unnamed-010.gif

darbeicindedarbegif.gif

Tecavüz sanığına bekaret raporu ile beraat

Erzurum’da eski nişanlısına cinsel saldırıda bulunup hürriyetinden yoksun bıraktığı iddiasıyla 19.5 yıl hapis cezası istemi ile 1’nci Ağır Ceza Mahkemesinde tutuksuz yargılanan 20 yaşındaki M.D.I., delil yetersizliğinden beraat etti.

Olay, 9 Ekim 2015 günü meydana geldi. 20 yaşındaki M.K., aynı yaştaki erkek arkadaşı ile bir eve gitti. M.K., ertesi gün polise başvurdu ve sevgilisinin kendisiyle rızası dışında birlikte olmaya çalıştığını ileri sürdü. Erkek arkadaşı ile adını hatırlamadığı bir binaya girdiklerini anlatan M.K., emniyette verdiği ifadesinde, "Film izlemek için M.D.I.’nın arkadaşının evine gittik. Birlikte alkol aldıktan sonra beni öpmeye ve soymaya başladı. Direnmeye çalışmama rağmen beni tamamen soyundurdu. İlişkiye girmek istedi, izin vermedim ve direndim. Üzerimi giydim, mutfağa giderek aldığım bıçakla kendime zarar vermeye çalıştım. Bıçağı elimden aldı, mutfağın kapısı kapandı. Kapı kolu olmadığı için kapıyı açamayınca camı vurarak kırdım ve elim yaralandı. Şikayetçiyim" dedi.

SUÇLAMALARI REDDETTİ

Şikayet üzerine gözaltına alınan M.D.I. ise suçlamaları kabul etmedi. Alkol aldıktan sonra M.K.’nın kendiliğinden soyunduğunu iddia eden M.D.I., "Kendi soyunduktan sonra beni de soymaya başladı. Ben onunla ilişkiye girmek istemedim. Bunun üzerine etrafı yumruklamaya başladı. Mutfağa gitti eline bıçağı aldı ve kendisini birkaç yerden kesti. Kendisini ikna ettim ve elinden bıçağı aldım. Yaralanınca onu hastaneye götürdüm. Kendisi ile birlikte olmadım" diye konuştu.

19.5 YIL HAPSİ İSTENDİ

Tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edilen M.D.I. adli kontrol kararı ile tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. M.K., 23 Ekim 2015 günü soruşturmayı yürüten savcıya verdiği ifadesinde ise bu kez olay sırasında alkollü olduğunu, ilişkiye girip girmediğini fark etmediğini öne sürerek muayene yaptırma isteğini kabul etti. 22 Aralık 2015 günü alınan raporda, M.K.’nın kızlık zarında 10 günden daha önceki birzaman dilimine ait eski yırtık olduğu tespit edildi. M.K., 13 Ocak 2016’da savcılığa başvurarak şikayetten vazgeçti. M.D.I. hakkında 1’inci Ağır Ceza Mahkemesinde açılan davada ’nitelikli cinsel saldırı’ suçundan 12 yıla kadar, ’kişiyi hürriyetinden yoksun kılma’ suçundan ise 1.5 yıldan 7.5 yıla kadar hapsi istendi.

SAVCI 'BERAAT' DEDİ

1’inci Ağır Ceza Mahkemesİ’nde görülen karar duruşmasına katılan M.K. sanıktan yeniden şikayetçi oldu. Yaşanan olay sonrası nişanlandıklarını anlatan M.K., sanığın kendisiyle zorla birlikte olduğunu belirtti. M.K. ile birlikte olmadığını yineleyen M.D.I. ise "Ailem isteyince kendisi ile nişanlandım. Nişanlıyken başka biriyle beraber olduğunu öğrendim. Nişanı atmasını söyledim. Adalete güveniyorum" dedi.

M.D.I. mahkemeye M.K. ile ilgili yazışmalarını ve telefon konuşmaları sundu. Mahkeme Başkanı Saim Köroğlu, telefon görüşmesini mahkemede dinletti. Duruşma savcısı, mahkemeye sunduğu mütalaada M.D.I.’nın iki suçtan da beraatını istedi. Mütalaaya karşı son sözleri sorulan M.K. ise "Kendi cezasını kendi bulacak. Ben onu Allah’a havale ettim" diye konuştu. Mahkeme heyeti, M.D.I.’nın atılı suçları işlediğine dair kesin ve inandırıcı delil bulunmadığından her iki suçtan da beraatına karar verdi.

Çok Okunanlar

Anadolu Ajansı seçim sonuçlarını 4 gün önceden açıkladı

Muharrem İnce başkan yardımcılarını açıkladı

Ahmet Hakan: İnce için oran verdi

Seçime 3 gün kala Gezici'den son anket

Sedat Peker'den Bahçeli açıklaması

İlgili Haberler

3.Sayfa

Hayvan katilleri...Bu nasıl bir canilik?

3.Sayfa

Antalya'da feci kaza: Hepsi yaşamını yitirdi

3.Sayfa

Konya'da otomobil tıra çarptı: 2 ölü, 5 yaralı

3.Sayfa

Şarjda bırakılan batarya yangına neden oldu

3.Sayfa

Doğumdan 7 saat sonra yaşamını yitirdi

3.Sayfa

Anne ve oğlunun ölümüne neden olan sürücü tutuklandı

3.Sayfa

Bir esnaf borcundan dolayı intihar etti

3.Sayfa

Üzerine ağaç devrilen çocuk hayatını kaybetti

3.Sayfa

Alanya'da Alman şarkıcı cinayetten tutuklandı

3.Sayfa

İstanbul'daki iplik fabrikasında yangın çıktı

3.Sayfa

İzmir'de trafik kazası: 1 ölü

3.Sayfa

Kastamonu'da traktör devrildi: 1 ölü