unnamed-010.gif

darbeicindedarbegif.gif

TKH:Gericilik sorununun kaynağı emperyalist-kapitalist sistemdir

Açıklamada terör, gericilik ve ırkçılığın kaynağının emperyalist-kapitalist sistem olduğu belirtilirken, şu ifadelere yer verildi;

"3 Temmuz Pazar günü Bağdat’ta IŞİD tarafından düzenlenen 294 kişinin ölümüne yol açan katliamdan sonra bu kez de Fransa Nice kentinde korkunç bir katliam daha yaşandı.
 
Onlarca insanın vahşice öldürüldüğü bu katliamın failleri konusunda henüz net ve resmi bilgi olmamakla birlikte bugün Ortadoğu ve Avrupa ülkelerinde görülen katliamların ardı arkasının kesilmemesi emperyalist-kapitalist sistemin kanlı gerçeği olarak karşımızda duruyor.Bir dünya sistemi olan emperyalist-kapitalist sistem terör, ırkçılık ve gericilik sorununun bizzat kaynağıdır. Bu gerçek görülmeden, emperyalist yağma ve saldırganlığın yol açtığı bu tablo anlaşılmadan katliamların son bulması da mümkün değildir.

Emperyal amaçları uğruna ülkeleri işgal eden, etnik, dinsel ve mezhepsel ayrımcılıkla halkları birbirine düşüren, savaşı ve silah sanayini tekellerin çıkarı için kullanan, yıllardır Sovyetler Birliği’ne karşı dinci gericiliği besleyen emperyalist sistem ve bu sistemin sahipleri bu tablonun sorumlusudur.Cihatçı terör ve gericilik, insanlığın en büyük belası olarak karşımızdadır. Dinci terörün defedilmesinin yolu en başta verilen açık ve gizli desteklerin kesilmesiyle ilgilidir. Emperyalist devletlerin Irak’ı işgali, Libya ve Suriye’yi parçalama politikalarının geldiği yer dinci gericiliğin katliamları olmuştur.
 
Daha dün Varşova’da NATO zirvesi yapanlar bu kanlı fotoğrafın oluşmasındaki en büyük sorumludurlar. Bir kez daha reel sosyalizmin çöktüğü bir dünyanın geldiği yeri göstermesi bakımından acı bir fotoğraftır yaşananlar.Ülkemizde yaşadığımız katliamlarının bir benzerinin Bağdat ve Nice kentlerinde de yaşanması insanlık tarihinin kara günü olarak asla unutmamalıdır.
 
Fransa ve Irak’ta yaşanan katliamları lanetliyoruz.Irak’ta ülkesinin bağımsızlığı ve Fransa’da hakları için mücadele eden emekçilere dayanışma duygularımızı iletiyoruz.İnsanlık bu katliamcı dinci terör illetinden kurtulacaktır. Bunun için emperyalist dünya sistemine başkaldırmamız gerek!

Çok Okunanlar

Erdoğan balkon konuşmasını iptal etti!

Polis korumasında oy hırsızlığı böyle görüntülendi

Sosyal medya bu görüntüyü konuşuyor: İnce'yi görünce suratını astı

Muharrem İnce'den ilk açıklama

Saldırıya uğrayan Ümit Özdağ'dan ilk açıklama

İlgili Haberler

Politika

Erdoğan'dan hileli seçim sonrası balkon konuşması

Politika

Binali Yıldırım'dan balkon konuşması

Politika

Başbakan Yardımcısı Akdağ: Bu gece FETÖ ve PKK üzüldü

Politika

YSK Başkanı Güven: Erdoğan'ın geçerli oyların salt çoğunluğunu aldı

Politika

İşte AKP'nin vekil çıkaramadığı iki il

Politika

Ahmet Şık'tan sonuçlara ilişkin ilk açıklama

Politika

İstanbul'da seçilen milletvekillerinin tam listesi

Politika

Çalışma Bakanı'ndan tehdit gibi açıklama

Politika

Cizre'de HDP'lilere polis müdahalesi

Politika

Karamollaoğlu: Yanlışlarını söyleriz ama onları asla düşman olarak görmeyiz

Politika

Berberoğlu cezaevinden milletvekili seçildi

Politika

CHP adayı Abdüllatif Şener meclise girebildi mi?