unnamed-010.gif

darbeicindedarbegif.gif

'Sakal-ı Şerif kavanozunda ne vardı?'

Sağlar, Mersin'de Selahattin Eyyubi İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Kemal Güven'in Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri kapsamında, salavat getiren öğrencilere içinde Sakal-ı Şerif olduğunu iddia ettiği cam fanusu öptürdüğü görüntüleri Meclis gündemine taşıdı. Sağlar, Milli Eğitim Bakanı tarafından yazılı olarak cevaplandırılması istemiyle verdiği soru önergesinde, ülkenin birçok yerinde eğitim alanında ardı arkası kesilmeyen olaylar yaşandığını savundu.

MERSİN’DE SKANDALLAR BİTMİYOR

Mersin’de son dönemlerde laik ilkelerini hiçe sayan olayların kentte yaşayanları rahatsız ettiğini vurgulayan Sağlar şöyle devam etti:

“Seçim bölgem Mersin ilinde yaşanılan olaylar giderek kabul edilemez bir hal almaktadır. İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Diyanet İşlerinin ortak projesi olarak iddia edilen bir dizi yeni çalışmalar yapılmaktadır. Örneğin, Mersin'de müftülük yetkililerinin gezdiği okullarda çocukların ölüme özendirilmesi, yine bu yetkililerce Atatürk ile Hz Muhammed’in karşılaştırılması, 'dört gün okul bir gün cami’ projesi gibi olaylar gündemden düşmemiştir. Son dönemde laiklik ilkelerini hiçe sayan birçok olayın yaşandığı iddia edilen seçim bölgemde, en son yaşanılan olay kamuoyunu rahatsız etmiştir.'


Kentte sadece iki camide Sakal'ı Şerif olduğu, yaşanılan bu olay için Mersin Müftüsü Ali Melek’in de Kutlu Doğum Haftası kapsamında tüm il genelinde 456, merkezde ise 222 program düzenlediklerini, okullarda bu tür bir etkinliğin programlarında olmadığını söylediğini hatırlattı. 

ÖPTÜRÜLEN KAVANOZUN İÇİNDE NE VARDI?

CHP’li Sağlar, Milli Eğitim Bakanlığı’ndan şu sorulara yanıt istedi:

“Anayasadaki laiklik ilkesine aykırı eylemde bulunan okul müdürü hakkında soruşturma başlatılmış mıdır? Dindar nesil yetiştirme projesinin pilot ili Mersin olarak iddia edilmektedir. Böyle bir proje var mıdır? Valilik ve Cumhuriyet Başsavcısının bu konuda bir soruşturma başlatmış mıdır? İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile İl Müftülüğü arasında bu tarz eylemlerin gerçekleştirilmesi adına bir protokol yapılmış mıdır? Bu müftülük yetkilileri ve öğretmenler bu kadar serbest nasıl hareket etmektedirler? Eğitimde yaşanılan bu tarz skandalların olmaması için önlem alınacak mıdır? Sorumlular hakkında cezai işlemler uygulanmayacak mıdır? Müftülüğün açıklamasına göre; Sakal-ı Şerifin sergilenmesi için bir iznin alınmadığını anlaşılmaktadır. O halde; Öptürülen kavanozun içinde ne vardır? Sakal-ı Şerifin olmadığı iddia edilen kavanozun öptürülmesi hurafeciliğe neden olmaz mı?'
 

 

Çok Okunanlar

Erdoğan balkon konuşmasını iptal etti!

Polis korumasında oy hırsızlığı böyle görüntülendi

Muharrem İnce'den ilk açıklama

Sosyal medya bu görüntüyü konuşuyor: İnce'yi görünce suratını astı

İşte Adil Seçim'e göre oy oranları

İlgili Haberler

Politika

Cumhur ittifakının 'görünmez ortağı' kaç vekil çıkardı?

Politika

Yıllar sonra Meclis'te bir ilk

Politika

Hazineden Erdoğan'ın seçim kampanyası için ne kadar para harcandı?

Politika

İyi Parti'den 'tehdit' açıklaması

Politika

CHP'de 'Saadet kontenjanı'ndan kaç aday kazandı

Politika

CHP'de seçim tepkisi: Yatmaya mı gidiyorsun?

Politika

İnce'nin mesaj attığı Küçükkaya: Referandumdan beri...

Politika

Erdoğan'ın en yüksek oy aldığı kent şaşırtmadı

Politika

Ahmet Hakan'dan 8 maddelik seçim değerlendirmesi

Politika

Hükümetten dolara ilişkin ilk yorum

Politika

İşte CHP'nin 41 yıl sonra vekil çıkardığı il

Politika

İşte TBMM'deki 600 milletvekilinin listesi