unnamed-010.gif

darbeicindedarbegif.gif

Yaşamını yitiren Alara Karademir için karanfil bıraktılar

Tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitiren Kültür Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğrencisi Alara Karademir için üniversitenin Şirinevleri’deki kampüs kapısına karanfil bırakıldı.

İstanbul Üniversiteli Kadın Meclisleri, Ankara’da bir okul gezisi sırasında, akademisyen odasında yaralı halde bulunan ve ardından yoğun bakıma alınan, tüm müdahalelere rağmen yaşamını kaybeden Kültür Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğrencisi Alara Karademir’in ölümünün ardından üniversitenin Şirinevler’deki Hukuk Fakültesi önünde karanfil bıraktı. Ellerinde Alara’nın fotoğraflarını ve karanfiller taşıyan kadınlar, “Alara için adalet arıyoruz', “Alara için susmayacağız' sloganları attı.

'ALARA’NIN VE ARKADAŞLARININ YANINDA OLACAĞIZ’
Grup adına konuşan Beyza Aksoy, Alara’nın ölümünün şüpheli olduğunu öne sürerek, “Biz orada neler yaşandığını bilmiyoruz. Alara’nın bulunduğu odada neler yaşandı? Biz bunun peşindeyiz. Gerçeğin açığa çıkarılmasını istiyoruz. Her eksilişimizde sesimizi daha da gür çıkartacağız. Durmayacağız. Üniversitelerde, hayatın her alanında kadına yönelik her türlü düşmanca tavrın karşısında bir arada olup mücadelemizi yükselteceğiz' dedi.

Alara’nın kadınlar için mücadele ettiğini söyleyen Aksoy, “Adalet mücadelesinde Alara’nın ailesinin ve arkadaşlarının yanında olacağız. Olayın ayrıntıları açığa çıkarılsın. Alara için adalet istiyoruz. Bu olayın peşini bırakmayacağız' diye konuştu.

Kadınlar açıklamanın ardından ellerindeki karanfilleri ve Alara’nın resimlerini üniversitenin kapısına bırakırken, yoldan geçen kadın yurttaşların alkışları ile gruba destek verdiği görüldü. 

Çok Okunanlar

AKP'nin mitingine kaç kişi katıldı?

Alaattin Çakıcı'dan Meral Akşener açıklaması

Pentagon'dan Menbiç açıklaması

Tuncay Özkan da KHK'ya takıldı

İnce: Erdoğan Allah'tan korkmaz, kuldan utanmaz bir yalancı

İlgili Haberler

Güncel

Çavuşoğlu'ndan Menbiç açıklaması

Güncel

Enes Kanter'in babasına FETÖ'den hapis istemi

Güncel

Millet Kıraathanesi'nde KFC ve Burger King

Güncel

Saadet Partisi'nin seçim bürosuna saldırı

Güncel

Ahmet Hakan'dan cumhurbaşkanı adaylarına çağrı

Güncel

Kuleli Askeri Lisesi'nin akıbeti belli oldu

Güncel

Edirne'de 379 kaçak ve sığınmacı yakalandı

Güncel

O daireler Ankara'da da yasaklandı

Güncel

İnce'den Ahmed Arif'li Babalar Günü paylaşımı

Güncel

Büyükada'da HDP standına bıçaklı saldırı

Güncel

Özel'den ezan polemiği yanıtı: Özür dile

Güncel

Yine bir hayvan cinayeti