unnamed-010.gif

darbeicindedarbegif.gif

Türk Hava Kurumu'nda skandallar bitmiyor

Türk Hava Kurumu (THK) Genel Başkanı Kürşat Atılgan, Ankara Türk Hava Kurumu Müzesi’nde yaptığı açıklamada hedef ve stratejilerini belirlediklerini ifade etti. Atılgan, “Bu doğrultuda tüm iş ve süreçleri yeniden yapılandırıp daha modern bir THK inşa edeceğiz' diyerek yeni dönem programlarını açıkladı. Bugüne kadar yaptıkları işleri tek tek sıralayan, yaptıklarıyla “övünen', birçok ilkten bahseden Atılgan her yıl 60 binden fazla gence tamamen ücretsiz havacılık kursları verdiğinden ve dünya üzerinde bu faaliyetleri ücret talep etmeden yapan başka bir kuruluş olmadığından dem vurdu.

Önce yaptıklarını övdü sonra baklayı çıkardı: Maaşları ödeyemiyoruz

Kürşat Atılgan, ilkleriyle, başarılarıyla övdüğü THK’nın içinde bulunduğu zorlukları aşmak, toparlanmak ve güçlenmek için yeniden yapılanma süreci içine girdiğini söyleyerek “Kadrolarımızda çok ciddi şişkinlikler var. O nedenle zaman zaman maaş ödemelerinde sıkıntılar oldu' dedi.

CNN Türk’ün haberinde yer alan bilgiye göre yüzde 30’larda olacağı iddia edilen işten çıkarmaları “İnsan kaynağımızı ihtiyacımız çerçevesinde yeniden belirliyoruz' diye tarifledi, “Bu durum sürdürülebilir değil. Her zor duruma düşen şirket gibi THK da bu açıdan gerekli düzenlemeyi yapmak zorundadır. 2017 başına kadar THK’nın gerek personel, gerek satınalma, gerek insan kaynakları, finans ve muhasebe alanında direktör düzeyinde teşkilatlanma neticesinde yeniden yapılanması sağlanacak' dedi.

THK nasıl bu hale getirildi?

THK’nın ismini olağan dışı faaliyetleri sebebiyle kısa süre önce 2014 yılında kurum başkanı Osman Yıldırım ve oğlu Emre Yıldırım’ın “suç gelirlerini aklama' ve “rüşvet' suçlamaları ile tutuklandıklarında duyduk. Ardından 2016 Nisan’ın da THK’ya bağlı THK Üniversitesi Rektörü’nün aylık 110 bin lira “ortalama'ya ulaşan maaşıyla. Kuruma bağlı üniversite 2011 yılında alınan 100 milyon TL’lik kredi ile kurulmuştu.  'Yeniden yapılanma’ya giderek çalışanlarının neredeyse yüzde 30’unu işten çıkarması beklenen kurum o dönem çalışanlarının maaşlarını 6 aydır ödemiyor ancak rektörüne her ay “ortalama' 110 bin TL maaş verebiliyordu. Bu bilgiler ışığında yeniden yapılanmanın anlamı  da daha net anlaşılabiliyor. 

Çok Okunanlar

Muharrem İnce başkan yardımcılarını açıkladı

Sedat Peker'den Bahçeli açıklaması

Meral Akşener'den Tansu Çiller açıklaması

Sigaraya en az yüzde 50 zam geliyor

YSK genelgeyi gönderdi... O zarflar da geçerli sayılacak!

İlgili Haberler

Güncel

Eskişehir'de trafik kazası: Ölü ve yaralılar var

Güncel

Sınır birliklerine tank sevkiyatı

Güncel

Bozcaada Belediyesi'nden 'İnce bir fırtına' mesajı

Güncel

İnce'nin Çorlu mitinginde bir kişi gözaltına alındı

Güncel

Ahmet Şık, Demirtaş'ın 'Seher' kitabını imzaladı

Güncel

TSK'dan Kandil operasyonu açıklaması

Güncel

Boğaz Köprüsü'nde Akşener pankartı

Güncel

Gazeteci Sedat Sur'a 'Suruç' soruşturması

Güncel

Bekir Coşkun: 'HDP'ye oy vereceğim' diyenlere kızmayın

Güncel

DİSK'in 'TAMAM' broşürüne YSK engeli

Güncel

Erdoğan: Şu anda Kandil'e biniyoruz

Güncel

Tonlarca çayı kimyasal boya ile piyasaya süreceklerdi