unnamed-010.gif

darbeicindedarbegif.gif

'Yandaş medyanın terör örgütlerinden farkı yok' sözü zoruna gitti

Akşam Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Murat Kelkitlioğlu, CHP'li lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun Hükümet yandaşı medya için "Kafalarında beyin yok, aklını kiraya veren toplumu eğitemez" sözlerine bozuldu, Kelkitlioğlu Kılıçdaroğlu'na dava açacağını söyledi. 

KILIÇDAROĞLU NE DEMİŞTİ?

Akşam Gazetesi'nde bugünkü köşesinde Kemal Kılıçdaroğlu'nun “Havuz medyasının PKK’dan, IŞİD’den hiçbir farkı yoktur. Aynı yolda yürüyorlar bunlar. Aynı felsefe, aynı yolla saldırıyorlar. Çünkü kafalarında beyin yok. Aklını kiraya veren toplumu eğitemez' sözleriyle kendilerini hedef almasına tepki gösteren Kelkitlioğlu CHP liderine dava açacağını duyurdu.

ÜSLUP DOĞRULADI

Kılıçdaroğlu'nun sözlerini doğrular bir üslupla kaleme aldığı yazıda CHP lideri hakkında asılsız iddialarda bulunan Kelkitlioğlu,  "Kılıçdaroğlu’nu bu iddialarını kanıtlamaya davet ediyorum" dedi. 

Kelkitlioğlu'nun yazısı şu şekilde; 

Yine şaşırdı, yine çaresizlik içinde! Daha önce genel sekreteri Gürsel Tekin de aynı yöntemi seçmişti. İktidara gelirlerse ilk iş olarak bizim gazetelere el koyacak, hepsini kapatacaklardı. Allah’tan iktidar olma ihtimalleri olmadığı için çok ciddiye almamıştık bu tehdidi. Ancak, bu skandal sözler tarihe kara bir leke olarak geçti. Bugün de genel başkanları, çok daha seviyesizce hedefe koydu bizleri.

Onların 'havuz medyası’, milletin 'milli medya’ olarak nitelediği bizlere ağzına ne geldiyse söyledi CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu.

Bakın neler dedi; “Havuz medyasının PKK’dan, IŞİD’den hiçbir farkı yoktur. Aynı yolda yürüyorlar bunlar. Aynı felsefe, aynı yolla saldırıyorlar. Çünkü kafalarında beyin yok. Aklını kiraya veren toplumu eğitemez.'

Bu sözlere çok daha ağır karşılık vermek mümkün! Ancak bu seviyeye inmek gerçekten çok ciddi bir maharet gerektiriyor!

Öncelikle Kılıçdaroğlu’nu laf kalabalığını bırakıp, 'havuz medyası’ yerine PKK’dan, onun söylemiyle IŞİD’den farkı olmadığını iddia ettiği medya kurumlarının adını açıkça söylemeye davet ediyorum. Böyle genel bir tanımlamayla yargıya hesap vermekten kurtulacağını sanıyorsa çok yanılıyor. Böyle akılalmaz bir iddiayı ortaya atarken isim vermemek, bu ülkenin ana muhalefet partisinin başındaki bir isme yakışmaz. Korkmuyorsan, kendine güveniyorsan, onurunuz kaldıysa isim verirsin!

Ayrıca Kılıçdaroğlu’nu bu iddialarını kanıtlamaya davet ediyorum. İddialarını kanıtladığı takdirde kendisine, bir daha kalem oynatmayacağımı, derhal mesleği bırakacağımı ve yargı önünde hesap vereceğimi taahhüt ediyorum.

Peki ben sizinle ilgili kanıtları tek tek sıralayayım mı?

17-25 Aralık sivil darbe girişiminden 1 hafta önce ABD’ye giderek FETÖ militanlarıyla görüşmeler yapmadınız mı? Sizden önceki genel başkan Deniz Baykal’a yönelik kaset kumpasıyla ilgili bağlantınızı yargının davetine rağmen neden gidip anlatmadınız? PKK terör örgütünün yayın organı İMC TV’ye katılıp, ülkeye kara günler yaşatan hendekçilere destek verip, onlar için 'arkadaşlar’ diye seslenmediniz mi? 15 Temmuz gecesi meydanlara ineceğinize, darbeci askerlere selam verip havalimanından kaçmadınız mı? Partinizi, ben değil kendi milletvekilleriniz madde madde açıkladı, FET֒nün eline bırakmadınız mı? FET֒den tutuklu isimlerle ilgili miting meydanlarında yoklama yapmadınız mı? Danışmanınız FETÖ soruşturmasından gözaltına alınmadı mı? Kendi kardeşiniz bile sizi FET֒cü diye yaftalamadı mı?

Buradan kamuoyuna duyuruyorum!

İsim versen de vermesen de, yargı önüne çıkman için bugün itibarıyla dava açıyorum. Ya bu iddialarını kanıtlarsın, ya da müfteri durumuna düşersin...

Çok Okunanlar

Ahmet Hakan: Acaba o isim aday olsa yüzde kaç oy alırdı?

Abdulkadir Selvi: Çiller'e, Akşener'i sordum 

AKP'li kadın: Tayyip senin her yerini yerim

CHP'den çok konuşulacak seçim videosu

Muharrem İnce başkan yardımcılarını açıkladı

İlgili Haberler

Medya

Gazeteci Çiğdem Toker'in davası ertelendi

Medya

Twitter'a yeni özellik

Medya

Gazeteci Ece Sevim Öztürk'ün gözaltı süresi uzatıldı

Medya

TELE1 Kanalı'na "Basın Özgürlüğü Ödülü!"

Medya

Gözaltına alınan gazeteci Berzan Güneş tutuklandı

Medya

Hürriyet Okur Temsilcisi Bildirici'den Selvi'ye 'anket' eleştirisi

Medya

Vefat eden Erdoğan Demirören son yolcuğuna uğurlanıyor

Medya

Ahmet Hakan: Arapça da dünya dilidir Muharrem Bey

Medya

Zaman gazetesi davasında karar

Medya

TELE1'in borçları gerekçe gösterilerek yayını kesilmişti: D-Smart yayınları yeniden açıldı!

Medya

D-Smart TELE1'in yayınlarını durdurdu

Medya

Facebook'ta skandal hata