unnamed-010.gif

darbeicindedarbegif.gif

Yandaş yazar: Cumhuriyet operasyonunda fetokulli mi var

Hükümete yakın Yeni Şafak gazetesi yazarı Salih Tuna bugünkü yazısında Cumhuriyet operasyonuna değindi. Tuna yazısında FET֒nün hala birçok yerde aktif olduğunu ileri sürerek “Maksat, Cumhuriyet gazetesinin nasıl bir Fetokulli sonucunda, 'FETÖ'nün yayın organı’ haline dönüştüğünü soruşturmak değil miydi? Bunun, Hikmet Çetinkaya gibi köşe yazarlarını gözaltına almakla ne alakası vardı?' ifadelerini kullandı.

“TAM BİR MUAMMA'

Yeni Şafak yazarı Salih Tuna’nın “İçerdeki kahraman vatan hainleri operasyon mu yapıyor'başlıklı yazısında “Kimi yerlerde, kim kime operasyon yapıyor, tam bir muamma! Bundan 25 gün mukaddem, Edirne'de 15 Temmuz darbe girişiminin ardından başlatılan 'FETÖ' soruşturmasını yürüten İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Şube Müdürü Engin Erdoğan, 'FETÖ' suçlamasıyla gözaltına alındı. Çok değil, bundan 4 gün sonra da bir başka ilginç haber Konya'dan geldi. Haber aynen şöyleydi: Konya'da, FETÖ'nün şifreli haberleşme programı ByLock'u kullanan örgüt üyelerine yönelik soruşturmayı yürüten Cumhuriyet Savcısı Fatih Sarıtaş, bu programı kullandığı gerekçesiyle gözaltına alındı'ifadelerine yer verildi.

“ÇETİNKAYA GİBİ YAZARLARI ALMAKLA NE ALAKASI VAR'

Tuna yazısında “Geçen gün de, Cumhuriyet gazetesine yapılan operasyonu yürüten savcı Murat İnam'ın da aynı zamanda FETÖ davasında sanık olduğu iddiası öne sürüldü. Biliyorum bu soruşturmaya 3 yeni savcı atandı, ama algı operatörleri işlerini gördükten sonra'ifadelerini kullanarak şöyle yazdı:

“Maksat, Cumhuriyet gazetesinin nasıl bir Fetokulli sonucunda, 'FETÖ'nün yayın organı’ haline dönüştüğünü soruşturmak değil miydi? Bunun, Hikmet Çetinkaya gibi köşe yazarlarını gözaltına almakla ne alakası vardı? FETÖ, Cumhuriyet gazetesi dahil tüm operasyonlarını'yağdan kıl çeker gibi’ gerçekleştirirken, devlet mışıl mışıl uyuyordu? Gerçi o dönemde uyansa da kâr etmezdi. Zira FETÖ'nün nerde bitip devletin nerde başladığını herkes ancak 15 Temmuz'da idrak edebildi.'

“FETOKULLİ ARAMAK DOĞALDIR'

Türkiye’nin 'dahili ve harici korkunç bir saldırı altında’ olduğunu iddia eden Yeni Şafak yazarı Salih Tuna “Tamam, yargı 'yağdan kıl çeker gibi’ davranamaz. Maslahat gözetemez. Siyasi çıkarlara bakarak hareket edemez. Fakat… Hemen her soruşturmada, devletin ve milletin aleyhine ('algı faaliyeti’ bakımından) 'malzeme’ vermek zorunda da değildir. Şayet tüm dünyaya olmadık şekilde 'malzeme’ veriyorsa, altında bir Fetokulli aramak da, kimsecikler kusura bakmasın, gayet doğaldır.

Görüyorsunuz işte, dizilere varın

Çok Okunanlar

AKP'nin mitingine kaç kişi katıldı?

Alaattin Çakıcı'dan Meral Akşener açıklaması

Tuncay Özkan da KHK'ya takıldı

İnce: Erdoğan Allah'tan korkmaz, kuldan utanmaz bir yalancı

Demirtaş, HDP'nin ikinci tur kararını açıkladı

İlgili Haberler

Medya

Twitter'a yeni özellik

Medya

Gazeteci Ece Sevim Öztürk'ün gözaltı süresi uzatıldı

Medya

TELE1 Kanalı'na "Basın Özgürlüğü Ödülü!"

Medya

Gözaltına alınan gazeteci Berzan Güneş tutuklandı

Medya

Hürriyet Okur Temsilcisi Bildirici'den Selvi'ye 'anket' eleştirisi

Medya

Vefat eden Erdoğan Demirören son yolcuğuna uğurlanıyor

Medya

Ahmet Hakan: Arapça da dünya dilidir Muharrem Bey

Medya

Zaman gazetesi davasında karar

Medya

TELE1'in borçları gerekçe gösterilerek yayını kesilmişti: D-Smart yayınları yeniden açıldı!

Medya

D-Smart TELE1'in yayınlarını durdurdu

Medya

Facebook'ta skandal hata

Medya

Doğan Medya'nın ismi değişti