unnamed-010.gif

darbeicindedarbegif.gif

Tecavüz davasında 5 farklı ifade

İddiaya göre 2014’ün yılbaşı eğlencesi için Lara’da bir diskoya giden 40 yaşındaki Svitlana N., evine dönerken yanından geçen otomobildeki iki kişi tarafından zorla arabaya bindirildi. Arabadaki dört kişi kadını ormanlık alana götürerek tecavüz etti. Burada kadın Mehmet A.G.’nin yüzünü çizdi. Dört şüpheli daha sonra Svitlana N.’yi evine bıraktı.

Kadın ertesi gün şikayetçi oldu ve polis aracın kiralık olduğunu belirledi. Mustafa E., Mahmut Ç.G., Mehmet A.G., Kerim Ö. ve Özcan T. gözaltına alındı.

Tutuksuz yargılanmak üzere serbest kalan beş şüpheli hakkında 24 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı. Davanın ilk duruşmasında Özcan T., Mahmut Ç.G., Kerim Ö. yer alırken, bir başka suçtan Manisa Cezaevi’nde hükümlü Mehmet A.G. ise SEGBİS (Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi) üzerinden katıldı. Olayda kullanılan aracı kiralayan Mustafa E. ise duruşmaya gelmedi.

Zanlılar o gece kadınla birlikte olduklarını söyleyerek, tecavüz iddiasını reddetti. Svitlana N. ile birlikte olmak için 1200 liraya anlaştıklarını iddia eden şüpheliler, kadınla ormanlık alanda değil bir pansiyonda ilişkiye girdiklerini anlattı.

Sanıklardan Kerim Ö., birlikte oldukları Svitlana N.’nin arka koltukta Mehmet A.G. ile kavga ettiğini ve yanağını ısırdığını, bunun üzerine Mehmet A.G.’nin kadına 'birkaç yumruk’ attığını, Svitlana N.’nin, şikayeti geri alma karşılığında kendilerinden bir daire istediğini, daha sonra bu miktarı epey düşürmesine karşın kendisine bir ödeme yapmadıklarını öne sürdü.

Mehmet A.G. Svitlana N.’nin ilişkiden sonra ayrılmak istemesi ve kendisinin de anlaşmanın sabaha kadar olduğunu söylemesi üzerine tartıştıklarını anlattı. Zanlı, tartışma üzerine pansiyondan ayrıldıklarını, Svitlana N. araç seyir halindeyken çıkmaya çalışınca 'kendisine zarar vereceği’ kaygısıyla kolundan tuttuğunu, kadının yanağını bu yüzden ısırdığını, kendisinin de can havliyle yumruk attığını anlattı. Zanlının iddiasına göre kadın ısırdığı yeri koparmış ve yüzünde kalıcı iz bırakmış.

Mahmut Ç.G. de olayla ilgisi olmadığını, yılbaşı gecesi aracı kiralayan Mustafa E. ile birlikte evde oturduklarını söyledi.

Duruşmaya katılmayan Mustafa E. hakkında yakalama emri çıkartılmasına karar veren mahkeme, duruşmayı erteledi.

Çok Okunanlar

Erdoğan balkon konuşmasını iptal etti!

Polis korumasında oy hırsızlığı böyle görüntülendi

Muharrem İnce'den ilk açıklama

Sosyal medya bu görüntüyü konuşuyor: İnce'yi görünce suratını astı

İşte Adil Seçim'e göre oy oranları

İlgili Haberler

Güncel

'Kabinede MHP'li isimler mümkün'

Güncel

Abdullah Gül'den Erdoğan'a tebrik telefonu

Güncel

HDP'nin 'baraj' kutlamalarında 10'u aşkın gözaltı

Güncel

TBMM 8 Temmuz'da yemin edecek

Güncel

CHP'li Tanal: Bu millete her şey müstahak

Güncel

Yaşar Okuyan'dan MHP'ye 'baraj özrü'

Güncel

AGİT'ten seçim ön raporu

Güncel

Bitlis'ten acı haber

Güncel

HDP seçim sonuçlarını değerlendirmek için toplanıyor

Güncel

Birce Akalay'dan Muharrem İnce'ye mesaj

Güncel

Kütahya'da iş cinayeti: Kamyonun altında kalan işçi öldü

Güncel

CHP'nin iktidar özlemi sağa kayarak giderilemez