unnamed-010.gif

darbeicindedarbegif.gif

Tayyip taklitçisi Saray imamı sokağa çıkmayanları vatan haini ilan etti

Halkı ayrıştıran imam hakkında yasal işlem yapılması çağrısında bulunan CHP Hatay Milletvekili Mevlüt Dudu, yaptığı açıklamada imamın sözlerine ve bu sözlere müdahale etmeyen Kaymakam  Recep Soytürk'e tepki gösterdi.

CHP'li Dudu şöyle dedi:

Darbe girişimine karşı demokrasi için hükümete destek verirken, bu mücadelenin ne provokasyonlara teslim olmasına, ne halkı kutuplaştırmasına ne de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın otoriterleştirmesine izin vermeceğiz.

Hükümet, darbe girişiminin ardından imamları şimdi de meydanlara sürmeye başladı. Hatay Dörtyol’da Süleymaniye Camii İmamı Mustafa Düzenli, 19 Temmuz 2016’da halka yaptığı konuşmada, din adamı vasfından uzak bir tutum izleyerek, halkı kışkırtan, bölen, birbirine düşman edecek şekilde provokasyona davet eden çok tehlikeli bir konuşma yapmıştır. İmam Düzenli, eline mikrofonu alarak, “Bir olacağız diri olacağız.  Evinize girmeyin denilene kadar Başkomutanımızın emrine uyacağız.  Evlerimize girmeyeceğiz. Çünkü şu anda evlerinde olanlar bu vatana ihanet edenlerdir, korkaklardır, evinde saklananlardır' demiştir.

Evinde olanları “vatan hainliği' ile suçlayacak kadar kendisinden geçen İmam Mustafa Düzenli, yaptığı konuşma ile demokratik laik Türkiye Cumhuriyeti’ne karşı alenen suç işlemiştir. Yaptığı konuşma, alenen Türk Ceza Kanunu’nun “Halkı kin ve düşmanlığa tahrik ve aşağılama' maddesine göre suçtur.

Bu konuşmayı yapan İmam Mustafa Düzenli’nin arkasında bulunan Kaymakam Recep Soytürk’ün ise müdahale etmeyerek, sessizliği ile konuşmaya onay vermesi vahimdir.

Buradan Kaymakam Recep Soytürk’ü uyarıyor ve Mustafa Düzenli hakkında hukuki işlem yapmaya çağırıyoruz. Hatay’da iç barışı bozmaya çalışan bu konuşmaya sessiz kalması, kendisini de vebal altında bırakacaktır." 

İşte imamın Tayyip Erdoğan'ı taklit ettiği skandal sözleri:

Çok Okunanlar

Muharrem İnce başkan yardımcılarını açıkladı

Sedat Peker'den Bahçeli açıklaması

Meral Akşener'den Tansu Çiller açıklaması

Sigaraya en az yüzde 50 zam geliyor

YSK genelgeyi gönderdi... O zarflar da geçerli sayılacak!

İlgili Haberler

Güncel

Eskişehir'de trafik kazası: Ölü ve yaralılar var

Güncel

Sınır birliklerine tank sevkiyatı

Güncel

Bozcaada Belediyesi'nden 'İnce bir fırtına' mesajı

Güncel

İnce'nin Çorlu mitinginde bir kişi gözaltına alındı

Güncel

Ahmet Şık, Demirtaş'ın 'Seher' kitabını imzaladı

Güncel

TSK'dan Kandil operasyonu açıklaması

Güncel

Boğaz Köprüsü'nde Akşener pankartı

Güncel

Gazeteci Sedat Sur'a 'Suruç' soruşturması

Güncel

Bekir Coşkun: 'HDP'ye oy vereceğim' diyenlere kızmayın

Güncel

DİSK'in 'TAMAM' broşürüne YSK engeli

Güncel

Erdoğan: Şu anda Kandil'e biniyoruz

Güncel

Tonlarca çayı kimyasal boya ile piyasaya süreceklerdi