unnamed-010.gif

darbeicindedarbegif.gif

Reza Zarrab ABD'ye tatil için gitmiş

Kefalet talebinin karara bağlanacağı duruşmaya günler kala ortaya çıkan yeni belgelere göre Zarrab, ABD'ye tatil yapmak için gitti.
 
WHATSHAPP YAZIŞMALARI ORTAYA ÇIKTI
 
Haberdar'dan Arzu Yıldız'ın aktardığı habere göre, Zarrab'ın kefalet talebinin görüşüleceği mahkemeye whatshapp yazışmaları sunulurken, yazışmaların 121. sayfasında Zarrab, Adem isimli bir şahısla ABD seyahatine ilişkin planlar yapıyor.

Tatil planı öncesinde çocuğunun bakıcısının Zarrab hakkında İngiliz BBC kanalında gördüğü ve Zarrab'ı İran'da görülen davayla ilgili 'hoş olmayan haberleri okuduğunu belirten Adem, bakıcıya olayların göründüğü gibi olmadığını, basının çarpıtması olduğunu ve Zarrab'ın bütün suçlamalardan beraat ettiğini söylediğini aktararak, bu konuşmadan sonra bakıcının ikna olduğunu söylüyor. 

tatilicerik.jpg

TÜRKİYE'DEN AKP'Lİ PARLAMENTER ARANIYOR
 
Yaşanan bu diyaloğun  ardından Adem adlı kişi, Türkiye'den bir parlamenteri aradığını (Milletvekili yada bakan) ve onun da evde olduğunu ancak gün içerisinde araştırma yapıp kendisine döneceğini Zarrab'a iletiyor.

İkili arasında geçen "Bir de Dubai'deki arkadaşlara söyle; bu hafta kötü yağmur yağacak orada" şeklinde uyarıya da yazışmalarda yer veriliyor. 

tatilicerik2.jpg

REZA KALACAĞI ODADA ÖZEL BANYO VE İNTERNET İSTİYOR
 
Rezzab, Adem isimli kişi arasında geçen konuşmasında, kalacağı otelin odasında özel banyo olmasını, internet erişiminin bulunmasını ve Türkiye'den eşya götürmesine gerek kalmayacak şekilde hazırlık yapılmasını da istiyor. Bunların sağlanması halinde önce bir haftalık rezervasyon yapılmasını isteyen Zarrab, memnun kalması halinde tatilini uzatacağını belirterek,"Sen beğenirsen, ben de beğenirim" diyor.

REZA'NIN TATİL PLANI

tatilicerik3.jpg
 
Yazışmalarda ayrıca Zarrab'ın Miami'de scuba diving yapma planından da bahsediliyor. Zarrab ayrıca savaş gemisinin bulunduğu bir alanda dalış yapmak istiyor. Söz konusu geminin ise USS ORİSKANY savaş gemisi olduğu söyleniyor. Yazışmalarda, Zarrab'ın tatil planı çerçevesinde NASA ziyareti ve Disneyland gezisinden de bahsediliyor. 

BİLGİSAYARINDA İNGİLİZCE YAZIŞMALAR BULUNDU
 
Öte yandan, kefalet duruşması sürecinde İngilizce bilip bilmediği de tartışma konusu olan Zarra'ın bilgisayarında, 17 Aralık operasyonları sırasında İngilizce yazışmalar ele geçirilmişti. 17 Aralık yolsuzluk ve rüşvet soruşturmasında Zarrab'ın telefon ve bilgisayarında da İngilizce yazışmaların yanısıra, telefon görüşmelerinin bazılarının İngilizce yapıldığı ortaya çıkmıştı: Savcı ve polislerin dosyadan alınmasından sonra bu görüşmelerle ilgili nasıl bir yol izlendiği, çözümlerinin yaptırılıp yaptırılmadığı konusunda herhangi bir bilgi edinilemedi.
 
Dosyayı kapatan savcı Ekrem Aydıner'in takipsizlik kararından sonra Zarrab'a ait tüm dökümler ve bilgisayarları ve telefonları, el konulan paralar gibi iade edilmişti.

Çok Okunanlar

Avrasya Araştırma, 24 Haziran anketini açıkladı

THY'nin yeni reklamında dikkat çeken Cemaat detayı

Davutoğlu ekibi Erdoğan'a bayrak açtı

ANAR Müdürü Uslu'dan kritik iddia: Erdoğan, MHP ile...

SONAR'dan son anket: Seçim ikinci tura kalıyor

İlgili Haberler

Güncel

İstanbul'da seçimde görevli olacak polis sayısı açıklandı

Güncel

Adil Öksüz'ün bacanağı yakalandı

Güncel

Bakan Fakıbaba'dan tuhaf 'patates' açıklaması

Güncel

TEMSA işçileri atılma tehdidiyle karşı karşıya

Güncel

Göçükten 6.5 saat sonra sağ çıktılar

Güncel

Van'da 4.7 büyüklüğünde deprem

Güncel

Demokrasi karşıtı bir 'Nurcu' daha AKP'ye desteğini açıkladı

Güncel

AKP'li Erdoğan: Bana üniversite mezunu değil bile dediler

Güncel

Oyuncu Doğulu'dan İnce'ye destek mesajı

Güncel

Zorunlu trafik sigortası yönetmeliğinde değişiklik

Güncel

THY'nin yeni reklamında dikkat çeken Cemaat detayı

Güncel

Muharrem İnce: FETÖ'cülerden mi öğrendiniz?