unnamed-010.gif

darbeicindedarbegif.gif

'Sevgi Güneşi' bu kez Hamburg'da parladı

Ünlü Ressam Handan Baykal’ın organizatörlüğünde ilki 2015 Kasım Ayında yapılan, “Sevgide Güneş Gibi ol' isimli Uluslararası Dostluk ve Barış Karma Resim-Fotoğraf Sergisi’nin 3’ncüsü Hamburg Josua Evangelish Kilisesi’nde gerçekleşti. 

50 Resim ve Fotoğraf sanatçısının katıldığı sergi Kilisenin sanat solunda verilen kokteylle açıldı. 

Manzaradan, portreye kısaca yaşamın tüm renk ve konularını içeren eserler 3 boyunca sanatseverlerin beğenisine sunulan serginin açılışında konuşan Handan Baykal: “Öncelikle beni yalnız bırakmayan herkese teşekkürlerimi ve şükranlarımı sunuyorum. Sevgide Güneş gibi olmak adına ilk yolculuğumuz Geçtiğimiz kasım ayında başlamıştı. Buca Protestan Kilisesi, Doğubayazıt İshakpaşa Sarayı ve Josua… Amacımız belli. Kültür için, sanat için, kardeş için ve barış için aynı duyguları paylaşmak. Çünkü biz Mevla’nın dediği gibi 'sende en iyi varsa dostuna onu ver’ anlayışını benimsedik. Bunda başarılı olabiliyorsak o zaman mutlu oluruz. Umarım bu sergimiz de güzelliklere vesile olur.' dedi. 

14825732_1666519050306667_1650832106_n.jpg

Yoğun katılımın gerçekleştiği sergide sanatseverler, Bizim Alan Grubu’nun seslendirdiği şarkılar eşliğinde sanat denizinde yüzmenin mutluluğunu yaşadılar. 

Bu anlamlı sergiye katılan diğer sanatçıların isimleri ise şöyle; Adil Özkan, Alişer Avcı, Arafat Aras, Ayfer İşbaşaran, A. Firdevs Ağaoğlu, Bahar Saraç, Biran Özaksoy, Canan Özdemir, Cemile Defter, Doğukan Hazar, Derya Köse, Ertuğrul Saraç, Fatma Maden, Feriha İri, Firuzan Göker, Gülen Polat, Gül Çelik, Gülcan Çelik, Güleser Yeşilyurt, Hasan Kara, Hakime Gülsoy, Halil Çabalar, Hatice Tabakoğlu, İsa Han, Kaan Çallı, Melike Haser, Meral Önal, Musa Teymur, Naciye Zeytin, Necati Mumay, Nedime Bayat, Neriman Şahin, Nermin Yoldaş, Nihal Tiryakioğlu, Nilgün Özçelik, Nilgün Uzunersönmez, Nimet Kuyulu, Osman Arslan, Ömer Yıldırım, Sabire Uyanıker, Sebahat Sarıoğlu, Serpil Kaçar, Selma Baltalı, Sibel Temelkıran, Sibel Kara Özel, Şevin Hivron Baycan, Tuba Türküngün, T. Kübra Kavala.

14794003_1666519016973337_1010111025_n.jpg

Çok Okunanlar

Avrasya Araştırma, 24 Haziran anketini açıkladı

Davutoğlu ekibi Erdoğan'a bayrak açtı

ANAR Müdürü Uslu'dan kritik iddia: Erdoğan, MHP ile...

SONAR'dan son anket: Seçim ikinci tura kalıyor

Guardian'dan çok konuşulacak yazı: Erdoğan'ı kovun...

İlgili Haberler

Kültür Sanat

İstanbul Devlet Konservatuarı önünde protesto: 26 Haziran'da direneceğiz!

Kültür Sanat

Samsun'da Duman ve Hayko Cepkin rüzgarı

Kültür Sanat

32. Uluslararası İzmir Festivali'nde dans şöleni

Kültür Sanat

'Ayla' Kore'de izleyiciyle buluştu

Kültür Sanat

Haftanın filmleri

Kültür Sanat

Türker İnanoğlu'ndan kötü haber

Kültür Sanat

25. İstanbul Caz Festivali başlıyor

Kültür Sanat

Dolmabahçe Sarayı'nda ziyaretçileri mehter karşılayacak

Kültür Sanat

Mert Fırat'a 'Melvin Jones' ödülü

Kültür Sanat

Çağan Irmak'tan 'şiddet' tepkisi

Kültür Sanat

Tutuklu rapçi Khontkar'ın avukatından açıklama

Kültür Sanat

Kadıköy'ün duvarları renkleniyor