unnamed-010.gif

darbeicindedarbegif.gif

RTE Üniversitesi Hastanesindeki röntgen teknisyenleri kansere yakalandı iddiası

Evrensel’de yer alan habere göre; Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Radyoloji biriminde görev yapan 12 röntgen teknisyenine kanser teşhisi konulduğuna ilişkin haberlerin medyada yer alması üzerine açıklama yaparak “12 röntgen teknisyeninin mesleklerini yerine getirirken maruz kaldıkları iyonize radyasyon nedeniyle Troid Papiller CA şüphesiyle Erciyes Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi Kulak Burun Boğaz Hastalıkları birimine gönderildikleri, kendilerine Troid Papiller CA teşhisi konmasına rağmen İşyeri Sağlık ve Güvenlik Birimi tarafından durum hakkında anılan birimde inceleme yapılmadığı ve hiçbir önlem alınmadığı belirtilmekte ve durumun araştırılması amacıyla müfettiş incelemesi talep edilmektedir' demişti.

Bakanlık, şikayet üzerine konunun incelenmesi için İş Teftiş Ankara Grup Başkanlığına yazı yazıldığını belirterek, “Aynı yazı bilgi amaçlı olarak ilgili şikayetçi sendikaya da gönderilmiştir' ifadelerini kullandı.

'SİYASİ İKTİDAR SORUMLU’

Röntgen teknisyeni, “Rize Devlet hastanesi ve RTEÜ Eğitim Araştırma Hastanelerinde görevli yaklaşık 4-5 teknisyende tiroit nodul vakası var. Tedavilerini ise gizlice kendi imkanlarıyla yaptırmaya çalışıyorlar ilgili kurumlar meseleye olağan bir hastalık gibi bakıyor. Bu işin sorumlusu siyasi iktidardır. 12 yıl önce radyoloji çalışanlarının mesaisi 5 saat iken bugün 7.5 saate çıkartıldı. Ayrıca performans uygulaması sonrası radyolojik tetkikler gereksiz ve inanılmaz sayıda artmış. Bunların asıl nedeni çalışma saatlerinin yoğunluk durumuna göre 7.5 saate kadar çalıştırılabileceğini içeren düzenleme. Bir diğer nedeni ise uzayan çalışma saatlerine rağmen çalışma koşullarının radyasyon güvenliği açısından iyileştirilmemesi.'

Çok Okunanlar

'AKP'ye yakın cemaat saf değiştirdi'

Polis korumasında oy hırsızlığı böyle görüntülendi

İnce'nin mitingini sindiremediler: İzmir'de 'Erdoğan'a hakaret' gözaltıları

Merdan Yanardağ: Erdoğan ve Cumhur İttifakı kaybetti

Muharrem İnce'den 36 saatlik seferberlik çağrısı

İlgili Haberler

Güncel

Ülkenin gözü Şanlıurfa'da: Seçim hilelerle başladı

Güncel

Libya'da kaçırılan 3 Türk mühendis serbest bırakıldı

Güncel

AKP'li belediye Erdoğan'ın afişlerini indirmedi

Güncel

Soylu: Oy kullanma sorunsuz başladı

Güncel

Oy kabininde çift oy zarfı ile yakalandı

Güncel

İçişleri Bakanlığı'ndan seçim açıklaması

Güncel

Diyabakır'da 1000 adet mühürlü pusulayla yakalandılar

Güncel

HDP Eş Başkanı Temelli oyunu kullandı

Güncel

Yandaş medya seçim yasaklarına uymuyor

Güncel

Ankara'dan ilk usulsüzlük haberi geldi

Güncel

Bağcılar'da bir okulda plakasız araçlar görüldü

Güncel

Cem Yılmaz'dan seçim mesajı