unnamed-010.gif

darbeicindedarbegif.gif

Polislerden oluşan çete 300 bin dolarlık altın soygunu mu yaptı?

Cağaloğlu’nda 47 yıldır kuyumculuk yapan Levon Güllüoğlu, kaçakçılık şüphesiyle ofisinde arama yaptıktan sonra tüm mücevherlere el koyan 3 polisin mücevherlerinden bir kısmını çaldıklarını iddia etti. Levon Güllüoğlu’nun suç duyurusu üzerine polisler hakkında adli ve idari soruşturma açıldı. 

Hürriyet'ten Burcu Purtul Uçar'ın haberine göre, İstanbul Kaçakçılık Şube Müdürlüğü’nden 3 polis memuru, 6 Ağustos 2016’da Levon Güllüoğlu’nun sahibi olduğu Nuruosmaniye Caddesi’ndeki işyerine geldi. İşyerinde bulunan yeğeni Kaan Azuz, Bodrum’da tatil yapan Levon Güllüoğlu’nu aradı.

Güllüoğlu polislere kasayı kırmamalarını, ilk uçakla İstanbul’a geleceğini söyledi. Levon Güllüoğlu’nun iddiasına göre, polisler rutin kontrol yaptıklarını, gelmesine gerek olmadığını söyledi.

Kuşkulanan Levon Güllüoğlu 155’e ihbarda bulundu. Gelen polisler diğer polislerin kimliklerini kontrol ettikten sonra ayrıldı. Kaçakçılık Şube Müdürlüğü’nde görevli polisler mahkemeden arama ve el koyma tutanağı çıkararak işyerinin kasasını bir çilingire açtırdı. Kasadaki mücevherleri torbalara doldurduktan sonra bir markette tarttırarak ayrıldı.

İstanbul’a döndüğünde mücevherlerini görmek için Kaçakçılık Şube Müdürlüğü’ne başvuran Güllüoğlu, fotoğraflarda en değerli mücevherlerinin olmadığını gördü.

Polisler kayıp mücevherleri Kaan Azuz’a teslim ettiklerini iddia etti. Azuz ise mücevherleri almadığını söyleyince, polisler tarafından emniyete götürüldü. Kaan Azuz’un iddiasına göre polisler burada kendisini darp ederek öldürmekle tehdit etti. Mücevherleri teslim aldığına dair bir belgeyi de zorla imzalattılar.

Polislerden şikâyetçi olan Levon Güllüoğlu, şu iddialarda bulundu: “Polisler 'OHAL’den arama iznimiz var’ diyerek dükkâna gelip taşları incelemişler. Mahkemeden el koyma kararı getirip kasayı çilingire açtırmışlar. Yangından mal kaçırır gibi her şeyi torbalara doldurup çekip gitmişler. Ne sayım yapmışlar, ne düzgün tutanak tutmuşlar.'

Emniyet’e giderek 3 polis hakkında şikâyetçi olan kuyumcu Levon Güllüoğlu, şöyle isyan etti: “Kaybım 300 bin dolar civarı ama manevi değerleri çok yüksekti benim için. Beni üzen paradan çok yapılan muamele. Tezgâh kurmuş bunlar. Başkalarına da yapmışlar. Aynı ekip hem de. Alıp yerine aynı ağırlıkta daha değersiz taşlar koyuyorlarmış. Zaten voliyi vurdular. 2 yıl hapis yatsa ne olacak. Milyon dolar aldılar.'

Çok Okunanlar

Alaattin Çakıcı'dan Meral Akşener açıklaması

AKP'nin mitingine kaç kişi katıldı?

Ahmet Hakan: Acaba o isim aday olsa yüzde kaç oy alırdı?

Abdulkadir Selvi: Çiller'e, Akşener'i sordum 

AKP'li kadın: Tayyip senin her yerini yerim

İlgili Haberler

Güncel

Demirtaş'tan Erdoğan'a: Sanırsınız kendi maaşıyla yaptı

Güncel

Anketçi Adil Gür'e hapis cezası

Güncel

Soğuk hava deposunda yangın

Güncel

Başbakan Yıldırım, oy kullanacak Suriyeli sayısını açıkladı

Güncel

Binali Yıldırım'ın İzmir tatsızlığı: Sin kaf sin sin kaf kaf

Güncel

Gazeteci Hakan Gülseven tutuklandı

Güncel

Nagehan Alçı hakkında suç duyurusu

Güncel

Metiner: Adaletten sapan bir hükümdar kendi sonunu hazırlar

Güncel

Ferdi Tayfur hastaneye kaldırıldı

Güncel

Diyarbakır Barosu'ndan Soylu'ya: Biz de korkmuyoruz

Güncel

Ezhel tahliye edildi

Güncel

AKP'li kadın: Tayyip senin her yerini yerim