unnamed-010.gif

darbeicindedarbegif.gif

'Teröristi öven bir cumhurbaşkanı var!'

CHP Denizli Milletvekili Kazım Arslan, “Teröristler kadar bizler gururlu, onurlu olmazsak onların karşısına dikilmezsek, bilesiniz ki, bu ülkede büyük bir kırılma olur' diyen Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'a yaptığı yazılı açıklama ile tepki gösterdi.

Arslan "Cumhurbaşkanı, 24 Haziran tarihli iftar yemeğinde “Teröristler kadar bizler gururlu, onurlu olmazsak onların karşısına dikilmezsek, bilesiniz ki, bu ülkede büyük bir kırılma olur' demek suretiyle bizleri şaşırtan, teröristleri öven, onları gururlu ve onurlu gören talihsiz bir ifade kullanmıştır.Cumhurbaşkanın bu ifadesini şiddetle reddediyorum ve kınıyorum. Açıkça terörist sempatisi içeren bu ifadeler, bir bilinçaltının dışavurumudur." dedi.

Arslan açıklamalarını şöyle sürdürdü:

Terör ve teröristle sıkı pazarlığa oturan, Oslo, Dolmabahçe, Kandil, Habur ve İmralı’da devletin gücünü küçülten ve utanılacak bir noktaya sürükleyen talimatları veren bir kişi, bunları unutmuş, terörün verdiği acı karşısında artık sözün bittiği yere gelmiş, terörü övme gafletine dahi düşmüştür.

Önce teröristlerle “Görüşen şerefsizdir' diyen kişi sonra “Evet, görüşme talimatını ben verdim' demiş, bugün de “Görüştüklerimiz kadar gururlu ve onurlu olalım' sözüyle makamına ve milletine ihanet etmiş,onurlu ve gururlu Türk Milletini incitmiştir.

Her gün yeni bir skandalla ve toplumu geren tutumuyla gündemi değiştirmek için konuşuyorsa bilemem ama, bu sözlerin tersinden bakıldığında, devletin tepesinde oturan Cumhurbaşkanı, Türk Milletinin gururlu ve onurlu olmadığını mı söylemek istiyor?

Yıllarca Türklüğü ağzına almayan, 'her türlü milliyetçiliği ayaklar altına aldım' diyen, ümmet için Türk Milleti diyemeyen Erdoğan bugün terörü ve teröristi onur çıtasına oturtmuş, açıkça bir kez daha terörü övmüş, teröre yardım ve yataklık suçu işlediği bir kez daha ortaya çıkmış, sayısız İmralı, Oslo, Kandil ve Habur skandalına bir yenisini eklemiştir.

ASKER VE POLİS BU SÖZLE KAHROLDU

Türk Milleti olarak bu sözlerle bir kez daha çok incinmiş bulunmaktayız. 

Cumhurbaşkanı bu sözünü dinleyen askeri ve polisi terör bölgesinde nasıl bir ruh haline getirdiğinin bilincinden uzak, beklenmedik bir açıklamayla terörü ve teröristi öven bir açıklama yapmıştır. Cumhurbaşkanı bu talihsiz açıklaması nedeniyle Türk Milletinden,Türk Askerinden ve Türk Polisinden özür dilemelidir.

Cumhurbaşkanı teröristin sözümona gururunu millete örnek gösterdiği sözlerine açıklık getirmeli ve düzeltmelidir.

BU SÖZLER, SARAY'IN TERÖR PAZARLIĞININ SONUCUDUR

Burada, güzel ülkemizin insanlarını terörist seviyesine indirgeyen ve ölçekleyen bu aşağılayıcı ifade, Saray’ın bugüne kadarki terör pazarlıklarının bizi kahreden bir sonucudur.

Milletin gurur ve onurunu incitenler, bugün teröristi gurur ve onur terazisi saymış, milletten daha fazla dinledikleri terör gruplarını kendilerine ölçü haline getirmiştir. Bu ifadelerin hızla düzeltilmesi ve Türk Milleti’nden özür dilenmesi gerekmektedir.

SAVCILAR DA HAREKETE GEÇMELİ

Türk Ceza Kanununa göre terörü ve teröristi övmek suçtur. Cumhuriyetin savcıları harekete geçip bu durumu araştırmalı, teröristlere moral destek veren, onları onurlu ve cesur gören Cumhurbaşkanı hakkında soruşturma başlatmalıdır."

Çok Okunanlar

Anadolu Ajansı seçim sonuçlarını 4 gün önceden açıkladı

AA'nın ardından Milliyet de seçim sonuçlarını açıkladı 

Seçime 3 gün kala Gezici'den son anket

Ahmet Hakan, İnce için oran verdi

Konda ilk kez anket sonuçlarını açıkladı: Erdoğan ilk turda...

İlgili Haberler

Politika

MHP'li Usta: Cumhur İttifakı 15 Temmuz gecesi kurulmuştur

Politika

Oy kullanırken nelere dikkat edilmeli?

Politika

Muharrem İnce'nin İstanbul mitinginin detayları belli oldu

Politika

Bakan Arslan'dan şaşırtmayan havalimanı çıkışı: Niye Erdoğan olmasın?

Politika

İyi Parti'de flaş istifa

Politika

RTÜK üyesi TRT'nin seçim karnesini açıkladı

Politika

RTÜK Başkanı'ndan CHP'li üyelere 'tarafsızlık' çağrısı

Politika

HDP Eş Genel Başkanı Buldan: AKP'nin lale devri bitecek

Politika

YSK'dan telefon uyarısı

Politika

Şişli'de itfaiye aracı devrildi

Politika

'Haber alma özgürlüğü olsa AK Parti yüzde 10 oy bile alamaz'

Politika

İnce'nin sosyal medya ekibi ilk kez konuştu