unnamed-010.gif

darbeicindedarbegif.gif

Sağlık Bakanı'ndan zayıflama ilacı açıklaması

Bakan Müezzinoğlu, "Kimsenin, zayıflama gibi uçuk cümlelerle, ileri kandırma cümleleriyle kendisini kandıran alanlara asla müsaade etmemesi lazım. Bu zaten reel olarak varsa biz Sağlık Bakanlığı olarak onun hizmetine sunarız" dedi.

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Beylikdüzü TÜYAP Fuar Merkezi'nde gerçekleştirilen Expomed Fuarının açılışını yaptı. Açılışın ardından fuar alanını gezen Bakan Müezzinoğlu, daha sonra basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

BUNA KARŞI EN ETKİN ÖNLEM BİREYİN ALDIĞI ÖNLEMDİR

Bakan Müezzinoğlu, internet üzerinden satılan zayıflama ilaçlarına karşı nasıl önlem alındığı yönündeki soruyu, "Buna karşı en etkin önlem bireyin aldığı önlemdir. Kendisinin sağlığı ile ilgili aldığı her etken maddeyi bilinçli kullanması lazım. Neticede manavdan reklamla bir torba muz almıyor. Ve ya marketten bir paket gıda almıyor. İçinde kimyasal olan bir ürünü alıyor. Kimyasal olan bir ürünü sağlıkta ancak hekim yazar. Yanlışlığı öncelikle bireyin kendisinin yapmaması lazım. Hele hele bu zayıflama gibi uçuk cümlelerle, ileri kandırma cümleleriyle kendisini kandıran alanlara asla müsaade etmemesi lazım. Bu zaten reel olarak varsa bir sağlık bakanlığı olarak onun hizmetine sunarız. Sağlıklı bir şekilde var olan bir ürünü biz vatandaşımızdan esirgemeyiz. Ama onu kandıran hayal satanın hayallerine talip olan bir anlayış onlara prim kazandırıyor. İnternet sitelerinin birini kapatıyorsun yarın başkası açılıyor. Denetimler önemli ancak iletişimin bu aşamaya geldiği ortamda denetimlerle kontrol edebilmek kolay değil" diye cevapladı.

CAN BOĞAZDAN GELİR BOĞAZDAN ÇIKAR

Bu konuda bilincin önemini vurgulayan Bakan Müezzinoğlu, "Can boğazdan gelir boğazdan da çıkar. Yuttuğumuz her yudum, ister sıvı olsun, ister katı olsun, ister tablet olsun hekim ve uzman olmalı. Hekim ve uzman yoksa hesap sorabileceği kimse de yok" dedi. Müezzinoğlu, bakanlığın elinde zayıflama ilacı olup olmadığı yönündeki soruyu ise şöyle yanıtladı:

"Zayıflama konusunu ilaca endekslersek sağlık alanında bir yanlış daha yapmış oluruz. Zayıflamanın sağlık açısından tedavi edilecek bir boyutu olduğu zaman bunun için diyetisyenlerimiz, uzmanlarımız var."

Çok Okunanlar

THY'nin yeni reklamında dikkat çeken Cemaat detayı

Avrasya Araştırma, 24 Haziran anketini açıkladı

Davutoğlu ekibi Erdoğan'a bayrak açtı

ANAR Müdürü Uslu'dan kritik iddia: Erdoğan, MHP ile...

SONAR'dan son anket: Seçim ikinci tura kalıyor

İlgili Haberler

Sağlık

Corona virüsü 23 kişiyi öldürdü

Sağlık

Migren aşısına onay verildi

Sağlık

Kurdaki artış ilaçları da etkiledi

Sağlık

Şişli Etfal hastanesi taşınıyor

Sağlık

Canan Karatay: Et alamıyorsanız kemik alın kardeşim

Sağlık

SGK, 18 kanser ilacını geri ödeme listesine aldı

Sağlık

Depresyona girdi, 6 dil öğrendi

Sağlık

Doktorlardan mezar taşlı kampanya

Sağlık

Canan Karatay'dan ramazan tavsiyeleri

Sağlık

Konya'da insanlık ayıbı... Yakarak öldürdüler!

Sağlık

Yine hayvan cinayeti... Aç kedilere zehirli balık yedirerek öldürdüler!

Sağlık

Bu bakteri psikolojinizi bozuyor