unnamed-010.gif

darbeicindedarbegif.gif

Rıdvan Peker: ATV-Sabah medyasını görmek istemiyorum

7 gündür polis ve jandarma şiddetine direnen Artvinliler, bugün "emri uyguluyoruz" diyenler hakkında suç duyurusu yapmak için adliyede.

Artvin halkı, genci-yaşlısıyla bir haftadır AKP'nin "vurun geçin" emrini yerine getirenlere karşı 7 gündür direniyor. Bugün, Artvin Adliyesi önünde bri araya gelen Artvinliler, Artvin Valisi Kemal Cirit, Artvin Emniyet Müdürü Alaattin Akbaş ve Artvin Jandarma Alay Komutanı Osman Kılıç hakkında suç duyurusunda bulundu.

Cengiz İnşaat'ın hukuku tanımayan müdahelesine ve bunca hukuksuzluğuna rağmen şirketi koruyan, vahşice saldıran kolluk kuvvetlerine direnen yurttaşlar, saldırıların hesabını soracaklarını ifade ederek, yetkililer hakkında suç duyurusu yaptı. 

Suç duyurusunun "sonuç ve istem" bölümünde, şu ifadeler yer aldı:

"Şüpheli Kemal Cirit'in valilik makamının yetkilerini kötüye kullanarak bir özel şirkete yasa dışı imkan sağlaması, isimleri verilen ve tarafınızdan isimleri tespit edilecek diğer şüphelilerin ise bütün suçlar yönünden kanunsuz emri uygulamış olmaları sebebi ile haklarında gerekli soruşturmanın yapılarak cezalandırılmalarıiçin dava açılmasına karar verilmesini saygı ile talep ederiz."

"SABAH-ATV MEDYASINI GÖRMEK İSTEMİYORUM"
Artvin'deki çevre eylemini terörle ilişkilendirmeye çalışan havuz medyası ve özellikle Cengiz Holding'e ait Sabah-ATV grubuna şehirde çok büyük bir öfe var.

Halk TV muhabirine konuşan Artvin Sanayi Sitesi Başkanı Rıdvan Peker,"ATV-Sabah medyasını görmek istemiyorum burada" diyerek özellikle yalan haberlere tepki gösterdi.

DERNEK SİYASİ DEĞİL

Artvin'in terörle anılmasından rahatsız olduklarını söyleyen Rıdvan Peker, "Ben ANAP il yönetimi iken Yeşil Artvin Derneği yönetiminde yer alamk için görevlendirildim. Bu dernek hiçbir partiye angaje değildir. Bunu bu şekilde gösterenleri kınıyorum" dedi. 

"BELLİ Kİ TALİMAT YUKARIDAN"

Artvin valiliğinin yargı kararını uygulamadığını ve Cengiz Holding'in çıkarlarını savunduğunu söyleyen Rıdvan Peker, "Ben 62 yaşında bir insanım. Biz burada gnçlerle polis arasında uzlaşma sağlamaya çalışıyoruz. Gençler ahta yapabilir. Ama polisin kadına vurması ve gaz atması doğru mu? Onlartın suçu yok, belli ki talimat yukarında gelmiş" dedi.

10351017_10153975129392661_974935424824682989_n.jpg

Çok Okunanlar

Muharrem İnce başkan yardımcılarını açıkladı

Sedat Peker'den Bahçeli açıklaması

Meral Akşener'den Tansu Çiller açıklaması

Sigaraya en az yüzde 50 zam geliyor

YSK genelgeyi gönderdi... O zarflar da geçerli sayılacak!

İlgili Haberler

Güncel

Eskişehir'de trafik kazası: Ölü ve yaralılar var

Güncel

Sınır birliklerine tank sevkiyatı

Güncel

Bozcaada Belediyesi'nden 'İnce bir fırtına' mesajı

Güncel

İnce'nin Çorlu mitinginde bir kişi gözaltına alındı

Güncel

Ahmet Şık, Demirtaş'ın 'Seher' kitabını imzaladı

Güncel

TSK'dan Kandil operasyonu açıklaması

Güncel

Boğaz Köprüsü'nde Akşener pankartı

Güncel

Gazeteci Sedat Sur'a 'Suruç' soruşturması

Güncel

Bekir Coşkun: 'HDP'ye oy vereceğim' diyenlere kızmayın

Güncel

DİSK'in 'TAMAM' broşürüne YSK engeli

Güncel

Erdoğan: Şu anda Kandil'e biniyoruz

Güncel

Tonlarca çayı kimyasal boya ile piyasaya süreceklerdi