unnamed-010.gif

darbeicindedarbegif.gif

Perinçek: 15 Temmuz'da ABD- Türkiye savaştı

Konyaaltı Belediyesi'nin Cam Piramit'te düzenlediği kitap fuarında kitaplarını imzalamak için katılan Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, öncesinde Düden Salonu'nda söyleşiye katıldı.

ABD'nin Türkiye'nin bölünmesi ve borç batağına saplanması için uğraştığını iddia eden Perinçek, Türkiye'nin 2014 yılına kadar böyle geldiğini söyledi. Perinçek, bu tarihten itibaren Silivri duvarının yıkılmasıyla, FETÖ'nün hapse attığı aydınların özgürleşmesiyle FETÖ'nün üzerine gidildiğini kaydetti. Ardından PKK'nın üzerine silahla gidildiğini vurgulayan Doğu Perinçek, ABD'nin bu sürece darbeyle cevap verdiğini söyledi. Perinçek, "Türkiye 15 Temmuz darbe girişimiyle gladyo ile tanıştı. ABD tarafından ordumuza yerleştirilen Fethullahçı gladyolarla karşılaştık. O gece, 15 Temmuz'da ABD- Türkiye savaşı oldu. Bu süreç içerisinde Türkiye'ye dostlarını keşfetti" diye konuştu. 

SURİYE İLE İŞBİRLİĞİ GÜNDEMDE
Türkiye'nin Asya'da nefes aldığını kaydeden Doğu Perinçek, Türkiye ekonomisinin Avrasya'da soluk aldığını söyledi. Yıllardan beri bunu anlattıklarını belirten Perinçek, Türkiye'nin enerjisini komşularından ve Batı Asya ülkelerinden aldığını kaydetti. ABD'nin PKK ve PYD'ye desteklediğini ileri süren Perinçek, şöyle devam etti: 
"ABD, PKK ve PYD'yi kara gücü olarak görüyor ve bunlara silah veriyor. PKK ve IŞİD'e karşı Türkiye son dönemde Suriye, Rusya, Irak ve İran'la işbirliği yapıyor. Özgür, bağımsız Türkiye kararımıza batı, bize 'Atatürk, Kemalizm yasak' diyordu. Türkiye önemli bir eşiğe geldi. Yaşadığımız süreçte Türkiye Atlantik sistemden kopuyor. Türkiye, PKK ve FETÖ'yü eziyor, ama arkasında ABD çıkıyor. Türkiye buna boyun eğemezdi. Cumhuriyet var, Atatürk var. Türkiye'nin dinamikleri önümüzü tayin ediyor. Suriye ile işbirliği Türkiye'nin gündemindedir. Bu süreç sancılı bir süreç. Kolay olmadığını 15 Temmuz'da gördük." 

15 TEMMUZ'DA GLADYO EZİLDİ
Doğu Perinçek, Mustafa Kemal'e bağlı askerlerin 15 Temmuz'da gladyoyu ezdiğini, darbe girişimini yapanların Türk ordusu olmadığını savundu. ABD'ye 'ülkemizi bölemezsin ve vatanımı yıkamazsın' dediklerini kaydeden Doğu Perinçek, şöyle konuştu: "15 Temmuz'dan sonra demokrasi mitingleri adı altında on binler sokağa döküldü. Onlara şüphe ile bakıldı. O insanlar 'Bağımsızlık kayıt şartsız milletindir' dedi. MHP ve AKP oy verenler ABD'ye kafa tuttu. Yeni Türkiye'nin manzarası bu. Kafamızdaki hurafeleri silip gerçeklere bakacağız. Türkiye Avrasya sistemindeki yerini almaya başladı. Asya çağına girdik. Asya çağının öncü ülkelerinden biri olacağız. Avrupa ve Atlantik çağı bitti. Artık Avrasya çağı var."

Perincek, söyleşinin ardından kitaplarını imzaladı.

Çok Okunanlar

Anadolu Ajansı seçim sonuçlarını 4 gün önceden açıkladı

AA'nın ardından Milliyet de seçim sonuçlarını açıkladı 

Seçime 3 gün kala Gezici'den son anket

Ahmet Hakan, İnce için oran verdi

Konda ilk kez anket sonuçlarını açıkladı: Erdoğan ilk turda...

İlgili Haberler

Politika

Seçim öncesi Demirtaş'tan son sesli mesaj

Politika

'Yeşil'in sağ kolu yakalandı' iddiası

Politika

İstanbul'da Erdoğan alarmı: 7 ilçede miting

Politika

İyi Parti'nin büyük İstanbul mitingi iptal edildi

Politika

Aile hekiminin sosyal medya paylaşımları gerekçesiyle sözleşmesi feshedildi

Politika

Ahmet Hakan'dan Erdoğan'ın beğeneceği yazı: Muhalefete umut olup da...

Politika

Buzdolabı ve fırından sonra 'küvet'

Politika

Demirtaş: İnce heyecanlı, Erdoğan gidici

Politika

Bahçeli'nin af önerisi hangi suçları kapsıyor?

Politika

Ahmet Şık: 24 Haziran seçimleri varlık ve yokluk savaşıdır

Politika

Erdoğan el yükseltti: Suriye'de bütünlüklü işgal sinyali

Politika

Görev sırası bizde