unnamed-010.gif

darbeicindedarbegif.gif

Veliler boykot edince 'Kutlu Doğum' etkinliği iptal oldu!

Hatay’ın Defne İlçesi'nde Harbiye Şükrü Kanadlı İlköğretim Okulu yönetiminin “Kutlu Doğum Haftası' etkinliği düzenlediğini ve 9 yaşındaki çocuklarının ilahi ezberlemeye zorlandığını öğrenen veliler, etkinlik günü gelince çocuklarını okula göndermedi. Okul yönetimi “Kutlu Doğum' etkinliğini iptal etmek zorunda kaldı. 

Sendika.org'un haberine göre, Hatay’da nüfusun büyük çoğunluğunun alevi olduğu Defne'deki Harbiye Şükrü Kanadlı İlköğretim Okulu’nda, okul yönetimi ve bazı öğretmenler bu yıl ilk kez “Kutlu Doğum Haftası' kutlama kararı almıştı.

Perşembe günü (28 Nisan) akşam saatlerinde kendi aralarında iletişime geçen veliler çocuklarını ertesi gün okula göndermemeye ve içlerinden bir heyet oluşturarak okul yönetimi ile görüşmek üzere etkinliğin planlandığı saatte okula gitmeye karar verdi.

OKUL BOŞ KALDI

Boykota hemen hemen bütün veliler katıldı ve okula gönderilen öğrenci sayısı 20’yle sınırlı kaldı. Böylece okul yönetimi "Kutlu Doğum" etkinliğini iptal etmek zorunda kaldı. 

Velilerden K.D. şunları söyledi: "Okul yönetimi, bizim çocukların sınıf öğretmeni N.Y. ile bu programı organize etmiş. Çocuklara son ders saatinde okumaları için ilahi ezberletmişler. Biz çocukları okula yollamadık. Okul boş kaldı. Etkinliğin yapılmasının planlandığı son ders saatinde de bir grup veli okula gittik. İlk gittiğimizde kendi çocuklarımızın okuduğu sınıfa çıktık. Sınıf boştu. Öğretmen de dışarıda bekliyordu. Bizi görünce sınıfa yanımıza geldi. Aslında amacımız okul müdürü, müdür yardımcısı ve öğretmenle bir arada konuşmaktı. Ama müdür, müdür yardımcısı ve öğretmen yan yana gelmekten kaçındılar. Biz de önce sınıf öğretmeniyle konuştuk. Sonra da müdür ve müdür yardımcısıyla konuştuk. Sendikalı öğretmenlerin de arkamızda olduğunu söyledik. 

Çok Okunanlar

AKP'nin mitingine kaç kişi katıldı?

Alaattin Çakıcı'dan Meral Akşener açıklaması

Pentagon'dan Menbiç açıklaması

Tuncay Özkan da KHK'ya takıldı

İnce: Erdoğan Allah'tan korkmaz, kuldan utanmaz bir yalancı

İlgili Haberler

Güncel

Çavuşoğlu'ndan Menbiç açıklaması

Güncel

Enes Kanter'in babasına FETÖ'den hapis istemi

Güncel

Millet Kıraathanesi'nde KFC ve Burger King

Güncel

Saadet Partisi'nin seçim bürosuna saldırı

Güncel

Ahmet Hakan'dan cumhurbaşkanı adaylarına çağrı

Güncel

Kuleli Askeri Lisesi'nin akıbeti belli oldu

Güncel

Edirne'de 379 kaçak ve sığınmacı yakalandı

Güncel

O daireler Ankara'da da yasaklandı

Güncel

İnce'den Ahmed Arif'li Babalar Günü paylaşımı

Güncel

Büyükada'da HDP standına bıçaklı saldırı

Güncel

Özel'den ezan polemiği yanıtı: Özür dile

Güncel

Yine bir hayvan cinayeti