unnamed-010.gif

darbeicindedarbegif.gif

Velayet davasında çarpıcı gerekçe: Türkiye'nin Mısır'dan farkı yok

Yeniden evlenen ve oğlu Alperen’i de alarak Mısır’a yerleşme kararı alan eski eşine 'Mısır’da terör var’ gerekçesiyle velayet davası açan G.Ç.’nin talebi mahkeme tarafından reddedildi.

Mahkemenin kararında şöyle dendi: “Ülkemizde büyükşehirlerde birçok bomba patlatılıyor, ülkenin birçok yerinde silahlı çatışmalar devam ediyor, meydanlar ve ulaşım araçlarında terör eylemleri yapılıyor. Bu nedenle çocuk için Türkiye’nin Mısır’dan daha güvenli olduğunu söylemek zor.'

Habertürk’ten Fevzi Çakır’ın haberine göre G.Ç. ile T.Ç. çifti 2008 yılında boşandı. Tek çocukları Alperen’in velayetiyse annesinde kaldı. Ancak anne T.Ç., 2015’te tekrar evlenerek Mısır’a yerleşme kararı aldı.

Bunun üzerine baba G.Ç., Mısır’da darbe sonrası terör ortamı olduğunu, oğlunun zarar görmesinden endişe ettiğini gerekçe göstererek oğlunun velayetinin kendisine verilmesi için dava açtı.

Davaya bakan Ankara 5’inci Aile Mahkemesi Hakimi Şerafettin Şanver, babanın velayetin kendisine verilmesi talebini reddetti. Hakim Şanver’in kararında şöyle dendi: “Davacının en büyük kaygısının Mısır’ın içinde bulunduğu sosyopolitik durumdan kaynaklı darbe ve sonrasındaki terör ortamı olduğu ve bu sebeple çocuğun terör ortamından zarar görebileceği olduğu ifade edilmiştir. Oysa dava açıldıktan sonra ülkemizde büyükşehirlerde birçok bomba patlatıldığı, ülkenin birçok yerinde silahlı çatışmaların devam ettiği, meydanlar ve ulaşım araçlarında terör eylemleri yapıldığı, bu nedenle çocuk için Türkiye’nin Mısır’dan daha güvenli olduğunu söylemek zordur.

Dolayısıyla çocuk için Türkiye’de bulunmak mutlak güvenlikli bir ortamda yaşayacağı anlamına gelmez. Çocuğun annesiyle Mısır’da mutlu bir ortamının olduğu, eğitimine devam ettiği, orada yaşamasının gelişimine olumsuz etkide de bulunmadığı anlaşılmıştır.'

Çok Okunanlar

Davutoğlu ekibi Erdoğan'a bayrak açtı

ANAR Müdürü Uslu'dan kritik iddia: Erdoğan, MHP ile...

Avrasya Araştırma, 24 Haziran anketini açıkladı

SONAR'dan son anket: Seçim ikinci tura kalıyor

Guardian'dan çok konuşulacak yazı: Erdoğan'ı kovun...

İlgili Haberler

Güncel

Demokrasi karşıtı bir 'Nurcu' daha AKP'ye desteğini açıkladı

Güncel

AKP'li Erdoğan: Bana üniversite mezunu değil bile dediler

Güncel

Oyuncu Doğulu'dan İnce'ye destek mesajı

Güncel

Zorunlu trafik sigortası yönetmeliğinde değişiklik

Güncel

THY'nin yeni reklamında dikkat çeken Cemaat detayı

Güncel

Muharrem İnce: FETÖ'cülerden mi öğrendiniz?

Güncel

Cumhur İttifakı'nda deprem: Bahçeli'den şok açıklamalar

Güncel

Umut Oran: Son adımları atmaya hazır olun!

Güncel

Zonguldak'ta maden ocağında göçük

Güncel

Süleyman Soylu: Siz bizi 24 Haziran'dan sonra görün

Güncel

Meral Akşener'den 'TİKA' iddiası

Güncel

'Demirtaş Ketıl Sohbeti' başladı: Seven alsın seveni