unnamed-010.gif

darbeicindedarbegif.gif

Sendikalı oldukları için işlerinden edilen emekçilerin davası başladı

İzmir’de MSC/Medlog Lojistik firması tarafından Nakliyat-İş Sendikası’na üye oldukları için işten çıkartılan işçilerin işe iade ve sendikal tazminat davalarının ilk duruşması bugün saat 09.00'da İzmir Adliyesi'nde görüldü.  

84 gündür MSC/Medlog Lojistik Ege Bölge Müdürlüğü önünde direnişlerine devam eden işçiler, sendika yöneticileri ve avukatlarıyla birlikte davalarına sahip çıkmak için İzmir Adliyesi önünde toplandı. Ancak bir gün önce duruşmaya katılacağı bildirilen hâkimin önceki gün akşam üzeri apar topar başka bir mahkemede görevlendirilmesi üzerine işçilerin 2. İş Mahkemesi’ndeki davası hâkimsiz kaldı. Dava 15 Şubat 2016 tarihine ertelendi.

İzmir Bayraklı Adliye binası bahçesinde basın açıklaması yapmak isteyen emekçilere, polis izin vermeyerek açıklamanın adliye önündeki bariyerlerin dışında yapılmasını istedi. Polisle sendika yöneticileri ve avukatları arasında tartışma yaşandı. Ardından polisin bu haksız ve keyfi tavrı protesto edilerek bariyerlerin önünde basın açıklaması saat 09:30’da gerçekleştirildi.

Açıklamayı Nakliyat-İş Sendikası Ege Bölge Temsilcisi Zeki Olkun gerçekleştirdi. Zeki Olkun 84 gündür işi, ekmeği, onuru için mücadele eden MSC/Medlog Lojistik işçilerinin direnişlerinde kararlı olduklarını aynı zamanda hukuki alanda da mücadele yürüttüklerini belirtti. Davanın Hakiminin son günde görevden alınmasında değinen Zeki Olkun; “Davanın hâkiminin son gün görevden alınmasıyla davanın ertelenmesinin de ülkemizde yargının düştüğü içler acısı durumun örneklerinden biri olduğunu', belirtti. MSC/Medlog Lojistik’te mücadelenin kararlı bir şekilde, yılgınlığa düşmeden sürdüğünü ve süreceğini vurguladı. Olkun sözlerini “İşçiyiz, Haklıyız, Kazanacağız' diyerek noktaladı.

Açıklamadan sonra işçiler topluca direniş alanına döndüler

Nakliyat-İş Sendikası'na üye olduğu için işten atılan 150 işçiyle MSC/Medlog Lojistik direnişi 84 gündür, İstanbul, İzmir, Mersin, Samsun, Gebze, Gemlik’te devam ediyor.

.

Çok Okunanlar

Ahmet Hakan: Acaba o isim aday olsa yüzde kaç oy alırdı?

Alaattin Çakıcı'dan Meral Akşener açıklaması

AKP'nin mitingine kaç kişi katıldı?

AKP'li kadın: Tayyip senin her yerini yerim

Abdulkadir Selvi: Çiller'e, Akşener'i sordum 

İlgili Haberler

Ekonomi

Türkiye'nin satın alma gücü AB'nin yüzde 35 altında

Ekonomi

Şimşek'ten tuhaf dolar açıklaması: Ülkemize özgü değil

Ekonomi

Audi'nin yeni CEO'su belli oldu

Ekonomi

Örtülü ödenekten ilk 5 ayda 915 milyon harcanmış

Ekonomi

Dolar ve avroda son durum

Ekonomi

Borsa günü düşüşle tamamladı

Ekonomi

Fitch Türkiye'nin 2019 büyüme tahminini düşürdü

Ekonomi

‘Yerli ve milli' kripto para Turcoin'de vurgun

Ekonomi

Dolar 4.70'in üzerinde

Ekonomi

İngiliz Economist dergisi: Erdoğan'ın tavsiyesine uyanlar şimdi pişman

Ekonomi

Dolar yeniden yükselişte

Ekonomi

Bitcoin'in çöküşü: Çöküş nasıl başladı?