unnamed-010.gif

darbeicindedarbegif.gif

Yandaş yazar açıkladı: Bir gazete ve TV daha geliyor

"Yeni Şafak sürprizlere hazırlanıyor" başlıklı yazısında Karagül'ün, "AK Parti Türkiye'ye siyasi iktidarın, ekonomik iktidarın zirvesini yaşattı. Ama kültürel alanda, özellikle medya alanında son yıllarda ciddi bir hafifleme yaşandığını not etmeliyim" ifadelerini kullanması da dikkat çekti.

Yeni Şafak, eski Başbakan Ahmet Davutoğlu'na yakınlığı ile bilinirken, Başbakan Binali Yıldırım'a da bakanlığı döneminde yaptığı sert muhalefetle dikkat çekmişti. Bu nedenle de Albayraklar Grubu sık sık Ak Troll'lerin hedefi olmuştu.

İşte Karagül'ün bugünkü yazısından ilgili bölümler:

"(...)YENİ BİR GAZETE GELİYOR!

Şimdi yeni bir döneme giriyoruz. Yeni atılımlar yapacağız, yeni yayınlarla öne çıkacağız.
 

Burada bir sevindirici haberin ilk duyurusunu yapayım. Yakında yeni bir gazete katılacak aramıza. Albayrak yayın grubu, Yeni Şafak'ın yanında bir günlük gazete ile daha da güç kazanacak. Şimdilik bu kadarını söylemiş olayım.

Ayrıca, bir yeni televizyon planımız da var. Yine daha önceden planladığımız “ekonomi kanalı' projemizden vazgeçmiş değiliz ve yerli bir ekonomi kanalını aramıza katmanın planlarını yapıyoruz.(...)

DÜZEYSİZLEŞME TEHLİKESİ!

AK Parti Türkiye'ye siyasi iktidarın, ekonomik iktidarın zirvesini yaşattı. Ama kültürel alanda, özellikle medya alanında son yıllarda ciddi bir hafifleme yaşandığını not etmeliyim.

Bu, çok talihsiz bir durumdur. “Kalıcı iktidar alanı' üzerine güçlü alt yapılar kurulamazsa, siyasi iktidar alanının çok büyük yara alacağını söylemeye bile gerek yok. Türkiye'nin çokuluslu, çok boyutlu onca sorunu varken medyamızdaki bu düzeysizleşme tehlikesine dikkat çekmek istiyorum.

Maalesef, siyasi harekete, toplumsal dönüşüme öncülük etmesi gerekenler, perspektif, fikir önermesi gerekenler, dar alanda çatışmaları provoke eder hale gelmiştir. Ve bu çatışma hali, onlar için kazanç kapısıdır. Üretemeyenlerin başvurduğu bir yöntemdir bu ve nedendir bilmem, onlar teşvik edilmektedir. Bu gidişin sonu çok büyük bir hayal kırıklığı olacaktır.

DAHA ÇOK YOLUMUZ VAR

Biz bu küçük hesapların döndüğü alana girmeyeceğiz. O uzun yürüyüşümüze devam edeceğiz. Sataşmaları, provokasyonları duymayacağız bile. Herkes birbirinin ayağına kurşun sıkarken bizler daha da merkezileşme, kökleşme, uzun vadeli hesaplar için canla başla çalışmaya devam edeceğiz.

Biz “sadece gazetecilik' yapacağız, insan yetiştireceğiz, medya alanında yeniliklere yelken açacağız, Türkiye'yi değiştiren ana akım siyasi harekete daha güçlü destek vermenin yollarını arayacağız.

Yeni bir gazete, yeni bir televizyon ve yeni bir internet haber sitesi. Sürprizlerimiz devam edecek. Görüyorsunuz ya, orta oyunculara harcayacak hiç vaktimiz yok…"

Çok Okunanlar

Ahmet Hakan: Acaba o isim aday olsa yüzde kaç oy alırdı?

Abdulkadir Selvi: Çiller'e, Akşener'i sordum 

AKP'li kadın: Tayyip senin her yerini yerim

CHP'den çok konuşulacak seçim videosu

Muharrem İnce başkan yardımcılarını açıkladı

İlgili Haberler

Medya

Gazeteci Çiğdem Toker'in davası ertelendi

Medya

Twitter'a yeni özellik

Medya

Gazeteci Ece Sevim Öztürk'ün gözaltı süresi uzatıldı

Medya

TELE1 Kanalı'na "Basın Özgürlüğü Ödülü!"

Medya

Gözaltına alınan gazeteci Berzan Güneş tutuklandı

Medya

Hürriyet Okur Temsilcisi Bildirici'den Selvi'ye 'anket' eleştirisi

Medya

Vefat eden Erdoğan Demirören son yolcuğuna uğurlanıyor

Medya

Ahmet Hakan: Arapça da dünya dilidir Muharrem Bey

Medya

Zaman gazetesi davasında karar

Medya

TELE1'in borçları gerekçe gösterilerek yayını kesilmişti: D-Smart yayınları yeniden açıldı!

Medya

D-Smart TELE1'in yayınlarını durdurdu

Medya

Facebook'ta skandal hata