unnamed-010.gif

darbeicindedarbegif.gif

Yandaşlar arasında Ertuğrul Özkök kavgası: İbişler

AKP’ye yakın Yeni şafak gazetesi yazarı Salih Tuna, AKP’ye yakın Star gazetesi yazarı Ahmet Taşgetiren’e “Necip Fazıl adına ödül veren bir gazetenin saygıdeğer bir köşe yazarı her şeyden evvel, Necip Fazıl vurgusu yaparken daha özenli olmalı değil mi?' sözleriyle yüklendi.

Star gazetesi yazarı Ahmet Taşgetiren, 23 Haziran 2016’da Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a yönelik açık mektup yayımlayarak eğitim konusunda bir hamle için “liderlik' yapması önermişti.

“Akil İnsanlar' formülünü hatırlatan Taşgetiren, “Abdullah Gül, Ahmet Davutoğlu, Ali Babacan, Aziz Sancar, İbrahim Betil, Ali Nesin, Taha Akyol, Ertuğrul Özkök, Ömer Dinçer, TÜSİAD, MÜSİAD... Güler Sabancı, Avni Çelik... Mustafa Ruhi Şirin... Aydın Doğan, Ethem Sancak, Ahmet Albayrak...' isimlerini önermişti.

7 Temmuz 2016’da kaleme aldığı “Bir kere daha eğitim için milli liderlik' başlıklı yazısında ise Taşgetiren, Akşam gazetesinden Murat Kelkitlioğlu ile Sabah gazetesinden Melih Altınok’tan eleştiriler geldiğine yer vermişti. Taşgetiren bu yazısında da eğitim konusunda daha önce ifade ettiği görüşlerini sürdürdü.

ERTUĞRUL ÖZKÖK’TEN TEŞEKKÜR

Ertuğrul Özkök de dünkü yazısında Ahmet Taşgetiren’e teşekkür edip Aydın Doğan ile birlikte eğitim seferberliğinde yer alabileceklerini ifade etmişti.  

 

Ahmet Taşgetiren ise dünkü “Bize düşman lazım!' başlıklı yazısında AKP’li kalemlere sitem etti. “Ben Cumhurbaşkanı’na 'Eğitim için geniş yelpazeli bir heyet oluşturun’ derken hata etmişim. Hele o heyetin içine Aydın Doğan ve Ertuğrul Özkök’ün isimlerini de yazarken büyük hata yapmışım' diyen Taşgetiren şöyle devam etti:

“NECİP FAZIL SERENADLARI…'

“Bize düşman lazım düşman. Geç sen o “Sökün sahte su borularını, ev ev merhamet şebekesi döşeyin' şeklindeki Necip Fazıl serenadlarını... Üstad’ın dün, bugün ve her zaman “Ey düşmanım sen benim ifadem ve hızımsın, gündüz geceye muhtaç bana da sen lazımsın' mısraları ne güne duruyor?'

SALİH TUNA DA TAŞGETİREN’E YÜKLENDİ

Yeni şafak gazetesi yazarı Salih Tuna da bugünkü yazısında Ahmet Taşgetiren’e yüklendi. “Necip Fazıl adına ödül veren bir gazetenin saygıdeğer bir köşe yazarı her şeyden evvel, Necip Fazıl vurgusu yaparken daha özenli olmalı değil mi?' diyerek Taşgetiren’i işaret eden Salih Tuna şöyle devam etti:

“Necip Fazıl'ın, 'Ey düşmanım, sen benim ifadem ve hızımsın; / Gündüz geceye muhtaç, bana da sen lazımsın!..’ dizesiyle onca yıl aradan sonra hesaplaşmak isteniyorsa, o başka tabii. O vakit de daha açık sözlü olmak icap eder. Niyet buysa ve konu da, Aydın Doğan'lı, Ertuğrul Özkök'lü eğitim seferberliğiyse, Necip Fazıl'ın 'Gençliğe Hitabe’sindeki, 'dininin, dilinin, beyninin, ilminin, ırzının, evinin, kininin, öcünün davacısı bir gençlik’ ifadesi daha efektif olabilir. Hem ibişlerin çok daha fazla dikkatini çeker, hem de 'The Cemaat’in ipliğini pazara çıkartan Hüseyin Gülerce'ye saldıranlardan alınan iltifatlar artarak devam eder.

Çok Okunanlar

Erdoğan balkon konuşmasını iptal etti!

Polis korumasında oy hırsızlığı böyle görüntülendi

Muharrem İnce'den ilk açıklama

Sosyal medya bu görüntüyü konuşuyor: İnce'yi görünce suratını astı

İşte Adil Seçim'e göre oy oranları

İlgili Haberler

Medya

Gazeteler seçimleri nasıl gördü?

Medya

Anadolu Ajansı'nın başındaki isim hangi partinin kurucusu?

Medya

Seçim usulsüzlüklerini takip eden haber sitelerine engelleme

Medya

Anadolu Ajansı'ndan açıklama

Medya

Ekşi Sözlük'te dikkat çeken erişim sorunu

Medya

Yandaş gazete manipülasyona başladı!

Medya

Saray'dan yandaş Elif Çakır'a sert tepki

Medya

Erdoğan seçim yasağı dinlemiyor

Medya

NTV'deki hatayı kimse farketmedi

Medya

Demirören Medya Grubu'ndan Muharrem İnce açıklaması

Medya

Yandaş medya, karalama rekoruna koşuyor

Medya

Yandaşın dramı: Erdoğan şişir, İnce'yi görme