unnamed-010.gif

darbeicindedarbegif.gif

Tekme atan adam

Prof. Dr. Coşkun Özdemir

Otobüste şortlu genç hemşireye tekme atan adam için 9 yıl hapis istenmiş. Doğrusu hep birlikte suçladığımız bu insanı şimdi içimden savunmak geliyor. Bu adam 9 yıl hapsi hakketmiyor. Bakın inceleyin, nerede hangi evde doğmuş hangi ortamda büyümüş gelişmiş hangi koşullarda yaşam mücadelesi vermiştir. O ortamın o çevrenin ona verdiği, ilham ettiği değerleri düşünün. Zarar vermek, kötülük yapmak için mi tekme atıyor bu insan? İnandığı bir din, bir inanç sistemi var. Bunu Allah'ın emri sanıyor. IŞİD'cinin savunmasına dikkat ettiniz mi? “Beni neyle suçluyorsunuz, ben Allah'ın emirlerini yerine getiriyorum' diyor.

Peki bırakın sağlıklı yetişme fırsatını bulamayan insanlarımızı, 3 profesörümüzün müziğin her türlüsünü günah ilan etmesine ne diyeceksiniz? Ya kadının sesli gülmesini, yalnız sokağa çıkmasını, nişanlısının elini tutmasını yasaklayan Diyanet'i nasıl yorumlayacaksınız?

Ak saçlı yaşlı hocasının elini sıkmasını da ona göre Allah yasaklıyor. Kimlerin cennete layık olduğunu peşinde on binleri sürükleyen Cübbeli hoca tayin ediyor. Cehenneme gidecekler için de yanmayan kefenler var!

İşte böyle bir din ve en büyük en yüce bir varlık yerine , böyle bir Allah ve böyle inançların hüküm sürdüğü, çocuğun doğumundan bu yana bu tür kör inançların baskısı altında olduğu bir toplumda insanlar tekme de, sopa da atar, kelle de keser.

Bu akıldan, sağduyudan, insancıllıktan uzak kalmış birey olamamış kişiler, bu sağlıksız toplumun ürünleri ve kurbanlarıdır. Binlerce, onbinlerce, yüzbinlerce insan toplumun geri kalmışlığının kurbanlarıdırlar.

Hiç kuşkunuz olmasın hapishanelerde on binlerce kurban yatıyor. Böylece çağ dışı bir eğitim ve icraatla milli irade de çarpıtılmış oluyor. Binlerce defa yineledim Atatürk aydınlanmasının ardından ülkenin feodalitesi, ağası, aşireti ile işbirliği yapan politikacılar yurttaşları akıldan, bilimden, aydınlanmadan uzak bırakmışlar onların özgür bireyler olmasına izin vermemişlerdir.

Bugün yoksulluk içinde, cehalet içinde Osmanlılık hayali gören politikacılarımız ve onların peşinden giden milyonlarımız var. Hilafet bayrağı açanlar var. Cumhuriyet parantezini kapatmak isteyenler var. "10 kasımlarda anıtkabire gideceğinize kenefe gidin" diyenler var. İnanılır gibi olmasa da kafa kesen IŞİD'cilere sempati besleyen milyonlarca insanımız olduğu saptanıyor.

' Peygamber efendimizin ölümünden 2 saat sonra islam dininde tahrifat başlamıştır, Arap ülkelerindekinin %100 ü bizdekinin %95 beşi uydurma şeylerdir' diyen, Allah ile aldatmayı anlatan Yaşar Nuri Öztürk bunları ne güzel ifade ediyordu, çok çabuk kaybettik onu.

Bütün bunların günahını bunun sorumluluğunu taşıyanlar tarihin lanetli çukurunda yer alıyorlar,  Yaşayanlar, günahları ve ihanetlerini sürdürerek.      

Çok Okunanlar

Alaattin Çakıcı'dan Meral Akşener açıklaması

AKP'nin mitingine kaç kişi katıldı?

Pentagon'dan Menbiç açıklaması

Tuncay Özkan da KHK'ya takıldı

Temel Karamollaoğlu TELE1'E konuk oldu: 'Ak Parti'de büyük bir çözülme bekliyorum'

İlgili Haberler

ABC Kritik

53 yurttaşın katili dediklerinizle neden pazarlık yaptınız?

ABC Kritik

Kandil hamlesi: Terör değil algı operasyonu

ABC Kritik

AKP'nin son seçim hamlesi: Membiç ve Kandil

ABC Kritik

Mesajı Aldığınız İçin Teşekkür Ediyorum Sayın İnce

ABC Kritik

Ürdün domino etkisini bekliyor...

ABC Kritik

24 Haziran'da hemen demokrasi

ABC Kritik

Yeni sınav sisteminin diğer adı: Adaletsizlik!

ABC Kritik

Erdoğan neden sakin

ABC Kritik

Doğu Akdeniz ve Kıbrıs... Geleceğin körfezi

ABC Kritik

27 Mayıs darbe mi yoksa bir devrim midir?

ABC Kritik

Hain arıyorsan aynaya bak polis telsizcisi Hayko!

ABC Kritik

Demokrat Parti ve 27 Mayıs