unnamed-010.gif

darbeicindedarbegif.gif

Turkcell, sponsoru olduğu Ensar için tweet atan yurttaştan 20 bin TL istedi!

"Çocuk tacizcilerine karşı yapabileceğimiz şeyler var, Turkcell hattını iptal et" yazan vatandaşa 20 bin TL'lik manevi tazminat davası açan Turkcell'in talebi reddedildi.

Ensar Vakfı'nda yaşanan istismar skandalının ardından Ensar'a sponsor olan Turkcell'e karşı twitter üzerinden #Turkcellhattınıiptalet kampanyası başlatılmış, Turkcell birçok kullanıcıya "markamız ve itibarımız zedelenmiştir " diyerek  manevi tazminat davası açmıştı.

İleri'den Tuğba Özer'in haberine göre, Turkcell'in tek tek dava açtığı kişilerden olan Ali Haluk Güleryüz isimli vatandaşın davasının ilk duruşması bugün İstanbul Anadolu 16 Asliye Hukuk Mahkemesi'nde görüldü.

Güleryüz'ün avukatlığını Adalet İçin Hukukçular'dan Av. Özgür Urfa ve Av. Onur Güneş üstlenirken,  Av. Onur Güneş'in hazır bulunduğu duruşmada mahkeme 20 bin TL'lik talebin tamamını reddetti.

Konuyla ilgili olarak konuştuğumuz davanın avukatlarından Adalet için Hukukçular üyesi Av.Onur Güneş şunları söyledi:

"Dava dilekçesinde Turkcell Ensar'a sponsor olmadığını belirterek atılan tweetlerle itibarlarının ve marka değerinin zedelendiğini ileri sürmektedir. Dosyaya sunduğumuz belgelerde Ensar Vakfının internet sitesinde Turkcell'in Ensar etkinliklerine sponsor olduğunu gösteren belgeleri sunarak sponsorluğu ispatladık. Tweetlerde yazılanların da ülkenin en büyük cinsel istismar skandalına yönelik tepkiler olduğu ve Turkcell'in taleplerinin haksızlığını belirttik. Mahkeme de beyanlarımızı haklı bularak davayı reddetti"

Birçok çocuğun cinsel istismara uğramasıyla kamuoyunun gündemine oturan Ensar Vakfı’nın organize ettiği Türkiye Değer Ödülleri’ne sponsor olan Turkcell, Ensar Vakfı'na olan desteğini geri çekmek yerine Twitter üzerinden bu desteği eleştirenlere, hakaret  iddiasıyla erişim engeli talebinde bulunmuş birçok hesaba erişim engeli getirmişti.Turkcell ayrıca bu tweetler nedeniyle manevi tazminat davası da açmıştı.

 

Çok Okunanlar

Muharrem İnce başkan yardımcılarını açıkladı

Sedat Peker'den Bahçeli açıklaması

Meral Akşener'den Tansu Çiller açıklaması

Sigaraya en az yüzde 50 zam geliyor

YSK genelgeyi gönderdi... O zarflar da geçerli sayılacak!

İlgili Haberler

Güncel

Eskişehir'de trafik kazası: Ölü ve yaralılar var

Güncel

Sınır birliklerine tank sevkiyatı

Güncel

Bozcaada Belediyesi'nden 'İnce bir fırtına' mesajı

Güncel

İnce'nin Çorlu mitinginde bir kişi gözaltına alındı

Güncel

Ahmet Şık, Demirtaş'ın 'Seher' kitabını imzaladı

Güncel

TSK'dan Kandil operasyonu açıklaması

Güncel

Boğaz Köprüsü'nde Akşener pankartı

Güncel

Gazeteci Sedat Sur'a 'Suruç' soruşturması

Güncel

Bekir Coşkun: 'HDP'ye oy vereceğim' diyenlere kızmayın

Güncel

DİSK'in 'TAMAM' broşürüne YSK engeli

Güncel

Erdoğan: Şu anda Kandil'e biniyoruz

Güncel

Tonlarca çayı kimyasal boya ile piyasaya süreceklerdi