unnamed-010.gif

darbeicindedarbegif.gif

Yandaşın hakaretine Yarkadaş müdahalesi

CHP'li Yarkadaş, Atatürk ve İnönü'ye yönelik alçaklığı RTÜK'ün ardından mahkemeye taşıyor. ATV Avrupa'da yayınlanan “Avrupa’da Gündem' isimli programda İstanbul Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Mehmet Hakan Sağlam, Mustafa Kemal Atatürk ve İsmet İnönü’ye iftira attı, hakaret etti.

“ATATÜRK’E 'ZİMMET’ İFTİRASI'

Dr. Mehmet Hakan Sağlam, programda Mustafa Kemal Atatürk’ün Hint Müslümanları ve Pakistanlılar tarafından Mehmetçiğe gönderilen 5700 kg altını zimmetine geçirdiği iftirasını attı.

İftira ve hakaretlerini sürdüren Sağlam, İsmet İnönü için ise "Dünyadaki bütün klimalar soğuk hava modunda çalışsa Kabe’yi mezar taşı diye getirip İsmet İnönü’nün mezarının üzerine kapatsalar, öteki dünyadaki cehennem azabından asla kurtulamaz' dedi.

'İNÖNܒYE AĞIR HAKARETLER’

Konuyu RTÜK’e taşıyan CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş, “Cumhuriyetin kurucuları ve kurucu değerlerine olan sistematik saldırılar sürüyor. devam ediyor. Bir bakıyorsunuz Anıtkabir’de park yapılıyor, bir bakıyorsunuz halı saha.... Yandaş TV’lerin ekranları ise Atatürk ve İnönü’ye hakaret eden kendini bilmezlere sonuna kadar açılıyor. Bu iftira ve hakaretlere sessiz kalacağımızı düşünüyorlarsa yanılıyorlar. Bir takım kendini bilmezlerin alçakça saldırılarına sessiz kalmayacağız" dedi.

Yarkadaş şöyle konuştu:

"RTÜK’ün bu rezalet yayınlara gereken cezaları vermesi gerekmektedir. Toplumun sinir uçlarına bu şekilde yapılan sistematik saldırılar, birlik ve beraberliğimizi dinamitleyen tehlikeli gelişmelerdir. RTÜK yetkililerine hakaret eden kişinin sözlerini deşifre edilmiş haliyle şikayet ettim. Bugün de avukatımız Turan Aydoğan dava açacak. Hiç kimsenin cumhuriyetin kurucu iradesine ve kurucularına hakarette bulunması kabul edilemez. Bunu kabul etmiyoruz. Konuyu CHP olarak yakından takip edeceğiz. RTÜK’ün bu konudaki hassasiyetini de merak ediyorum. Cumhurbaşkanı ve Başbakana yönelik her eleştiriye büyük cezalar veren RTÜK’ün tavrını hep beraber göreceğiz' ifadesini kullandı.

Çok Okunanlar

Alaattin Çakıcı'dan Meral Akşener açıklaması

AKP'nin mitingine kaç kişi katıldı?

Pentagon'dan Menbiç açıklaması

Tuncay Özkan da KHK'ya takıldı

Temel Karamollaoğlu TELE1'E konuk oldu: 'Ak Parti'de büyük bir çözülme bekliyorum'

İlgili Haberler

Medya

Twitter'a yeni özellik

Medya

Gazeteci Ece Sevim Öztürk'ün gözaltı süresi uzatıldı

Medya

TELE1 Kanalı'na "Basın Özgürlüğü Ödülü!"

Medya

Gözaltına alınan gazeteci Berzan Güneş tutuklandı

Medya

Hürriyet Okur Temsilcisi Bildirici'den Selvi'ye 'anket' eleştirisi

Medya

Vefat eden Erdoğan Demirören son yolcuğuna uğurlanıyor

Medya

Ahmet Hakan: Arapça da dünya dilidir Muharrem Bey

Medya

Zaman gazetesi davasında karar

Medya

TELE1'in borçları gerekçe gösterilerek yayını kesilmişti: D-Smart yayınları yeniden açıldı!

Medya

D-Smart TELE1'in yayınlarını durdurdu

Medya

Facebook'ta skandal hata

Medya

Doğan Medya'nın ismi değişti