unnamed-010.gif

darbeicindedarbegif.gif

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek'ten ABD'ci cephe çıkışı

Genel kurul salonunda Perinçek'in kitaplarının satışı da yapıldı. MHP Antalya İl Teşkilatının da çelenk gönderip izlediği kongre, İstiklal Marşıyla başladı. Alkışlar eşliğinde 'Fedailer Partisi Vatan Partisi' sloganıyla karşılanan Perinçek, ülke gündemine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Konuşmasında PKK ile mücadeleye destek veren Perinçek, "Kahraman ordumuz, polisimiz, korucumuz bölücü terör örgütünü hendeklere gömmektedir. Ve de hendeklere gömüleceklerdir. Onlarla birlikte Amerika'nın Türkiye'yi bölme planı da hendeklere gömülecektir. Türk milletinin kararlılığı karşısında PKK'yı kurtaracak bir kuvvet görmüyoruz. Alınlarını karışlarız. Ordumuzun buradaki başarıları bize büyük sevinç veriyor" dedi.

Terörle mücadelenin yürütüldüğü bölgelerden kendisine her gün mektup geldiğini ve yöre halkının askerin, polisin ve korucuların yanında olduğunu anlatan Perinçek, yürütülen bu mücadele sayesinde yöre halkının özgürleşip PKK'nın baskısından, şiddetinden kurtulduğunu kaydetti. Konuşmasında HDP'yi de eleştiren Perinçek, "HDP'yi Meclise sokmak demek, canlı bombaları meclise sokmak, mayınları meclisin altına döşemek demektir" dedi.

'ABD'Cİ CEPHE'

Türkiye'de bir ABD'ci cephe oluştuğunu iddia eden Perinçek, "Bunların bir iktidar planı var. Bunlar PKK'nın başarılarından iktidar umuyorlar. Şunu söyleyeyim. Bu Abdullah Gül'ünden Kemal Kılıçdaroğlu'na, Fethullah Gülen'ine kadar PKK'nın başarısıyla iktidar olmayı düşünenler hiçbir zaman bu emellerine ulaşamayacaklar" dedi.

Konuşmasında hükümeti tarikat ve cemaatlere karşı uyaran Perinçek, "Hazreti Muhammed zamanında tarikat cemaat var mıydı. Hazreti Muhammed zamanında ümmet vardı" dedi.

Konuşmasında yeni anayasa konusunda da hükümeti uyaran Perinçek, "Böyle bir anayasa olmaz. Bu ortaçağa dönmektir. Başkanlık sistemi ise mafyanın Türkiye'deki diktatörlüğünü getirmektir. Türkiye'de siyaset mafyalaştı. Partilerde de mafyalaşma görülüyor. Yani parti liderlerinin etrafında grupları, diktatörlükleri, parlamentonun etkisiz kılınması, ekonomik ve siyasi kararların mafya çevrelerine teslim edilmesi, ekonomideki mafyalaşmanın siyasete yansıması. Başkanlık dedikleri Saray, Beştepe, onun etrafında Türkiye'nin kaynaklarını paylaşan, ayakkabı kutuları içinde Türkiye'nin kaynaklarını istif eden grup ve o grubun diktatörlüğü. Meclisin etkisiz hale getirilmesi. Bu bir hayaldir. Başkanlık sisteminden derhal Tayyip Erdoğan vazgeçmelidir. Bu bölücü anayasa, hendeklerden PKK'yı kurtarma girişimidir" diye konuştu.

Çok Okunanlar

Anadolu Ajansı seçim sonuçlarını 4 gün önceden açıkladı

Seçime 3 gün kala Gezici'den son anket

Ahmet Hakan, İnce için oran verdi

Konda ilk kez anket sonuçlarını açıkladı: Erdoğan ilk turda...

AA'nın ardından Milliyet de seçim sonuçlarını açıkladı 

İlgili Haberler

Politika

Üsküdar Belediyesi'nden İyi Parti mitingine engelleme

Politika

Pazar günü göreceğiz, “TAMAM” mı, “devam” mı | Nahit Duru yazdı...

Politika

Kemal Kılıçdaroğlu TELE1'de konuştu: İlk kez demokratik yollarla diktatör devrilecek

Politika

Muharrem İnce CHP'yi ikiye katladı: Dip dalga geliyor

Politika

İnce'nin mitingine İnternet sansürü! 

Politika

İnce'nin İzmir mitingine büyük katılım: Kaç kişi oradaydı?

Politika

Erdoğan'ın seçim şovu: Bitmeyen havalimanına indi

Politika

Demirtaş'tan Twitter'da e-miting

Politika

Bakan Soylu'dan CHP'lilere tehdit

Politika

Muharrem İnce: Düşünüyorum, Erdoğan ortaokul diploması var mı?

Politika

Reza Zarrab sokakta böyle görüntülendi

Politika

Bülent Arınç'ın damadına bir şok daha