unnamed-010.gif

darbeicindedarbegif.gif

'Türkiye'de bayram değil yas var!'

CHP Ankara Milletvekili Ali Haydar Hakverdi, Atatürk Havalimanı’na yapılan terör saldırısının ardından Osman Gazi Köprüsü'nün açılışında yapılan kutlamalara tepki gösterdi.

Hakverdi'nin açıklaması şöyle:

28 Haziran gecesi İstanbul Atatürk Havalimanı’na IŞİD’li teröristler tarafından saldırı düzenlenmiş ve 44 insan hayatını kaybederken yüzlerce kişi yaralanmıştır. Son 1 yılda ise 12 büyük saldırı olmuş 300’e yakın kişi hayatını kaybetmiştir. Bütün saldırılara rağmen ne hükümet ne bakanlar ne de bürokratlar istifa etmemiştir. Üstüne bir de yayın yasakları getiriliyor, halka bilgi verilmiyor ve davalara gizlilik kararı alınıyor. 

Saldırılar ve saldırılar sonrası yaşananlar sadece bunlarla kalmıyor! İktidar, kendi sorumluluğunu muhalefete yıkarak bir de algı operasyonları yürütüyor. Saldırıdan hemen sonra AKP’li vekillerin attığı tweetler, yaptığı açıklamalar ve hiçbir şey olmamış gibi normal yaşamlarına devam etmeleri artık kabul edilemez boyutlara gelmiştir. Sadece yaşananlar bunlarla sınırlı değil!

Saldırı günü veya sonrasında düğüne giden bakanlar, başka ülkelerin krallarının ölümü için yas ilan edenler, son saldırı sonrası ise Başbakanın önce “güvenlik zaafiyeti yoktur' açıklaması ertesi gününde ise 'şenlik’ havasında açılışlar yapmaktadır. Osmangazi Köprüsü’nün açılışında Binali Yıldırım’ın “Bugün bir bayram. Bayram öncesi bir bayram yaşıyoruz. Teröre karşı en güzel cevap işte burada sayın cumhurbaşkanım. İşte bu dev eserdir en güzel cevap.' konuşması iktidarın durduğu yeri göstermektedir.  Binali Yıldırım şunu bilmelidir ki ne dün ne de bugün bizler için bir bayram yoktur. Biz YASTAYIZ.. Türkiye’de bayram değil YAS vardır. Çünkü gözü yaşlı analar, babalar, eşler, çocuklar yastadır. Binali Yıldırım, Başbakan olarak bakanları ile birlikte acılı aileleri ziyaret edip olayı aydınlatmak yerine açılışlarda boy göstermekte ve halkının yas tuttuğu günlere bayram demektedir. Bu çürümüşlüğün göstergesidir. 

Peki, sadece Yıldırım mı bayram havasında geçiriyor bu günleri? Tabi ki, hayır. Mesela AKP milletvekilleri, Osmangazi Köprüsü için iktidar kulisinde temsili açılış yaptı. Yetmedi TBMM Genel Kurulu’nda konuşan AKP Grup Başkanvekili skandal bir açıklama yaparak "Hayret bir şey ya! En ufak bir şeyde 'Hükümet istifa etmedi' Türkiye'ye önerdiğiniz çözümler bunlar mı?" demiştir.

Yani 44 can, AKP için 'ufak’ bir şeyden ibarettir.  Saldırı için Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nu hedef gösterenler de, böyle bir saldırıda “bir gün kendileri benzer bir terör eyleminde can verirler' diyen de, abartmayın diye halka tepki gösteren 'jöleli danışmanı’ da, selfie çeken bakanları da unutmayacağız..

İktidar bunları yaparken, dünyada olanlar ise bir kez daha AKP İktidarına insanlık dersi vermiştir.  Türkiye Başbakanı, Cumhurbaşkanı ve Bakanları Körfez Köprüsü açılışı için kutlama düzenlediği saatlerde Paris'teki Eyfel Kulesi'ne Türkiye bayrağı yansıtılmış, Kanada Federal Parlamentosu'nda bayrak yarıya indirilmiştir. Euro 2016’da ise Polonya ve Portekiz arasındaki çeyrek final maçında İstanbul Atatürk Havalimanı’nda meydana gelen saldırılar nedeniyle bir dakikalık saygı duruşunda bulunulmuştur.  Bir çok yerde protesto eylemleri ve anmalar düzenlenmiştir. Kısacası dünyada birçok yerde YAS varken AKP İktidarı 'bayram’ havasındadır. 

Son saldırı ve sonrasında yaşananlar göstermektedir ki; Bizler katledilen canlarımız için yas tutarken; AKP, bayram yapmaktadır!                                              

Çok Okunanlar

Ahmet Hakan: Acaba o isim aday olsa yüzde kaç oy alırdı?

Abdulkadir Selvi: Çiller'e, Akşener'i sordum 

AKP'li kadın: Tayyip senin her yerini yerim

CHP'den çok konuşulacak seçim videosu

Melih Gökçek'e Twitter'da büyük anket şoku!

İlgili Haberler

Politika

Feyzioğlu'ndan İçişleri Bakanı Soylu'ya tepki

Politika

Sevim Tanürek engeline İnce'den ilk yorum

Politika

Liderlerin oy kullanacakları sandıklar belli oldu

Politika

İMOK: 24 Haziran'da demokratik ve güvenli bir seçim ortamı istiyoruz

Politika

Çavuşoğlu'ndan Kandil açıklaması

Politika

Demirtaş: Yazlık sarayı yıkacağız

Politika

Sedat Peker'den Bahçeli açıklaması

Politika

Muharrem İnce'nin nerede oy kullanacağı belli oldu

Politika

Buldan: Sandıklara sahip çıkın, onlar sizin sesiniz olacak

Politika

Muharrem İnce başkan yardımcılarını açıkladı

Politika

İyi Parti'de toplu istifa

Politika

Bir aileyi öldürdü, kızını alıp kayıplara karıştı