndan sandık güvenliği açıklaması

Politika

Milletvekili adayları Tele1'de Türkiye'nin Seçimi programında konuşuyor

Politika

Tansu Çiller'e ilişkin kritik iddia: AKP mitingine bunun için mi gitti?

Politika

Bir kişi hem Belçika'da hem İzmir'de oy kullandı iddiası

Politika

Muharrem İnce: Adaleti unuttu, kalkınmayı unuttu

Politika

Bozdağ'dan Muharrem İnce'ye tebrik

Politika

İnce, Le Monde'un kapağında: Erdoğan'ı terleten siyasetçi

Politika

Doğu Perinçek mal varlığını açıkladı

Politika

Kani Beko'dan 'Ezik insanlar' yanıtı

Politika

Bu Düzen Değişmeli Platformu adayı Aydemir Güler: Neden devri sabık yaratmayacağız?

Politika

Şafak Pavey New York Times'a yazdı: Erdoğan'ı devirecek adam