unnamed-010.gif

darbeicindedarbegif.gif

Serbest bırakılmıştı şimdi IŞİD canlı bombası olarak aranıyor!

Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun “Eylem yapmadan canlı bombaları tutuklayamayız' sözü bir kez daha gerçek oldu. Adıyaman’da bir babanın ihbarı üzerine “IŞİD üyeliğinden' gözaltına alınan Hasan Çayır, mahkeme tarafından serbest bırakılınca ortadan kaybolarak terör örgütü IŞİD’e katıldı. Babanın ikinci uyarısı üzerine alarma geçen Adıyaman Emniyet Müdürlüğü Çayır’ın canlı bomba eylemlerinde yer alabileceği uyarısında bulundu.

Alican Uludağ'ın Cumhuriyet'te yer alan haberine göre, Adıyaman Emniyet Müdürlüğü’nün 23 Mart 2016 tarihli yazısına göre Hasan Çayır’ın ortadan koybolması süreci şöyle gelişti: Adayıman’da yaşayan Şükrü Çayır isimli yurttaş, 1988 Kahta doğumlu oğlu Hasan Çayır’ın 8 Şubat günü ortadan kaybolduğunu belirterek, Emniyet’e başvurdu. Hasan Çayır, 10 Şubat günü eve geri döndü. Baba Çayır, yeniden Emniyet’i aradı. “Silahlı terör örgütüne üye olma' şüphesi ile 10 Şubat tarihinde yakalanan Hasan Çayır, TEM Şube’de sorgulandı. Adıyaman Sulh Ceza Hâkimliği tarafından 11 Şubat’ta adli kontrol kararıyla serbest bırakılan Çayır, ortadan kayboldu. Yine Emniyet’in kapısını çalan baba Şükrü Çayır, 22 Mart’ta verdiği ifadede, “Oğlum adli kontrol kararından 3-4 gün sonra İstanbul’a gitmek üzere evden ayrıldı. Bir daha haber alamadım. Oğlum, IŞİD terör örgütünün fikir ve görüşlerini benimsiyor ve IŞİD terör örgütüne katılmak için gittiğini düşünüyorum' dedi.

20160410090222_hasan-cayir.jpg20160410090222_hasan-cayir.jpg20160410090222_hasan-cayir.jpg

Emniyet’te alarm

Adıyaman Emniyet Müdür Yardımcısı İsmail İçen; Çayır’ın yakalanması amacıyla Gaziantep, Hatay, Kilis, Mardin, Şanlıurfa ve Umum İl Emniyet Müdürlükleri ile Emniyet Genel Müdürlüğü Terörle Mücadele Dairesi Başkanlığı’na yazı gönderdi. Çayır’ın yakalanması durumunda kendilerine bilgi verilmesi istenen yazıda, şu uyarı yapıldı: “Konu ile ilgili olarak kayıp şahıs müraacatı bulunan şahsın Suriye ülkesi çatışma bölgeleri ile irtibatlı gruplara katılmak için yurt dışına çıktığı/çıkabileceği değerlendirilmiş, şahsın Terör Nitelikli Kayıp Şahıs olarak arama kayıtlarına aldırılmış, ülkemizde son dönemde yaşanan olaylarda göz önünde bulundurulduğunda şahsın da bu tür eylemlerde yer alabileceği değerlendirildiğinden şahsın takibi önem arz etmektedir.'

Hep aynı film

Hasan Çayır’ın örgüte katılma süreci; 102 kişinin öldüğü Ankara saldırısını yapan Yunus Emre Alagöz, 34 kişinin öldüğü Suruç katliamına imza atan kardeşi Şeyh Abdurrahman Alagöz ile HDP’nin Diyarbakır mitingine bombayı bırakan Orhan Gönder’le neredeyse aynı oldu. Alagöz kardeşler ile Gönder, Hasan Çayır gibi Adıyamanlıydı. Üç canlı bomba, örgütle İslam Çayocağı’nda tanıştı. Üç ismin babası da polise başvurup, çocuklarını IŞİD’e katılabilir diye ihbar etti. Buna karşılık gözaltına alınan zanlılar, serbest kalınca IŞİD’e katıldı. Bu üç kişi de “Terör Nitelikli Kayıp Şahıs' olarak tüm yurtta aranırken, Türkiye’yi sarsan katliamlara imza attı.

Çok Okunanlar

Ahmet Hakan: Acaba o isim aday olsa yüzde kaç oy alırdı?

Abdulkadir Selvi: Çiller'e, Akşener'i sordum 

AKP'li kadın: Tayyip senin her yerini yerim

CHP'den çok konuşulacak seçim videosu

Melih Gökçek'e Twitter'da büyük anket şoku!

İlgili Haberler

Güncel

Erdoğan'dan AKP'li Yıldız'a Suruç taziyesi

Güncel

Bursa'da 4 ayağı kesilmiş yavru kedi ölüsü bulundu

Güncel

AKP'li milletvekili Yıldız'ın esnaf ziyareti sırasında çıkan ölümlü kavganın görüntüleri

Güncel

Suruç'taki cinayetlerin otopsi raporlarına ulaşıldı

Güncel

Hakkari'den acı haber geldi

Güncel

Kemal Kılıçdaroğlu'ndan önemli açıklamalar

Güncel

Laiklik çağrısı yapan Halkevciler beraat etti

Güncel

Çocuk işçiler soruldu, bakanlık kaçtı

Güncel

13 yaşındaki çocuğa istismarda 3 tutuklama

Güncel

'Suriyeli sığınmacılar mevcut iktidarın devam etmesini istiyor'

Güncel

Bozcaada Belediyesi'nden 24 Haziran mesajı: İnce'den bir fırtına beklenmektedir

Güncel

Ağrı Valiliğinden kayıp Leyla için flaş açıklama