unnamed-010.gif

darbeicindedarbegif.gif

'Türkmen komutan' çark etti!

Geçen kasımda Türk jetlerinin Suriye sınırında Rus savaş uçağını vurmasının ardından iki pilot fırlatma koltuğunu kullanarak uçaktan atlamış, paraşütlerini kullanıp kurtulmak istemişti. Pilotlardan biri yerde bekleyen Türkmen muhalifler tarafından havada vurularak öldürülmüştü.

Saldırıdan sonra DHA’nın bölgedeki muhabirine yaşananları anlatan 'Türkmen 2’nci Sahil Tümen Komutan Yardımcısı’Alparslan Çelik, “Pilotların ikisini de paraşütle inerken vurduk' demişti.

'Sorumluluk bana ait’

Beraberindeki 14 kişiyle birlikte 31 Mart’ta İzmir’de bir restoranda gözaltına alındıktan sonra dört gün önce '6136 sayılı Ateşli Silahlar Kanunu’na muhalefet’ suçunda tutuklanan Çelik’in avukatı Murat Üstündağ, müvekkilinin savcılığa yaptığı yazılı savunmayı paylaştı.

AA’nın haberine göre aksi yönde emir vermesine rağmen Rus pilotun öldürüldüğünü savunan Çelik, komutası altındaki kişilerce pilot vurulduğu için sorumluluğun kendisine ait olduğunu söyledi.

Komutanın, 'sahte para’ suçundan iki buçuk yıl hapis cezası var

'Türkmen komutan’ yazılı savunmasında Rus pilotun öldürülüşünü şöyle anlattı: “Sosyal medyada yayınlanan ilk görüntülerde, paraşütün görüldüğü anda ateş edilmemesi emrini verdiğim, ateş edilirken emri bağırarak defalarca tekrarladığım, teslim alınmasını emrettiğim, yakınımdakilerin de emrimi bağırarak tekrar etmeye çalıştıkları bellidir. Uçak, bombalarını boşalttıktan sonra Türkiye üzerinden dönüş yaparken vurulmuştur. Bombalardan korunmak için araziye dağılan insanlar, yaralılarla ilgilenmeye çalışırken uçak vurulmuştur. Bombaların düştüğü bir enkazdan ölü ve yaralıların çıkartılmasına çabaladığımız bir anda uçağın vurulduğu ve pilotun atladığı fark edilmiştir.'

Çelik’in, daha önce 'sahte para’ suçundan hakkında kesinleşmiş iki buçuk yıl hapis ve 2 bin lira para cezası bulunduğu, zanlının ayrıca 'hükümlünün kaçmasına yardım’ ve 'dolandırıcılık’suçlarından da Elazığ Emniyet Müdürlüğü’nce arandığı tespit edilmişti.

Çok Okunanlar

Erdoğan balkon konuşmasını iptal etti!

Polis korumasında oy hırsızlığı böyle görüntülendi

Muharrem İnce'den ilk açıklama

İşte Adil Seçim'e göre oy oranları

Sosyal medya bu görüntüyü konuşuyor: İnce'yi görünce suratını astı

İlgili Haberler

Güncel

Çankırı'da sağanak

Güncel

Daha yeni başlıyor

Güncel

TKH'dan seçim açıklaması

Güncel

Aşık Veysel'in torunu Meclis'e girebildi mi?

Güncel

Turisti taksiden atan şoför, hakkında yeni gelişme

Güncel

CHP'de 10 kişi istifa etti

Güncel

Tutuklu HDP'li üye ve yöneticiler hakkında yeni gelişme

Güncel

İran: Erdoğan'ın zaferi güzel haber

Güncel

'Kabinede MHP'li isimler mümkün'

Güncel

Abdullah Gül'den Erdoğan'a tebrik telefonu

Güncel

HDP'nin 'baraj' kutlamalarında 10'u aşkın gözaltı

Güncel

TBMM 8 Temmuz'da yemin edecek