unnamed-010.gif

darbeicindedarbegif.gif

Veliler uyarıldı: Bu çizgi film islama uygun değil, çocuklara izletmeyin!

Antalya’nın Kepez İlçesi’nde Milli Eğitim Bakanlığı’na (MEB) bağlı olarak hizmet veren İsmail İltemir İlkokulu’ndaki bazı öğretmenlerin öğrencilere çizgi film yasağı koyduğu iddiası veliler arasında tartışma yarattı.

Hürriyet'te yer alan habere göre, iddia, okulda düzenlenen veli toplantısı sonrası gündeme geldi. Bazı veliler, öğretmenlerden peri hikâyelerinin anlatıldığı Wings Club isimli çizgi filminin çocuklara izletilmemesi yönünde uyarı aldıklarını belirterek şöyle dedi:

SCOOBY DOO'YU DA TARTIŞMIŞLAR

“Veli toplantısında birçok konu konuşuldu ancak konu televizyon izleme saatlerine geldiğinde öğretmenimiz Wings Club isimli çizgi filimde İslam dinine aykırı hikayeler ve olaylar anlatıldığını, çizgi filmdeki karakterlerin giyim tarzının da toplumun ahlak yapısına uymadığını belirtti. Bu uyarıyı olumlu olarak karşılayan ve öğretmenimizi haklı bulanlar oldu. Ancak konunun dini bir ortama taşınmasından rahatsız olanlar da oldu. Aynı toplantıda Scooby Doo isimli çizgi filmi de tartıştık. Oradaki korku karakterlerinin çocuklarımızı olumsuz yönde etkileyebileceği söylendi. Biz de buna katıldık.'

"İŞGÜZARLIK YAPMIŞLAR"

Çizgi film tartışmasını münferit bir olay olarak düşünmek istediklerini kaydeden Eğitim-İş Sendikası Genel Başkanı Mehmet Balık, “Biz bunu işgüzarlık olarak nitelendiriyoruz. Türkiye’de bu tür programları değerlendiren kurumlar var. Her öğretmen kendine göre yorumlama yapıp çeşitli yasaklar koymaya çalışırsa bu doğru olmaz' diye konuştu.

OKUL YÖNETİMİ: ARAŞTIRACAĞIZ

Çizgi film uyarısı ile ilgili kendilerine ulaşan bir şikâyet olmadığını kaydeden İsmail İltemir İlkokulu Müdür Yardımcısı Güler Perçin, “Sizin anlattığınız karşıdakinin anladığı kadardır. Bazı görüşmelerde velilerin farklı şekilde algılarla geri döndüklerini de biliyoruz. Bu nedenle ben size dedim asılsız olmayabilir ya da kim ulaştırdı, ne niyetle ulaştırdı bilmiyorum ancak biz bunu geniş kapsamlı olarak araştıracağız' dedi.

 

Çok Okunanlar

Polis korumasında oy hırsızlığı böyle görüntülendi

Sosyal medya bu görüntüyü konuşuyor: İnce'yi görünce suratını astı

Saldırıya uğrayan Ümit Özdağ'dan ilk açıklama

TRT'ye atanan Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Akış'tan tehditler: Ateş edeceğiz

'AKP'ye yakın cemaat saf değiştirdi'

İlgili Haberler

Güncel

YSK'ya giden yollar kamyonla kapatıldı

Güncel

Saadet Partisi'nden ilk seçim açıklaması

Güncel

AKP'li anketçiden son çırpınışlar

Güncel

DHA, Erzurum'da öldürülen İyi Partiliyi 'Kan davası' diye gördü

Güncel

İHD'den il il seçim ihlalleri raporu

Güncel

Hürriyet seçim usulsüzlüklerini görmedi

Güncel

Urfa'dan sonra Erzurum'da da toplu oy kullanımı

Güncel

AKP'den sahte müşahit kartları

Güncel

Ahmet Şık, yürüyemeyen kadını sandığa taşıdı

Güncel

Bu mahallede oy verme işlemi 30 dakika sürdü

Güncel

Bakırköy'de seçim günü elektrik kesintisi

Güncel

HDP adaylarından Suruç çağrısı