unnamed-010.gif

darbeicindedarbegif.gif

Trump'ın da kaseti patladı

Emlak zengini Trump, 'televizyon yıldızı’ olduğu 2005’te kaydedilen görüntülerde, kadınlar hakkında aşağılayıcı ifadeler kullanıyor; onlara sarkıntılık etmek ve öpmeye çalışmakla övünüyor.

Trump, “Bir yıldız olduğunda kadınlara ne istiyorsan yapabilirsin' diyor. Cumhuriyetçi aday kaydın yayınlanması sonrası özür dilerken, Demokrat rakibi Hillary Clinton “Bu adamın başkan olmasına izin veremezsiniz' dedi.

'EVLİYDİ, ONA ÇOK YÜKLENDİM’

Washington Post’un yayımladığı kayıtta, Trump 'Access Hollywood’ isimli programın sunucusu Billy Bush’la bir otobüste konuşuyor. Cumhuriyetçi aday bir kadından söz ederek, “Onun üzerine gittim ve başarısız oldum. Bunu itiraf ediyorum. Evliydi ve ona çok yüklendim' diyor.

Trump, “Ona sanki bir hayat kadınıymış gibi yüklendim. Fakat o noktaya varamadım. Ve evliydi. Sonra onu bir anda yeniden gördüm. Şimdi büyük memeleri var… Görüntüsünü tamamen değiştirmiş' diye konuşuyor.

'ONLARI HEMEN ÖPMEYE BAŞLIYORUM’

Trump sohbetin devamında, Bush’a çekici kadınların kendisini 'otomatikman etkilediğini’ ve onları genelde öpmeye çalıştığını anlatıyor. Cumhuriyetçi aday, “Onları hemen öpmeye başlıyorum. Beklemiyorum bile. Ve bir yıldız olduğun zaman bunu yapmana izin veriyorlar. Ne istiyorsan yapabilirsin' diyor. Trump sohbete, müstehcen ifadelerle devam ediyor.

ÖZÜR DİLERKEN BILL CLINTON’A YÜKLENDİ

2005 yılında, 'Access Hollywood’ programının ekrana yansımayan kayıtlarında yer alan bu kaydın yayımlanması ABD’de ortalığı karıştırdı. Kasım ayındaki seçimlere günler kala yaşanan bu olayla oy kaybetmesi beklenen Trump, kaydın sızdırılması sonrası özür diledi. Cumhuriyetçi aday açıklamasında, rakibi Hillary Clinton’ın eşi Bill Clinton’ın başkanlığındaki seks skandallarını da hatırlatarak, “Bu, soyunma odalarında yapılanlara benzeyen bir sohbet ve yıllar öncesine ait. Bill Clinton, golf sahasında benimkilerden çok daha beter sözler söylemişti. İncittiğim kimse varsa, özür dilerim' ifadesini kullandı.

Videoda konuşmaları duyulan spiker Bush da kendi adına utandığını söyleyerek, “Bu bir bahane değil ama 11 yıl önceydi. Ben gençtim, olgun değildim ve sohbeti sürdürerek aptallık ettim. Çok üzgünüm' dedi.

CLINTON: KORKUNÇ

Kaydın yayınlanması Amerikan siyasetini karıştırdı. Cumhuriyetçi partinin önde gelen liderleri Trump’ı kınarken, Demokrat Başkan adayı Hillary Clinton da rakibine Twitter’dan “Bu adamın başkan olmasına izin veremezsiniz' sözleriyle yüklendi. Clinton Trump’ın açıklamalarını 'korkunç' diye niteledi.

Çok Okunanlar

Ahmet Hakan: Acaba o isim aday olsa yüzde kaç oy alırdı?

Abdulkadir Selvi: Çiller'e, Akşener'i sordum 

AKP'li kadın: Tayyip senin her yerini yerim

Muharrem İnce başkan yardımcılarını açıkladı

CHP'den çok konuşulacak seçim videosu

İlgili Haberler

Dünya

Trump'tan göçmen çocuklar ile ilgili karar

Dünya

Moskova'da bomba paniği

Dünya

SPD Sözcüsü Dr. Nils Schmid ABC'ye konuştu: Türkiye'nin seçimleri ve AB üyeliği

Dünya

Dünya Sağlık Örgütü trans kimlikleri ‘ruhsal bozukluk' kategorisinden çıkardı

Dünya

Papa Francis'ten Trump'a 'sıfır hoşgörü' eleştirisi

Dünya

AP'den Brexit çağrısı: Uzlaşın

Dünya

Walt Disney, 21st Century Fox'u satın alıyor

Dünya

Kongre binasında Trump'a küfürlü protesto

Dünya

Makedonya'nın ismi bizi de ilgilendiriyor... | Sait Yılmaz

Dünya

Makedonya parlamentosundan 'isim değişikliği' kararı

Dünya

Başbakan sözümü tuttum dedi: Eğlence amaçlı esrar yasallaştı

Dünya

Taliban en az 30 Afgan askerini öldürüp askeri üssü ele geçirdi