unnamed-010.gif

darbeicindedarbegif.gif

Perinçek'ten tartışma yaratacak çıkış: Erdoğan Atatürkçülüğe teslim oldu

Doğu Perinçek, Aydınlık gazetesindeki bugünkü “Topçu Kışlası yapmak AVM yapmaya benzemez' başlıklı yazısında, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın Gezi Parkı’nı hedef alan "Cesur olacağız. Taksim Gezi Parkı'na o tarihi eseri inşa edeceğiz. Adım atacağız, bir an önce yürüyeceğiz" şeklindeki sözlerine yanıt verdi.
 
Perinçek'in "24 Temmuz 2015 tarihinden bu yana uygulanan siyaset, BOP Eşbaşkanlığı'nın siyaseti değildir. Orada da Atatürk Devrimine teslim olmuşlardır. Tayyip Erdoğanlar, 'Ermeni Açılımı’na kalkışmışlardı, yürütemediler. Orada da Türk Devriminin birikimine boyun eğmişlerdir. Geldiğimiz yeri 20 gün önce en güzel Başbakan Binali Yıldırım özetledi: Atatürk'ün 2023 hedefine yürüyoruz" ifadelerini kullanması dikkat çekti.
 
“Beştepe'den yeni bir ferman çıktı. Taksim'de Topçu Kışlası’nı yeniden yapacaklarını ilan ettiler. Topçu Kışlası, 31 Mart gerici ayaklanmasının simgesi. 31 Mart 1909, günümüz takviminde 13 Nisan 1909'a denk düşüyor' diyen Perinçek şöyle devam etti:
 
“Tayyip Erdoğan, 'O tarihî eseri yeniden inşa edeceklerini’ belirtirken, 'cesur olacağız’ demek ihtiyacını duyuyor. Gerçekten de 'cesur olmayı’ gerektiren bir eylem. Meseleleri, tarihi eserleri korumak değil. 31 Martı gündeme getirmenin bir tek anlamı var: Türkiye'yi yaratan devrimci birikimle hesaplaşmak. Bu durumda Tayyip Erdoğan kendisi açısından çok tehlikeli bir işe kalkışıyor. Hatta tehlikeli nitelemesi bile yetersiz, bir tür intihar. İntiharlar hep tereddütlü vakalardır. Karar vermek kolay değil.'
 
 
"Tayyip Erdoğanların Yeni Anayasa girişimi de Türk Devrimi kayasına çarpmıştır. ABD'den aldıkları bu görevi beceremediler, bundan sonra da becerme şansları yoktur' diyen Perinçek yazısını şöyle sürdürdü:
 
“Tayyip Erdoğanların son iki yılına bakarsak, Atatürk'e teslim olma sürecine girmişlerdir. ABD'nin savaş takvimini uygulamaları için iktidar koltuklarına oturtulmuşlardı. Ama daha iktidara gelmelerinden dört ay sonra 1 Mart 2003 günü kendi çoğunlukta bulundukları Meclisten ABD Tezkeresini geçiremediler. Atatürk'le hesaplaşmanın parmak sayısıyla olmadığını o gün anlamış olmaları gerekirdi. Tayyip Erdoğanlar, birlikte ABD kumpası yaptıkları Fethullah Terör Örgütünü Cumhuriyet Devriminin elinden kurtaramadılar. Tayyip Erdoğanlar, ABD'nin Kürt Açılımı planındaki rollerini de yürütemediler. 24 Temmuz 2015 tarihinden bu yana uygulanan siyaset, BOP Eşbaşkanlığı'nın siyaseti değildir. Orada da Atatürk Devrimine teslim olmuşlardır. Tayyip Erdoğanlar, 'Ermeni Açılımı’na kalkışmışlardı, yürütemediler. Orada da Türk Devriminin birikimine boyun eğmişlerdir. Geldiğimiz yeri 20 gün önce en güzel Başbakan Binali Yıldırım özetledi: Atatürk'ün 2023 hedefine yürüyoruz. Yeni hükümet kurulurken yapılan bu açıklama, Tayip Erdoğanların Atatürk Devrimine teslim olduğunu ifade ediyor. Atatürk Devriminin gücü önünde dize gelmişlerdir. Türk Devriminin gücünü kendi tecrübeleriyle anlamış olmaları gerekir. Özetlersek, Topçu Kışlasını yapmaya kalkışmak, AVM yapmaya benzemez.'

Çok Okunanlar

Ahmet Hakan: Acaba o isim aday olsa yüzde kaç oy alırdı?

Abdulkadir Selvi: Çiller'e, Akşener'i sordum 

AKP'li kadın: Tayyip senin her yerini yerim

CHP'den çok konuşulacak seçim videosu

Melih Gökçek'e Twitter'da büyük anket şoku!

İlgili Haberler

Politika

Muharrem İnce Mersin'de

Politika

İnce, kitaplarının gelirini eğitime bağışladı

Politika

CHP'li Tezcan: Reform iktidarı yaratacağız

Politika

YSK genelgeyi gönderdi... O zarflar da geçerli sayılacak!

Politika

MHP'li vekilin 'kara propaganda'dan anladığı: Bana Atatürkçü diyorlar

Politika

CHP'lilerden, İnce'nin Ankara mitingine çağrı

Politika

İyi Parti standına saldırıyla ilgili yeni gelişme

Politika

Demirtaş New York Times'a yazdı: Siyasi bir rehine olmaya devam ediyorum

Politika

Köylerde İnce rüzgarı

Politika

Süleyman Demirel Üniversitesi'nden AKP'li dekan hakkında açıklama

Politika

Karamollaoğlu: Dolar kuru; 4.75, Soğan kuru; 6.95

Politika

Çiğdem Toker: Gazetecilik soru sorma işidir