", "author": { "@type": "Person", "name": "www.abcgazetesi.com" }, "publisher": { "@type": "Organization", "name": "www.abcgazetesi.com", "logo": { "@type": "ImageObject", "url": "/cdn-photo/16396/imgs/190420181810218089950.png", "width": 152, "height": 55 } } }

unnamed-010.gif

darbeicindedarbegif.gif

Sıradan eşyalar Oak ile dijital eğlence aracına dönüşüyor

Oak, iPhone için tasarlanmış bir aksesuar. Ama öyle sıradan bir aksesuar değil; bu bambaşka bir şey... Masa başınızı size özel bir oyun alanına çevirebiliyor. Oak; çeşitli uygulamalar aracılığıyla gerçek objeleri telefonunuzun içine koymanızı sağlıyor, iPhone kamerası ile objenin etrafındaki alanı algılayıp onu sıradan bir eşya olmaktan çıkarıp sıra dışı bir gerçekliğe, artırılmış gerçekliğe taşıyor!

Oak, artırılmış gerçekliğe ilişkin yapabileceklerini göstermek için Rock Yıldızı Kiti (12 Müzikal Ped), Kart Kiti (5 adet artırılmış gerçeklik kartı), Kaşif Kiti (1 Uzay Aracı) ve Geliştirici Kiti (1 Geliştirici Kübü) olmak üzere 4 hazır kit ile geliyor. iPhone'u Oak'un üzerine koyup uygulamayı açıyor, istediğiniz kit ile keşfetmeye başlıyorsunuz.

Oyun oynamayı seviyorsanız, kart kitindeki kartlar ile oynanan oyunlarda kartlar vücut buluyor. Ya da müzisyensiniz diyelim... Küçük pedleri bir araya getirip kendi enstrümanınızı yaratabiliyor ve çalabiliyorsunuz. Keşfetmeyi seviyorsanız ya da çocuklarınıza dünyayı öğretmek istiyorsanız, minik pembe uzay aracına atlayıp gezegenler arasında dolaşabiliyor, uzayın derinliklerine dalabiliyorsunuz. Program geliştiricisiyseniz, düz objeler üzerinde dokunmayı algılatabiliyor, XCode ve Unity3D projelerine başlayabiliyor ve uygulamalarınızın içine gerçek objeler yerleştirebiliyorsunuz.

Bu eğlenceli cihazının arkasındaki vizyon basit: Olabildiğince çok kişiyi artırılmış gerçeklik ile buluşturmak. Pahalı ekipmanlar yerine basit, sağlam ve düşük maliyetli bir teknoloji sunan Oak, isteyen herkesin artırılmış gerçeklik teknolojisine erişebilmesini hedefliyor. Bu amaç içinKickstarter üzerinde başlatılan kampanya şimdiden hedefine ulaşmış bile. Kampanya 100 bin dolar hedefine ulaşırsa Android sürümü de yayınlanacak.

 

Çok Okunanlar

Ahmet Hakan: Acaba o isim aday olsa yüzde kaç oy alırdı?

AKP'li kadın: Tayyip senin her yerini yerim

Abdulkadir Selvi: Çiller'e, Akşener'i sordum 

CHP'den çok konuşulacak seçim videosu

Melih Gökçek'e Twitter'da büyük anket şoku!

İlgili Haberler

Kültür Sanat

La Casa De Papel'e Türk imzası

Kültür Sanat

Küçük Prens'in yazarının aşk mektubu açık artırmayla satıldı

Kültür Sanat

"Yalova Müzik Festivali 2018", 2 Ağustos'ta başlayacak

Kültür Sanat

Munzur Festivali tarihi açıklandı

Kültür Sanat

Zülfü Livaneli'den “Gölgeler'e saygı duruşu

Kültür Sanat

Leman'ın yeni sayısı Demirtaş'lı, ketıl'lı

Kültür Sanat

11 yaşındaki yetenek İtalya'dan birincilikle döndü

Kültür Sanat

Dünyanın en büyük sanat fuarı açıldı

Kültür Sanat

'Ayla' yeniden vizyona girecek!

Kültür Sanat

Yeni Ülke okuyucusuyla buluşuyor

Kültür Sanat

Google'dan sanatçı Füreya Koral'a özel doodle

Kültür Sanat

Brüksel'deki Şirinler Köyü ziyarete açıldı